Logic 7 спряха да работят ниските честоти !

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 15.01.2011
Пол: Мъж
Кара: 745Li

Re: Logic 7 спряха да работят ниските честоти !

Мнение от Atanas328 » 20 Сеп 2017, 22:27

Giovanni и колегата му в Младост ми съживиха лоджика ,при мен се оказа проблема в сдто отпред. Усилватела също е позаминал ,защото левият бас не работи все още ,а за усилватела решението е смяна с друг ,защото стъпалата вече не се намират. Иначе от цдто се оправиха предните колонки и тези на задната кора.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Logic 7 спряха да работят ниските честоти !

Мнение от stony1 » 21 Сеп 2017, 9:04

Atanas328 написа:Giovanni и колегата му в Младост ми съживиха лоджика ,при мен се оказа проблема в сдто отпред. Усилватела също е позаминал ,защото левият бас не работи все още ,а за усилватела решението е смяна с друг ,защото стъпалата вече не се намират. Иначе от цдто се оправиха предните колонки и тези на задната кора.

Смяната на Лоджика с друг, употребяван не е решение. Няколко са вариантите за възстановяване както на Лоджика, така и на CD плеара. Въпросът е да няма щети по интерфейсната платка, защото тогава нещата стават доста сложни.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 12.07.2018
Пол: Мъж

Re: Logic 7 спряха да работят ниските честоти !

Мнение от Georgi_89 » 12 Юли 2018, 12:24

Здравейте колеги , имам проблем с музиката , работят колоните само на предна дясна врата и на корите на багажника . Музиката не е L7 а HARMAN/BECKER HS 4851 с малкия усилвател . Какъв може да е проблема и евентуално как или кой може да го отстрани !? Благодаря предварително !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Logic 7 спряха да работят ниските честоти !

Мнение от stony1 » 15 Юли 2018, 14:52

Georgi_89 написа:Здравейте колеги , имам проблем с музиката , работят колоните само на предна дясна врата и на корите на багажника . Музиката не е L7 а HARMAN/BECKER HS 4851 с малкия усилвател . Какъв може да е проблема и евентуално как или кой може да го отстрани !? Благодаря предварително !

Плеарът е за ремонт, по-точно за смяна на крайните стъпала. Малкият усилвател също трябва да се провери, макар че досега не ми се е случвало този усилвател да се прецака.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 16.09.2006
Местоположение: Варна

Re: Logic 7 спряха да работят ниските честоти !

Мнение от cecoboy » 14 Дек 2018, 14:03

stony1 написа:
racing_team_vidin написа:Последно, кой оправя лоджиците, както трябва, не да ми точи акумулатора, да има шумове и тн.


Това с точенето на акумулатора е кофти, но не съм сигурен дали е от логжика.
Иначе мога да си предложа услугите с ремонт на лоджиците.
dinozab написа:
Giovanni написа:... Колегата ми домъкна някакъв усилвател втора употреба за 40-50лв и тия басове как свирнаха ... :shock:

Добре де как го вързахте този усилвател към колата като звука към усилвателя идва по оптиката? Аз съм питал за вариянти с други усилватели но са ми казвали че няма вариянт точно заради оптиката.

Винаги има варианти за алтернативен усилвател, но няма да работи Лоджик менюто и няма да се получава този Лодгик ефект. Ако това не е проблем, има алтернативни варианти, но си е малко заигравка с прекарването на 5-6 кабела.


Здравей! Аз съм във Варна и Русе , но е ли да ми оправиш Лоджика и колко би струвало? При мен от цялата дясна страна нищо или почти нищо не се чува , а и от ляво криви и то при не много усилено! По това което четох тук и в други теми , останах с впечатление, че като цяло дори и сега да не са изгоряли всички канали е хубаво да се подсилят с по-големи кондензатори за да могат да издържат пиковете! Можеш ли да ми направиш такъв ремонт и колко ще ми струва? Благодаря ти!

Писах и на лично , но не знам защо вече час седи в изходящи и не се изпраща!?

Предишна

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook