Ремонт на рейка ?!

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 21.03.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '06 e91 320d 163 hp
Мечтае да кара: G-POWER M6 HURRICANE RS, Nissan GTR

Ремонт на рейка ?!

Мнение от Damyan_Staykov » 29 Юли 2013, 11:05

Здравейте, колеги
От доста време чувах пукания от към окачването.Водих я един път на майстор, гледа гледа само биелетка смени от ляво,но след това отново го имаше звука и даже се усили.Започнах да усещам и луфт във волана при бърза скорост, а след това и по-бавно като карам.Закарах я пак на майстор (мой познат). Отвори цялата предница имам предвид окачване , разглоби всичко търсейки проблема и накрая го намери.Проблема бил в някакъв детайл на рейката, някаква част, която държала назъбената част със зъбното колело (наистина не разбирам, може и да бъркам с обяснението).Колата ми е Е65 745и 2001 година с нормалното окачване без спортни и комфортни режими и т.н.
Та мисълта ми е дали има майстори, които могат да поправят рейката или да взимам нова т.е. втора употреба.Също така, след като се смени трябва ли да се бара по компютъра тъй-като знам, че е пълно с датчици там.
Благодаря предварително!
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 10.03.2010
Пол: Мъж

Re: Ремонт на рейка ?!

Мнение от dize-la » 29 Юли 2013, 19:35

това е масов проблем за всички модели на бмв , износват се зъбите на пръта или се усукват . Преди 2 седмици имах същият проблем , колата ми започна да тропа по паважа а като направя плавен ляв или десен завои не тропа и се оказа че средните 4ри зъба са се усукали незнаино как ,понеже знам за проблема и карам много внимателно по дупките и въртя леко волана при маневри . Звъннах на около 10 фирми за рециклаж и като им обяснявах за усуканите зъби всички казваха че знаят за проблема на бмв и отказваха да я отремонтират , само фирма ЖИЗЕТ се съгласиха и даже казаха че имат оборотна рейка и ще ми я пратят . Пратиха ми я и се оказа че си е моята . Притесни ме факта че върти доста тегаво на ръка . за сега няма проблем но нямам и километри . Съветът ми е че и при рециклаж и при втора употреба не можеш да си сигурен , ти сам прецени как да постъпиш . А МЕН трески ме тресът с тея рейки :D . А иначе колата ми е 730 д 2004 г а за рециклажа ми взеха 350 лв . Успех колега

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 21.03.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '06 e91 320d 163 hp
Мечтае да кара: G-POWER M6 HURRICANE RS, Nissan GTR

Re: Ремонт на рейка ?!

Мнение от Damyan_Staykov » 30 Юли 2013, 8:34

Бях в DSC Peerformance и потвърдиха, че е от рейката, но се оказа, че луфта идва и от тампони, които ми показаха и верно "е баси !".
Четвъртък живот и здраве влизам за ремонт и вярвам, че всичко ще се оправи, че мноого дразни, а и колата не се държи както трябва да се държи.
Ще пиша какво е станало след ремонта :)
Изображение

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook