Опазване на лайсни и стъкла на огледалата?

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 18.06.2011
Местоположение: Berlin/Sofia
Пол: Мъж
Кара: 760LI

Re: Опазване на лайсни и стъкла на огледалата?

Мнение от bubi23 » 31 Яну 2013, 0:47

Пожелавам ти успех, аз от една година се опитвам да я продам моята 760Li ама нещо няма желаещи, оправих и всичко купих си предни лайсни сега ще купя и парктрониците ама още несъм ги сложил щото като си представя че пак ще ги гепят и само да подарявам 500лв. на някой тъпак не ми се ще. Като се позатопли малко ще видя да измисля някакво решение за това, но се ориентирам към модел с цяла броня където работата по свалянето отнема повече време.Ориентирам се пак кам БМВ но дали ще е джип или друг модел несъм решил още, за съжаление се оказва че в БГ трябва да си плащаме за всичко без значение дали сме с каско или не.

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 30.01.2013
Кара: 750I

Re: Опазване на лайсни и стъкла на огледалата?

Мнение от bull1980 » 31 Яну 2013, 10:54

Вижте, по принцип има решение: вместо комплект парктроници с лайсни, които оригинални струват към 2000 - 2200лв, се монтира камера за задно виждане + конвертор на видео сигнала за оригиналния дисплей. Струва около 1200 -1300лв в авител. Ако се разровиш е нета сигурно ще може да се направи и за по-малко. Огледала има за по 30 -40 евро в нета, но са без автоматично затъмняване! Също за 200-300лв може да се монтира парткроник на самта броня, който е с звуков сигнал или самостоятелен малък дисплей! Знам, че това нарушава имиджа на лукс автомобил, но в крайна сметка возията и моща на 750и не се определят от дреболии!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 30.01.2013
Кара: 750I

Re: Опазване на лайсни и стъкла на огледалата?

Мнение от bull1980 » 09 Фев 2013, 2:56

момчета имате ли идея как мога да си намеря букси за автоматичното затъмняване на огледалата? купих си от ибей стъкла втора употреба, но като ми гепиха моите ми срязаха и буксата.

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 21.01.2013

Re: Опазване на лайсни и стъкла на огледалата?

Мнение от juji » 12 Мар 2013, 19:46

Здравейте отново на всички.

Първо да ви кажа, че лепенето на лайсните със силикон не е решение. Преди две седмици ми свалиха иначе така залепените лайсни предни и задни със датчиците и двете стъкла на огледалата. Днес съм я вкарал да се боядисват щети по каското и от там ми казаха че имат много здраво американско лепило за пластмаса, което става като бетон. Ще видим... Та моите нови въпроси към вас са следните - поръчах си лайсни и датчици и огледала от ибей втора употреба (нещо китайските не ми харесаха), но сега парктрониците ми са без букси и същото е и с огледалата, тъй като като ми ги крадаха, ми ги откраднаха със буксите (изрязаха ги), та някой да знае къде мога да намеря букси за парктрониците? Огледалата ми ги оправиха. И не знайно защо, но задната лайсна не става за моята 7ца, явно е от фейслифт, въпреки че на сайта пишеше за Е65/66 2001-2005.

Та, ако на някой му трябва задна лайсна цяла с датчици, продавам или заменям за същата, но от нефейслифтова 7ца. За регион на София може да се мери и да се тестват датчиците. При интерес пишете на лично или звъннете.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 18.06.2007
Кара: 745i

Re: Опазване на лайсни и стъкла на огледалата?

Мнение от tonecca » 13 Мар 2013, 10:44

И аз осъмнах без лайсни и датчици тази Неделя !!! Да изсъхнат мръсните пумяри!
От къде поръчахте лайсни? Колко струват /приблизително/? Мисля да ги потърся по моргите?!
Датчици въобще няма да слагам, само да спонсорирам боклуците.

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 21.01.2013

Re: Опазване на лайсни и стъкла на огледалата?

Мнение от juji » 13 Мар 2013, 22:20

Аз навсякъде що имаше 7ца ударена или на части съм звънял и почти никъде няма, или има само датчици. Това са цените за нови: датчик 284лв бройката, но иначе стават и от пежо и са доста по евтини. Предни странични лайсни 48лв бройката, задна средна лайсна 90лв. Задни странични лайсни 48лв бройката. Огледало с подгряване и затъмняване 756лв. Втора употреба може да събереш от половин България, но дали ще работят датчиците е божа работа. Иначе в "Дибора" имат някакво американско лепило специално за пластмаса, сега съм си оставил колата и ще видим. Като цяло от някоя морга ако имат търсят м/у 500-800лв само за лайсни и датчици.

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 30.01.2013
Кара: 750I

Re: Опазване на лайсни и стъкла на огледалата?

Мнение от bull1980 » 16 Мар 2013, 15:16

момчета откажете се. нищо не спира боклуците крадливи!!! един CL до нас първо го разкачиха като 7ца. Човека баровец и си сложи нови лайсни с парктроници, и както се оказа ги залепил здраво. Точно след няколко дена броните изкорубени и най-външните датчици откраднати. И не знам къде отиват тези части, като всички 7ци са вече без лайсни и парктр. Тъй като знам, че и крадците четете този форум и ни се присмивате: всички пари които изкарате от нашите части за лекарства да ги дадете!!! да ви окапят ръцете!!! цял живот бедни и нещастни да ходите и да си карате голф 3 и бмв на 30години!!!
Ние имаме и пак ще имаме!!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1062
Регистриран на: 28.06.2007
Местоположение: София (големото село)
Пол: Мъж
Кара: е70 sd

Re: Опазване на лайсни и стъкла на огледалата?

Мнение от asasin18 » 05 Апр 2013, 8:33

Е пак ги откраднаха, ама тоя път ще си седи така до като не намеря решение така че да ги чупят и да си остават на колата писна ми да си ги купувам !!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1062
Регистриран на: 28.06.2007
Местоположение: София (големото село)
Пол: Мъж
Кара: е70 sd

Re: Опазване на лайсни и стъкла на огледалата?

Мнение от asasin18 » 05 Апр 2013, 8:36

bull1980 написа:както се оказа ги залепил здраво. Точно след няколко дена броните изкорубени и най-външните датчици откраднати.!

Кой са тия най-външни датчици ? Аз това си мисля да ги лепя или не знам и аз точно как да го направа можеш ли да обясниш ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 18.06.2007
Кара: 745i

Re: Опазване на лайсни и стъкла на огледалата?

Мнение от tonecca » 05 Апр 2013, 12:17

Аз съм решил моите да ги забода с рапидки или нещо подобно и отгоре кит и боя....... притеснявам се само да не си намеря колата с изкъртена броня, което е най-вероятното. После ще ми ги платят, но пак разправии.
Гледам и повечето S класи са вече без датчици. Много са полудели тея крадливи боклуци!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1062
Регистриран на: 28.06.2007
Местоположение: София (големото село)
Пол: Мъж
Кара: е70 sd

Re: Опазване на лайсни и стъкла на огледалата?

Мнение от asasin18 » 05 Апр 2013, 15:09

тия рапидки хубаво като идея, но лайсната е куха, т.е. главата на рапидката ще стърчи и дори и да се китне ще е грозно според мене. а иначе бая зор ще видят за да изкорубат цялата броня, съответно ще има и доста шум така че шанса за добър развой се увеличава. аз пак започвам да си мисля за поксипол или тоя черния силикон, не знам кое от двете ще е, казал съм му и на майстора да мисли защото ще ходи на боя колата. иначе тоя път извадих "късмет" че не ми бяха свалили огледалата отново (не ги бях залепил след миналата кражба), но сега ги оправих може и да ги счупат, но няма да ги вземат ;) и така тука седмица две ще карам без лайсни а после ще ги свалят с бронята или ще ги свалям аз тях ако ги вида :bang:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 18.06.2007
Кара: 745i

Re: Опазване на лайсни и стъкла на огледалата?

Мнение от tonecca » 05 Апр 2013, 15:31

Моят майстор ме увери, че няма въобще да личи /и аз ще влизам за козметични корекции по боята/.
Как залепи огледалата? На мен ми ги опростиха този път, но ще ми дойде реда.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1062
Регистриран на: 28.06.2007
Местоположение: София (големото село)
Пол: Мъж
Кара: е70 sd

Re: Опазване на лайсни и стъкла на огледалата?

Мнение от asasin18 » 05 Апр 2013, 16:20

свалих ги, и ги намазах с поксипол на дебело, ако ше ги свалят няма да е здрави :winky:
лайсните са тънки няма да има място според мен за главата на болта дори и минимално ще си личи, а освен това рапидката няма да ги спре да ти вземат датчиците ;) не е решение това според мен, може да ти счупят найсните но сравнени с цената на датчиците те са си евтини ;)

п.с. така ги виджам нещата аз

3M™ Marine Adhesive/Sealant Fast Cure 5200 => e тва да го изкартат ако могат ;)


от горе кит и колата ще стане без лайси

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 30.01.2013
Кара: 750I

Re: Опазване на лайсни и стъкла на огледалата?

Мнение от bull1980 » 06 Апр 2013, 22:50

asasin18 написа:
bull1980 написа:както се оказа ги залепил здраво. Точно след няколко дена броните изкорубени и най-външните датчици откраднати.!

Кой са тия най-външни датчици ? Аз това си мисля да ги лепя или не знам и аз точно как да го направа можеш ли да обясниш ?

задната лайсна с датчиците е изкъртена в двата края и са измъкнати сензорите. иначе средните два са там(все още)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1062
Регистриран на: 28.06.2007
Местоположение: София (големото село)
Пол: Мъж
Кара: е70 sd

Re: Опазване на лайсни и стъкла на огледалата?

Мнение от asasin18 » 07 Апр 2013, 9:33

bull1980 написа:задната лайсна с датчиците е изкъртена в двата края и са измъкнати сензорите. иначе средните два са там(все още)


еми значи пак се е спасил до някъде, лайсните щом са счупени ще му ги платят, пък едно е да ти вземат два датчика друго е 8

ПредишнаСледваща

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook