Смяна на верига на BMW 730 ld

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 26.12.2012

Смяна на верига на BMW 730 ld

Мнение от dtodorov87 » 26 Дек 2012, 22:40

Здравейте колеги. Утре ще отварям едно 730 ld, за ремонт. По приказките на клиента, най - вероятно има проблем с веригата и ще трябва да я сменям. Ще трябва да се сменят и клапани и знам ли още какво. Та въпросите ми са знае ли някой, дали има белези на двете зъбчатки на валовете за центровка или трябва да се прави със специалните скоби за целта и знае ли някой как се стягат болтовете на главата ( нютонметри и градуси ).Ако се сетите за нещо специфично също казвайте :) . Благодаря предварително.


Аватар
Мнения: 625
Регистриран на: 21.09.2007
Местоположение: по света и у вас
Кара: на изпарения
Мечтае да кара: Countach, Diablo, F40, 348, 355

Re: Смяна на верига на BMW 730 ld

Мнение от xpl0d » 26 Дек 2012, 23:03

Поздрави го този клиент от мен за смелостта да ти повери колата си да се учиш на нея :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Re: Смяна на верига на BMW 730 ld

Мнение от Ilko Ivanov » 27 Дек 2012, 7:57

dtodorov87 написа:Здравейте колеги. Утре ще отварям едно 730 ld, за ремонт. По приказките на клиента, най - вероятно има проблем с веригата и ще трябва да я сменям. Ще трябва да се сменят и клапани и знам ли още какво. Та въпросите ми са знае ли някой, дали има белези на двете зъбчатки на валовете за центровка или трябва да се прави със специалните скоби за целта и знае ли някой как се стягат болтовете на главата ( нютонметри и градуси ).Ако се сетите за нещо специфично също казвайте :) . Благодаря предварително.

Пич,щом нямаш инструменти и опит,не се захващай с подобни неща. Ще береш ядове ти и най-вече клиента ти ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2753
Регистриран на: 16.08.2008
Местоположение: Бургас
Кара: F07 535D
Мечтае да кара: SL500

Re: Смяна на верига на BMW 730 ld

Мнение от anzak » 27 Дек 2012, 9:19

Ilko Ivanov написа:
dtodorov87 написа:Здравейте колеги. Утре ще отварям едно 730 ld, за ремонт. По приказките на клиента, най - вероятно има проблем с веригата и ще трябва да я сменям. Ще трябва да се сменят и клапани и знам ли още какво. Та въпросите ми са знае ли някой, дали има белези на двете зъбчатки на валовете за центровка или трябва да се прави със специалните скоби за целта и знае ли някой как се стягат болтовете на главата ( нютонметри и градуси ).Ако се сетите за нещо специфично също казвайте :) . Благодаря предварително.

Пич,щом нямаш инструменти и опит,не се захващай с подобни неща. Ще береш ядове ти и най-вече клиента ти ;)

С две ръце подкрепям мнението на колегата по добре недей ...
Барай шишарката Минкеее ....

e30s live forever
Аватар
Мнения: 1204
Регистриран на: 29.09.2005
Пол: Мъж

Re: Смяна на верига на BMW 730 ld

Мнение от sachs » 27 Дек 2012, 12:19

Стига де колеги,няма нищо сложно в цялата процедура :D .
1.слага се пинчето на маховика на кол.вал
2.на разпределителните валове слагаш скобата(може и без нея,но по-добре я сложи :D ).На зъбните колела белези няма,нито шпонки и т.н.
3.слагаш пин на масления обтегач на веригата,като преди това отвиваш едно болче 6мм за да може обтегача да изпусне масленото налягане
4.Главата се стяга в следния ред:
- 30Nm
- 50Nm
- 80Nm
- развиваш болтовете на 180градуса
-пак стягаш 50Nm
-стягаш 90 градуса
-пак стягаш 90 градуса
Задължително на главата слагаш нови болтове.Но не разбрах защо за смяна на вериги трябва да сваляш главата :dunno:?

ПС:
Като се замисля колегите може би са прави-ако не си го правил преди,определено ще береш ядове

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 2.07.2012
Пол: Мъж
Кара: е65 735

Re: Смяна на верига на BMW 730 ld

Мнение от kirodinchev » 10 Ное 2015, 12:25

Какви са симптомите,че е за смяна ???

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook