Проблем-перка на климатика

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Sofia, Lozenetz
Пол: Мъж

Re: Проблем-перка на климатика

Мнение от dreadx » 03 Апр 2016, 10:20

stefan_bmw7 написа:...ако се вземе електромотора от е39 или е46 със трите букси и се сложи на нашата перка и дифузиор дали няма да стане :shock:


Ако твоята е с три жици, мисля, че ще стане. Само трябва някой с развалена перка и случайно разполагащ с налична здрава от другия модел, да си поиграе да пробва.

Не знам подробности около твоята перка, но мисля, че и колекторен двигател от предишните модели, с електронно управление (не с резистори), като този, също трябва да стане:
Изображение

Ако искаш да получиш и някой по-конкретен отговор, може да пробваш да зададеш и по-подходящ въпрос.

Например в случая е по-уместно въпросът да изглежда така: -- Колата ми е такава, обаче имам една перка от друг модел, ето такава. Дали някой ще може да ми я монтира, вместо оригиналната. И дали ще стане за до 200 лв., че за нова ми искат 700..?

-- Ако до два дена получиш няколко лични съобщения от вида: "- Идвай бързо, аз ще ти я монтирам, само за 199 лв." -- то си вадиш съответните изводи, че е пробвано и ще стане - и си я монтираш сам. :)

p.s. Подозирам, че и от ОПЕЛ ще стане, стига да пасне по размер и закрепване. Веднъж си играх да разглеждам снимките на хилядите перки в Мегапартс. Ама не може да се каже на 100% по снимка. Наистина някои изглеждат на много подходящи.
- kaji kvo stana,kopele kvo stana?!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 139
Регистриран на: 16.11.2007
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: Е38 725 tds;Pajero 2 ;E66 730d

Re: Проблем-перка на климатика

Мнение от stefan_bmw7 » 05 Апр 2016, 19:19

Аз направих следното, купих перка от е46 феис,взех неиния електро мотор и управление и ги монтирах на моят дифозиор ,разлика има в буксата срязах тази на е46 и сложих моята и сега имам перфектно работеща перка :D
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 91
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: Варна,пловдив
Пол: Мъж
Кара: е65 730d
Мечтае да кара: IL
Детайли за колата: няма-няма

Re: Проблем-перка на климатика

Мнение от knivanov » 02 Май 2016, 9:29

Колкото коли да съм сменил,всички с проблем с перката на климатика!три е39,е38,и сега това е65 което карам!втора употреба не взимам,щото ще е в същото състояние като моята!обадих се на мой приятел(от Сарафово),много търпели,мислещ и можещ пич,и ми каза,че има по-сигурен и лесен начин!за 1 ден и колата готова,за около 100 лв!купува ел перка от автоморга,която да пасне в дифузьора,пуска кабели,някакво реле слага,и когато вкл климатика,и тръгва директно и само на втора степен.и вс е наред.препоръчвам този начин,правя го от години!поздрави!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Проблем-перка на климатика

Мнение от oci » 10 Май 2016, 15:04

knivanov написа:Колкото коли да съм сменил,всички с проблем с перката на климатика!три е39,е38,и сега това е65 което карам!втора употреба не взимам,щото ще е в същото състояние като моята!обадих се на мой приятел(от Сарафово),много търпели,мислещ и можещ пич,и ми каза,че има по-сигурен и лесен начин!за 1 ден и колата готова,за около 100 лв!купува ел перка от автоморга,която да пасне в дифузьора,пуска кабели,някакво реле слага,и когато вкл климатика,и тръгва директно и само на втора степен.и вс е наред.препоръчвам този начин,правя го от години!поздрави!


Това с релето сме го виждали вече и до какво води след това :mhihi:
По този начин тази перка ще работи винаги на макс и ще е як консуматор първо и второ ще се промени налягането на системата.
Не мислиш ли, че сигурно са имали нещо предвид инженерите на бмв за да сложат перка с модулно управление. :?:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 181
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e65 730d SE
Мечтае да кара: m5

Re: Проблем-перка на климатика

Мнение от optimist » 13 Май 2016, 17:54

Не непременно са решили да видят дали бъдещите собственици са склонни на експерименти :mhihi: Моята като се прецака направих 2-3 опита да е съживя на различни места е не стана.. Вероятно може да стане с някакво преработване но някак ми се струва ,че не това е правилното решение за тая кола..Отделно не забравяйте ,че тази перка има отношение към охлаждането и на двигателя освен климатика :D + че с разни там релета и т.н не е ясно до кога ще работят и дали в даден момент няма да стане нещо по инсталацията.Е65 е доста чувствително към драми с захранвания :winky:

btw имам перка работила 2-3 месеца ако някой не е склонен на експерименти а иска оригинална\нова и здрава да драсне някой ред ще се разберем да не го превръщам в продавалник :oops: \ ако е от софия даже ще я монтирам\free :lol:
Изображение

You sooooo want to hate these guys – they brag about the Ultimate Driving Machine and dammit they deliver exactly what they promise. In every sector expect definitive build quality and peerless engineering

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 91
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: Варна,пловдив
Пол: Мъж
Кара: е65 730d
Мечтае да кара: IL
Детайли за колата: няма-няма

Re: Проблем-перка на климатика

Мнение от knivanov » 16 Юли 2016, 8:39

Ами само споделих 11 г опит!при мен тоя начин е успешен, и работи!явно съм имал късмет!никога съм нямал проблем с ел перката,даже не е шумна!а когато се появи някакъв проблем с нея,ще я мисля!не разбрах само,какво означава:"ние тия с ел перките ги знаем"!!!!споделете за мен,незнаещия,моля!и пак казвам,за 11 г,никакъв проблем!тази кола я карам така близо 2 г,и същия резултат!

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: silistra/varna
Пол: Мъж
Кара: BMW 735i E65

Re: Проблем-перка на климатика

Мнение от nikolai.dragnev » 20 Юли 2016, 15:06

Здавейте. Имам същия проблем с перката. Смъкнаха я, позачистиха моторчето и тръгна за няколко часа и спря. Изкарах буксата на перката и я сложих след което въртеше 10 секунди и пак спря. Виждам че прави опити да тръгне но до там. Дали може да се оправи или се налага нова да купувавам. И може ли да ме ореантирате каква е цената. Благодаря предварително.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 11.11.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW E38

Re: Проблем-перка на климатика

Мнение от Svillisimmo » 30 Юни 2017, 7:51

Здравейте, имам същия проблем - перката не вкл.и колата загрява.Има ли човек във Варна, който може да погледне къде точно е проблема и да се отремонтира.Благодаря!

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 26.11.2017

Re: Проблем-перка на климатика

Мнение от qiliev » 21 Яну 2018, 14:50

Здравейте колеги. От скоро съм собственик на х5 е53 дизел 2002. И при мен е налице проблема с перката като на диагностика излиза грешка 0480. Въпросът ми е има ли някой майстор да ги ремонтира? Ако намеря употребявана може ли при студеното време сега, когато навън е -5 да проверя дали е работеща? Благодаря

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 10.01.2018

Re: Проблем-перка на климатика

Мнение от chano » 17 Апр 2018, 11:16

qiliev написа:Здравейте колеги. От скоро съм собственик на х5 е53 дизел 2002. И при мен е налице проблема с перката като на диагностика излиза грешка 0480. Въпросът ми е има ли някой майстор да ги ремонтира? Ако намеря употребявана може ли при студеното време сега, когато навън е -5 да проверя дали е работеща? Благодаря


И аз колега съм със същия проблем но никой нищо не казва,явно ще се купуват нови,намерих за 498.90лв,нова с 1 година гаранция,ако има някъде по ниска цена някой да каже,може ако вземем повече бройки да смъкнат още..та давайте да се организираме нещо.бмв х5 3.0д е53 2002, идва лято и ще ни изпогърмят маркучите на климатиците
BMW x5 e53

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 23.09.2014
Пол: Мъж

Re: Проблем-перка на климатика

Мнение от mitko8203 » 22 Май 2018, 8:30

Някой знае ли къде в Бургас или региона около Бургас ремонтират такива перки.

Предишна

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook