E65/Е66 - най-различни въпроси (и отговори)

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 27.06.2016

Re: E65 - най-различни въпроси (и отговори)

Мнение от bimmerang » 01 Авг 2016, 20:59

От Бургаски окръг съм. Обиколих най-добрите в района УЖ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: E65 - най-различни въпроси (и отговори)

Мнение от nikolae » 02 Авг 2016, 13:48

На една Е65 в менюто на дисплея има настройка за яркостта на екрана, на друга Е65 го няма.
Какво и къде трябва да се допише ?

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 23.09.2016

Re: E65 - най-различни въпроси (и отговори)

Мнение от babyinhell » 19 Окт 2016, 19:17

Как се настройва часа на e65, бе колеги????

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: E65 - най-различни въпроси (и отговори)

Мнение от deank » 20 Окт 2016, 8:41

Settings -> Clock -> Time

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: STZ
Кара: m550d

Re: E65 - най-различни въпроси (и отговори)

Мнение от Shads » 31 Окт 2016, 14:10

Колеги, позамислям се да продам моята е61-ца за по-висок клас и се замислям сериозно за 7-ца дизел.
1.Основен въпрос - пре-фейс или фейс ? Много ли са разликите между моделите и задължително ли трябва да се търси фейс ?
2.Двигатели - интересуват ме само дизели - в момента съм с 3-ка дизел и съм доста доволен. Дали по-голямото купе ще го тормози този двигател или да се насоча към по-големия дизелов ?
3.С моята кола в момента съм нямал проблеми, освен активния круиз и масажорите на седалките, и чат-пат ми светва Dynamic drive, но винаги в сервиза казват, че нямало проблем с него - при 7-цата вярвам няма по-сериозни проблеми, ако се вземе читава кола?
4.На въздушно окачване ли е ?
5.Интересува ме модел с почти всички екстри, като е задължително обдухването - има ли проблем с електрониката и управлението на допълнителните изгъзици ?
6. Може ли да ме остави на пътя, поради някой незначителен сензор, например ?
Лек ден !
Разработване и управление на европейски и национални проекти
http://www.eupro.bg

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 27.07.2010
Пол: Мъж
Кара: лимузина

Re: E65 - най-различни въпроси (и отговори)

Мнение от bat_gosho » 08 Ное 2016, 14:35

Колеги обмислям ъпгрейд на старата Е38ца към Е65.Крадат ли ги много както Е46 например,защото не намирам никаква информация по въпроса.Каското задължително ли е (в малък град)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 730D F01

Re: E65 - най-различни въпроси (и отговори)

Мнение от mrlargo » 08 Ное 2016, 18:23

Аз не съм имал проблеми засега, не са така търсени като X5, X6 или E60. Каското е препоръчително не само заради кражбата, но и заради скъпите части при щети.
Например жена ми счупи само стъклото на дясното огледало и струваше 800 лева, защото е gentex електрохромно. Фаровете са по 3000 лв нови и т.н.
Има алтернативни части - примерно стъкло за огледало само с подгряване е 30 лева китайско, фарове втора употреба и т.н., но много от алтернативните части са с лошо качество и като почнеш да слагаш такива,
то колата накрая няма нищо общо с BMW, а става някакъв сбирщайн. Дори застрахователите да не искат да ти купят част от БМВ може да ги принудиш да купят OEM, които не се отличават по качество -
примерно тогава стъклото струва 500-600 лева.
Крадат се разни части от сорта на парктроници ако я държиш на улицата, там каско не помага, защото е липсващ детайл, а в Булгаристан за липсващи елементи не се плаща обезщетение. :D
Лично аз ти препоръчвам да си вземеш с обикновенни амортисьори и без активни стабилизиращи щанги, защото ремонтите са скъпи и се чупят по-често от нормалните.
Аз не бих държал такава кола вечер на улицата, ако имаш гараж и купиш нещо евтино за 10к може и без каско, ако вземеш нещо за 20к свястно - каското е задължително според мен.

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 27.07.2014
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: X5 M, A8 4.2 TDI

Re: E65 - най-различни въпроси (и отговори)

Мнение от Стоян Чанев » 11 Ное 2016, 8:59

Може да погледнеш и по-големия дизелов мотор- 4.5Д. Страхотно усещане дава при шофиране. Смесеният му разход е 10л.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 13.11.2016
Пол: Жена

Re: E65 - най-различни въпроси (и отговори)

Мнение от bmwinhellbaby » 15 Ное 2016, 23:36

Колеги, възможно ли е объркване на електрониката след изтощаване на акумулатора на колата (е65) ? :help: :help:
Проблемът е следния - след изтощаване на акумулатора в сервиз, майсторът му ''дал ток'' от друга кола и оттогава не спират да светват лампи! Светна dynamic drive, abs, изчезна ми всичко от onboard comp. и няма оправяне! Възможно ли е от изтощаването на акумулатора да се е прецакала електрониката :?: :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 25.03.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: E65 - най-различни въпроси (и отговори)

Мнение от s.milevv » 16 Ное 2016, 12:28

Аз мисля, че е възможно.
Преди години дадох ток на брат ми на S class 2001 година резултата след около ден в движение почна сама да си мести седалката, волана, огледала но чак грешки не му излизаха. До колкото знам на такава кола се дава ток от машина или колата която подава трябва да в изгасена

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 11.09.2008

Re: E65 - най-различни въпроси (и отговори)

Мнение от BAVAREC1 » 24 Ное 2016, 6:23

bmwinhellbaby написа:Колеги, възможно ли е объркване на електрониката след изтощаване на акумулатора на колата (е65) ? :help: :help:
Проблемът е следния - след изтощаване на акумулатора в сервиз, майсторът му ''дал ток'' от друга кола и оттогава не спират да светват лампи! Светна dynamic drive, abs, изчезна ми всичко от onboard comp. и няма оправяне! Възможно ли е от изтощаването на акумулатора да се е прецакала електрониката :?: :dunno:

Колега първото което да направиш е да вземеш agm ски акумулатор може да ти реши всички въпроси

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: E65 - най-различни въпроси (и отговори)

Мнение от hell's angel » 01 Фев 2017, 12:40

Един тъп въпрос : Kолата не е в движение (работи на място) , и е на къси - като пръсна на стъклото за миене, пръскалките на фаровете трябва ли да работят ?
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: E65 - най-различни въпроси (и отговори)

Мнение от deank » 02 Фев 2017, 23:48

Пръскалките на фаровете се включват на няколко цикъла, а не всеки път като миеш стъклото.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 29.09.2008
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: BMW 730Ld E66
Мечтае да кара: BMW G11

Re: E65 - най-различни въпроси (и отговори)

Мнение от penchh » 12 Фев 2017, 14:24

Здравейте колеги! От скоро и аз съм горд собственик на БМВ 730Ld 2007г., и имам един може би глупав въпрос,но за мен е важен.Каква е нормалната работна температура на двигател М57Т2,защото като вляза в скритото меню температурата на двигателя е между 75-80 градуса независимо с каква скорост се движа или каква е температурата навън.Говоря за периода от Ноември месец до сега.Знам че един от проблемите на този двигател са термостите. Да ме извинят модераторите ако тук не е мястото,но виждам,че в тази тема се пише по всякакви въпроси.За пръскалките на фаровете колегата deank е прав.....

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 22.02.2017
Пол: Мъж

Проблем с маховика на е65

Мнение от Panaiotov_77 » 22 Фев 2017, 22:25

Здравейте колеги имам проблем с маховика на bmw e65 730d два пъти го сцепва. Ако някой се е сблъскал с този проблем нека сподели от какво може да се получава турбината на скоростната кутия е чисто нова не е от нея.Благодаря предварително.

ПредишнаСледваща

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook