E65/Е66 - най-различни въпроси (и отговори)

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 14.05.2016

Re: E65 - най-различни въпроси (и отговори)

Мнение от ivankapitan » 16 Май 2016, 17:52

Здравейте , колеги ,
От една седмица съм собтвеник на Е65 730d 2004г. Докарах я на собствен ход до София ( 200 км.) , покарах я ден-два и реших , че е време да и сменя номерата и талона . В КАТ точно пред канала , след като вече бях си взел необходимите документи се качих в колата , запалих и о боже... компютъра полудя . Започна да мига и да показва куп грешки като : brems / fahrstabilitat gemasigt fahren и dynamic drive ausgefallen . Автомобила влезе в авариен режим , оборотомера спря да работи , ръчната спирачка се включи сама , индикаторите на таблото за скоростите започнаха да мигат . Включвам директна , коклата не мърда( дори не може да се изфорсира). Със задната по същия начин . Качихме я на рапатрак , закарахме я на диагностик , изчисти грешките и колата тръгна . Карах 10-15 минути - никакви проблеми . Загасих , изчаках 10 минути , запалих и пак същите проблеми - няма мърдане , същите грешки на екрана и перката отпред работи все едно е загряла колата . Ако може да помогне някой или поне да ме насочи към правилния сервиз ще бъда много благодарен .
Поздрави на всички маниаци на марката .

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: E65 - най-различни въпроси (и отговори)

Мнение от Atsalov » 16 Май 2016, 18:16

Нужно ли е да знаем от кой град си или просто да те пратим при "майстор" :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: E65 - най-различни въпроси (и отговори)

Мнение от fitter » 16 Май 2016, 18:34

Провери акумулатора и зареждането. Може да се шашкат модулите от проблем с тоците.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 739
Регистриран на: 22.08.2004
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: F20 116d / F01 750i xDrive
Мечтае да кара: Колело

Re: E65 - най-различни въпроси (и отговори)

Мнение от Sivako » 27 Май 2016, 16:32

Колеги, преди две седмици си взех 730d 2004г работната температура и беше от 95 до 104 градуса което ми се видя странно. Днес смених малкият и големият термостат но колата продължава да работи на 100 градуса, толкова показва в скритото меню и на диагностика. Водната помпа си върти, виското работи и незная вече на какво се дължи Как мога да измеря температурата на охладителната течност и температурният датчик на главата ли седи? . Преди години имах е38 735i тя работеше на 105/110 градуса което е нормално за този двигател но лошото е че сега съм с дизел а те доколкото знам работят на по ниска температура.
Благодаря ви.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Каквото има..
Мечтае да кара: .....

Re: E65 - най-различни въпроси (и отговори)

Мнение от iliew » 28 Май 2016, 20:45

Sivako написа:Колеги, преди две седмици си взех 730d 2004г работната температура и беше от 95 до 104 градуса което ми се видя странно. Днес смених малкият и големият термостат но колата продължава да работи на 100 градуса, толкова показва в скритото меню и на диагностика. Водната помпа си върти, виското работи и незная вече на какво се дължи Как мога да измеря температурата на охладителната течност и температурният датчик на главата ли седи? . Преди години имах е38 735i тя работеше на 105/110 градуса което е нормално за този двигател но лошото е че сега съм с дизел а те доколкото знам работят на по ниска температура.
Благодаря ви.

Аудито ми е в сервиза за чистене на радиаторите,бяха много задрьстени... :idea:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 739
Регистриран на: 22.08.2004
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: F20 116d / F01 750i xDrive
Мечтае да кара: Колело

Re: E65 - най-различни въпроси (и отговори)

Мнение от Sivako » 03 Юни 2016, 11:55

Краси първото нещо беше да измия радиаторите и да сменя всичко по охладителната система, явно така ще си остане. Щом не светят лампи по таблото значи всичко е ок . Остана само климатичната перка но тя е ненужна когато съм на магистрала а колата тогава държи температура.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 739
Регистриран на: 22.08.2004
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: F20 116d / F01 750i xDrive
Мечтае да кара: Колело

Re: E65 - най-различни въпроси (и отговори)

Мнение от Sivako » 08 Юни 2016, 14:12

Вчера смених климатичната перка и няма никаква разлика. Колата вдига 100градуса перката се включва но няма разлика в температурата. Май ще се сменя и радиатора :roll:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 739
Регистриран на: 22.08.2004
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: F20 116d / F01 750i xDrive
Мечтае да кара: Колело

E65 - най-различни въпроси (и отговори)

Мнение от Sivako » 18 Юни 2016, 13:37

Преди смяна на дюза
Изображение
След смяната
Изображение
При градско с климатик.
Мисля че температурният проблем е решен


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 13.09.2012
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: BMW E 39 530 DA
Мечтае да кара: M 6

Re: E65 - най-различни въпроси (и отговори)

Мнение от taba4e » 21 Юни 2016, 22:40

Здравейте колеги, някой от Вас има ли наблюдения за автомобила от тази обява?

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=ecntl0

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 14.05.2009
Пол: Мъж
Кара: Е65 745i

Re: E65 - най-различни въпроси (и отговори)

Мнение от ravina » 22 Юни 2016, 16:09

Здравейте,

От 2-3 дена вентилатора в колата /e65 преди фейса/ спря да духа. Без значение дали е включен или спрян климатика отказва да духа. Интересното е че това не е за постоянно :shock: . Чат - пат си заработва, чат - пат не. Помагайте къде в София може да го оправят.
Мерси предварително.


п.с. Също така ако някой е сменял гумички на клапаните и знае сервиз, от който да е доволен, моля да сподели. Ако па в сервиза има и специлизирани инструменти за манипулацията /да не се налага да сваля главата/ още по - добре.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 14.07.2016
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: на детето БМВ-то :)

Re: E65 - най-различни въпроси (и отговори)

Мнение от ES_1207 » 14 Юли 2016, 0:28

Здравейте,
от известно време си търся кола и се спрях на Е65 730d 2004 год автомат. Имам няколко въпроса типично женски:
1. Нормална ли е цена за този модел кола 14000 лв.?
2. Какво да гледам при огледа й? На първо четене е чисто визуално, друго?
3. Да ми препоръчате човек в София, който знае слабите места на модела и да й направи обстоен преглед.
Благодаря предварително :)
I don't know where the Limit is But I know where is Not!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 27.06.2016

Re: E65 - най-различни въпроси (и отговори)

Мнение от bimmerang » 15 Юли 2016, 18:17

ES_1207 написа:Здравейте,
от известно време си търся кола и се спрях на Е65 730d 2004 год автомат. Имам няколко въпроса типично женски:
1. Нормална ли е цена за този модел кола 14000 лв.?
2. Какво да гледам при огледа й? На първо четене е чисто визуално, друго?
3. Да ми препоръчате човек в София, който знае слабите места на модела и да й направи обстоен преглед.
Благодаря предварително :)


Колега и аз на този екземпляр се спрях(2004,730d), дори наблюдавам един и най-вероятно ще се сдобия с него. Конкретно при автомобила,който аз наблюдавам има менене на оборотите и леко претрисане в двигателя, това е най-сериозното, което излезе на компа(казаха дюзи, качиха ги на стенд, ремонтираха ги 1100лв.) проблема остана само при незагрял двигател обаче, и хпдих пак закачаха го на компютър, дюзите са в стойности, всичко 6 и не могат да разберат какъв е проблема...Казаха, че има 2 изгоряли свещи,но това не било страшно и други малки грешки има(светлини,кабели и такива). Като цяло ми споделиха, че най-големите недостатъци при този модел са дюзите и динамик драйва.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 443
Регистриран на: 9.02.2011
Кара: Кон

Re: E65 - най-различни въпроси (и отговори)

Мнение от axel.folu » 29 Юли 2016, 18:46

bimmerang написа:
ES_1207 написа:Здравейте,
от известно време си търся кола и се спрях на Е65 730d 2004 год автомат. Имам няколко въпроса типично женски:
1. Нормална ли е цена за този модел кола 14000 лв.?
2. Какво да гледам при огледа й? На първо четене е чисто визуално, друго?
3. Да ми препоръчате човек в София, който знае слабите места на модела и да й направи обстоен преглед.
Благодаря предварително :)


Колега и аз на този екземпляр се спрях(2004,730d), дори наблюдавам един и най-вероятно ще се сдобия с него. Конкретно при автомобила,който аз наблюдавам има менене на оборотите и леко претрисане в двигателя, това е най-сериозното, което излезе на компа(казаха дюзи, качиха ги на стенд, ремонтираха ги 1100лв.) проблема остана само при незагрял двигател обаче, и хпдих пак закачаха го на компютър, дюзите са в стойности, всичко 6 и не могат да разберат какъв е проблема...Казаха, че има 2 изгоряли свещи,но това не било страшно и други малки грешки има(светлини,кабели и такива). Като цяло ми споделиха, че най-големите недостатъци при този модел са дюзите и динамик драйва.



Абе колега , ти си смени свещите притрисането може да е от демпферната шайба не съм сигурен

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 27.06.2016

Re: E65 - най-различни въпроси (и отговори)

Мнение от bimmerang » 30 Юли 2016, 8:57

Остави... Големи майстори. Смениха сега и някакъв регулатор(клапан за регулиране налягането на гориво) и пак същата работа... Не знам вече

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 443
Регистриран на: 9.02.2011
Кара: Кон

Re: E65 - най-различни въпроси (и отговори)

Мнение от axel.folu » 30 Юли 2016, 9:45

bimmerang написа:Остави... Големи майстори. Смениха сега и някакъв регулатор(клапан за регулиране налягането на гориво) и пак същата работа... Не знам вече


Не си попаднал на баш хората колега сподели от къде си

ПредишнаСледваща

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook