E65/Е66 - най-различни въпроси (и отговори)

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: E65 - най-различни въпроси (и отговори)

Мнение от deank » 09 Дек 2015, 15:49

mrlargo написа:
Ненко Вранков написа:Виж каква дата пише на малкия... ако е повече от 4-5г, го смени задължително. 38лв е на BEHR. Най-често първо той дефектира, а смяната му е за около 5-10 мин.

Колега Ненко - благодаря за идеята. Купих днес малкия термостат, утре ще го сменя и ще пиша как е положението. Дано да е от него, защото ако е големия ще трябва да я карам в сервиз, че много разглобяване.


Смени ли термостата и има ли някаква промяна?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 730D F01

Re: E65 - най-различни въпроси (и отговори)

Мнение от mrlargo » 09 Дек 2015, 17:28

deank написа:
mrlargo написа:
Ненко Вранков написа:Виж каква дата пише на малкия... ако е повече от 4-5г, го смени задължително. 38лв е на BEHR. Най-често първо той дефектира, а смяната му е за около 5-10 мин.

Колега Ненко - благодаря за идеята. Купих днес малкия термостат, утре ще го сменя и ще пиша как е положението. Дано да е от него, защото ако е големия ще трябва да я карам в сервиз, че много разглобяване.


Смени ли термостата и има ли някаква промяна?


Смених го, изглежда лесно, но поне при мен вакум тръбичката опираше и бая разправия докато я махна. Промяна няма - в града 85 - 90 иначе 75. Сигурно е от главния термостат ама там е по-разправия и по-добре на сервиз - само се чудя дали да купя Gатеs за 70 лева или БМВ за 190 лева, който сигурно пак е на Gатеs. Малкият термостат си беше за БМВ - бяха изтрили емблемата БМВ до надписа BEHR - 1:1 с този, който свалих - той си беше оригиналния на колата - датата на него беше 07/2008. При теб как държи температурата - стига до 88-90 и държи там ли?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: E65 - най-различни въпроси (и отговори)

Мнение от deank » 12 Дек 2015, 8:59

Утре или в понеделник ще сменя малкия термостат, защото имам подозрение, че нещо не е наред и ще пиша пак.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 730D F01

Re: E65 - най-различни въпроси (и отговори)

Мнение от mrlargo » 16 Дек 2015, 19:22

deank написа:Утре или в понеделник ще сменя малкия термостат, защото имам подозрение, че нещо не е наред и ще пиша пак.

Има ли развитие ? При мен си регенерира DPF нормално, значи температурата му е достатъчна, при теб как е?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: E65 - най-различни въпроси (и отговори)

Мнение от deank » 16 Дек 2015, 20:19

При мен регенерира нормално, но миналата седмица ми направи впечатление, че колата загрява много бавно. Вероятно някой от термостатите не е наред, но още не ми е останало време да ги сменя. Ще пиша пак като има развитие.

Дано не си въобразявам, но от нас до офиса са 8,8км и от 8'С загря до 56-57'С и толкова... След 4-5 часа престой (обратно по същия маршрут - 8,8км) стигна до 68-71'С. Маршрутът ми е по цялата "Раковска" и скоростта е 20-30км/ч, но все си мисля че би трябвало да стигне поне 80'С за 20 минути шофиране. Иначе парното работи и духа топло 3-4 минути след като потегля.

Ще сменя малкия термостат и ако няма промяна ще сменя и големия, но при всички положения ще пиша какво е станало.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: E65 - най-различни въпроси (и отговори)

Мнение от deank » 18 Дек 2015, 11:32

Така... Малкия термостат е забил в отворено положение. Сега ще видим и големия...

Големият термостат е оригиналния (т.е. на 10 години) и го сменям и него.

EGR-клапанът изглежда така и му трябва почистване: :)

Изображение

Почистен:

Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 730D F01

Re: E65 - най-различни въпроси (и отговори)

Мнение от mrlargo » 19 Дек 2015, 0:41

deank написа:Така... Малкия термостат е забил в отворено положение. Сега ще видим и големия...

Големият термостат е оригиналния (т.е. на 10 години) и го сменям и него.

EGR-клапанът изглежда така и му трябва почистване: :)


Какъв голям термостат ще сложиш? БМВ или нещо ОЕМ? При мен за около 3 километра оранжевата лента при оборотомера изгасва, не знам на колко градуса го прави, май над 70, като проверих температурата показваше 76. Та при теб 56 градуса за 8 км е съвсем зле. Пиши какви са резултатите след смяна на големия термостат. Той сигурно също е забил отворен и не работи както трябва.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: E65 - най-различни въпроси (и отговори)

Мнение от deank » 19 Дек 2015, 16:37

Малкият термостат е BEHR, а големия FEBI.

Сервизът е на 200 метра от нас и вчера вечерта нямаше как да проверя резултата за такова кратко разстояние, но днес ще видя каква е разликата.

След празниците смятам да сменя гарнитурите на клапаните и картера, евентуално да махна пеперудите, да изчистя колектора и да сменя веригата, за да ми е мирна главата.

***

За 3 км. загря до 85'С, което е идеално - като я понастъпя стига до 94'С. Явно проблемът е решен успешно. Засега няма как да пробвам извън града, но си мисля че всичко вече е наред.

***

Към модераторите: Може ли да си имаме наша тема за "Купува/Продава", както в другите подфоруми на Е60/F10?
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 21.12.2015
Пол: Мъж

Re: E65 - най-различни въпроси (и отговори)

Мнение от kadios » 21 Дек 2015, 19:03

здравейте от скоро ми се появява тази грешка някой път вжълто някой път в червено . Възможно ли е да ми са испуснали амортесьорите защото дясния преден ми е омаслен но като испише грешката колата пропада на ляво
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: E65 - най-различни въпроси (и отговори)

Мнение от Ненко Вранков » 22 Дек 2015, 9:30

Тази система няма общо с амортисьорите... кляка заради щангата.. но дали проблема е в нея или в клапанното тяло... или в електронния блок, тук никой не може да ти каже.
Като за начало, погледни стабилизиращата ти щанга дали е протекла и горе в казанчето колко хидравлична течност имаш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 23.10.2008
Местоположение: Казанлък/София
Пол: Мъж
Кара: Ford Galaxy
Мечтае да кара: ///M

Re: E65 - най-различни въпроси (и отговори)

Мнение от djvisage » 26 Дек 2015, 19:43

Някой може ли да ми каже тази кола дали има Dynamic drive понеже не го виждам в екстрите.

VIN: DE98188
THE POWER IS NOTHING WITHOUT CONTROL!!!

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 930
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: E65 - най-различни въпроси (и отговори)

Мнение от Пилев » 26 Дек 2015, 21:49

Не би трябвало да има.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: E65 - най-различни въпроси (и отговори)

Мнение от deank » 27 Дек 2015, 9:25

Освен отоплението на задните седалки и щорите май нищо друго няма. Доста странен избор - хем "L" вариант, хем със спортно окачване и волан и почти никакви екстри.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 730D F01

Re: E65 - най-различни въпроси (и отговори)

Мнение от mrlargo » 27 Дек 2015, 12:44

Във връзка с екстрите - някой има ли идея какво включва тази опция при E65 - 7R7 Innovation Package Innovationspaket ??

edit: Намерих го в стара ценова листа: комфортен достъп, адаптивни светлини и асистент за дълги светлини. Прилагам тази ценова листа от 2006 за Е65 с всички опции ако някой се чуди като мен.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 17.10.2012
Пол: Мъж

Re: E65 - най-различни въпроси (и отговори)

Мнение от Елкенев » 30 Дек 2015, 15:13

Здравейте, може ли едно мнение за този автомобил ?
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=bwgmhs
Благодаря! :yes:
Весело посрещане на Нова Година!

ПредишнаСледваща

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook