E65/Е66 - най-различни въпроси (и отговори)

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 18.08.2008
Пол: Мъж
Кара: e39, e65

Re: E65 - най-различни въпроси

Мнение от mesrin » 08 Яну 2014, 0:08

Здравейте!
Понякога когато са наморени гумите ми изкарва съобщението на снимката. Не го прави винаги, но на сняг и мокър път се случва. Какъв може да е проблем?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 930
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: E65 - най-различни въпроси

Мнение от Пилев » 08 Яну 2014, 9:23

Диагностика задължително. Веднага ще излезе.
Аз залагам на абс датчик. Напукал се е и кагато се намокри дава на късо.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2


Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 19.01.2014

Re: E65 - най-различни въпроси

Мнение от flex_k » 27 Мар 2014, 17:36

deank написа:Още се чудя дали да го свалям, защото видях, че трябва да разглобя половината багажник. :)


Ето виж не е толкова трудно http://www.youtube.com/watch?v=zdZAqxVFljs :yes:
BMW E39 FOREVER ( !!! )

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 25.09.2010
Пол: Мъж
Кара: Кучките да се подмокрят

Re: E65 - най-различни въпроси

Мнение от red bulll » 11 Апр 2014, 21:52

Здравейте колеги , от скоро съм собственик на Е65 745и .... страхотна кола , както знаете :)
Имам следните питания , как и къде мога да вида на колко градуса ми е загряла колата ... нямам стрелка на таблото с уредите... някъде по борд. комп. ли е тая информация??

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Каквото има..
Мечтае да кара: .....

Re: E65 - най-различни въпроси

Мнение от iliew » 13 Апр 2014, 10:08

red bulll написа:Здравейте колеги , от скоро съм собственик на Е65 745и .... страхотна кола , както знаете :)
Имам следните питания , как и къде мога да вида на колко градуса ми е загряла колата ... нямам стрелка на таблото с уредите... някъде по борд. комп. ли е тая информация??

Дискутирано е ...ползвай тьрсачката.....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 25.09.2010
Пол: Мъж
Кара: Кучките да се подмокрят

Re: E65 - най-различни въпроси

Мнение от red bulll » 13 Апр 2014, 12:16

Да,намерих темата! За който не знае пиша тук ,че от скритото меню на борд комп се вижда всичко!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 648
Регистриран на: 21.09.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Бмв
Мечтае да кара: Памела Андерсен
Детайли за колата: Поръчкова с фул екстри

Re: E65 - най-различни въпроси

Мнение от dobromir » 22 Апр 2014, 11:45

Колеги трудно ли се монтира задна камера на номерът , трябвали да се сменят много неща или всичко е просто и лесно . Благодаря :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 930
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: E65 - най-различни въпроси

Мнение от Пилев » 22 Апр 2014, 12:18


Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 5.05.2014
Пол: Мъж

Re: E65 - най-различни въпроси

Мнение от Guard » 05 Май 2014, 12:48

Здравейте, интересува ме за да се направи фейслифт на Е65 2002г. освен брони, фарове и капаци друго трябва ли да се смени?
Предварително Благодаря!

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 6.12.2013
Пол: Мъж

Re: E65 - най-различни въпроси

Мнение от kras111 » 06 Май 2014, 16:12

повреда в системата за контрол на нивото на БМВ,LEVEL KONTROL SYSTEM FAILURE. Здравейте колеги, някой имал ли е такъв проблем.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 254
Регистриран на: 6.04.2007
Местоположение: Плвдив
Пол: Мъж
Кара: BMW///Акулка Кара: плавно/легално
Мечтае да кара: ///Е38 Мечтае да кара: \\\Е32

Re: E65 - най-различни въпроси

Мнение от thewolf » 17 Май 2014, 12:29

Колеги здравейте,

четох доста из форума, насочил съм се към Е65 Е66 модела БМВ. Много мислих за Е60, но все пак предимството на 7-цата е голямо в лукса и возията. За дълъг път ми трябва. Искам да попитам за 2-та дизелови двг, които се слагат на този модел.

М57TUD30 от 2002 до 2004 та година и по-новият, който се оказа че го слагат на доста модели БМВ и мисля че имаше някакви награди като най-добър двг на БМВ М57TU2D30 от 2004 до 2008-ма се слага на 7-цата след фейслифта 2005-та. Имат ли някакви дефекти тези двг, детски болести и т.н. /2-ката дизел при Е60 се късала верига на 100к /N47D20 мотора 2л/. И 2-та мотора са 3л и са 6 цилиндрови.

Като цяло този модел Е65 на БМВ има ли някакви "вродени" дефекти от завода :) Благодаря предварително!
Изображение

Бог отдава дължимото всекиму!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 930
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: E65 - най-различни въпроси

Мнение от Пилев » 17 Май 2014, 15:28

6-таците се водят за доста здрави. Еднакви са в е60 и е65. Единственото притеснително са пеперудките, който е най-добре да махнеш. Естествено си имаш на ум дюзи, турбо и помпа за високо налягане, но това важи за всички дизели. Специално за моторите и скоростите в е60 раздела има страшно много информация.
По-новия мотор е с електронно управление на турбото. Имат филтри за твърди частици. Мисля че и дюзите бяха различни. Естествено по-мощен и еластичен с по-малък разход.
Не го мисли ами хвани и покарай двете. И аз като теб се бях насочил към е60, но липсата на екстри в е60 ме спря от покупката му. Поне в моят ценови диапазон.
Ако си се насочил към фейслифта определено можеш да погледнеш и 745d.
Има в темите в раздела, информация за EDC. Не веднъж съм го казвал, това за мен е екстрата която хубаво трябва да помислиш искаш ли я по нашите пътища.


kras111 написа:повреда в системата за контрол на нивото на БМВ,LEVEL KONTROL SYSTEM FAILURE. Здравейте колеги, някой имал ли е такъв проблем.

Ако си с EDC или някой датчик или амортисьор.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 254
Регистриран на: 6.04.2007
Местоположение: Плвдив
Пол: Мъж
Кара: BMW///Акулка Кара: плавно/легално
Мечтае да кара: ///Е38 Мечтае да кара: \\\Е32

Re: E65 - най-различни въпроси

Мнение от thewolf » 17 Май 2014, 18:33

Пилев написа:6-таците се водят за доста здрави. Еднакви са в е60 и е65. Единственото притеснително са пеперудките, който е най-добре да махнеш.

Има в темите в раздела, информация за EDC. Не веднъж съм го казвал, това за мен е екстрата която хубаво трябва да помислиш искаш ли я по нашите пътища.


Знам, че са еднакви колега и в е60 и в е65, но въпроса ми е дали има някаква разлика в 2-та модела дето се слагат от до 2004-та и от 2004 до 2008-ма година. M57TUD30 M57TU2D30

Какви са тия пеперудки? не ми е ясно, моля разясни като имаш време :)

EDC то е за регулиране на височината на колата, амортесьорите. Колко по-висока от нормалното може да стане с тези амортесьори? Като Х5 съмнявам се, не знам дали това ще ми помогне с нещо, в смисъл не го виждам като необходимост, освен ако не може колата да стане по-висока за през зимата. Не смятам да се състезавам, за да става по-ниска, но за по-висока ще е необходимо :)
Изображение

Бог отдава дължимото всекиму!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 930
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: E65 - най-различни въпроси

Мнение от Пилев » 17 Май 2014, 21:47

thewolf написа:
Знам, че са еднакви колега и в е60 и в е65, но въпроса ми е дали има някаква разлика в 2-та модела дето се слагат от до 2004-та и от 2004 до 2008-ма година. M57TUD30 M57TU2D30


По-новия мотор е с електронно управление на турбото. Имат филтри за твърди частици. Мисля че и дюзите бяха различни. Естествено по-мощен и еластичен с по-малък разход.


thewolf написа:EDC то е за регулиране на височината на колата


Не. С него си избираш комфортен/спортен режим на окачването. Направо ще ти пейстна друг мой отговор. Малко е нередактиран, за което се извинявам.
Най-скъпото са активните амортисьори(EDC). Освен по вин се разпознават по наличието на комфорт/спорт в менюто и по кабелите които излизат от амортисьорите горе от бомбетата. Това са цените на адаптивното окачване(по спомен, може би задните бяха по-скъпи, в момента сайта на дару не работи): преден/заден амортисьор- 1800/1400 лв./бр.
https://www.youtube.com/watch?v=nvlFyKPxufw

Другото най-скъпо нещо са активните щанги: по около 2800 нови.
Те се познават малко трудно. Най-лесно е по вин. иначе трябва да караш колата. Когато завиеш рязко наляво или на дясно се напомпва от едната страна и се стреми да е изправена(не се накланя) странно е и се усеща но при малко по-агресивно каране или при по-бързо влизане в остър завой.
https://www.youtube.com/watch?v=fXScS8a6bso
https://www.youtube.com/watch?v=GYBPc9748xQ




тук можеш да го провериш:
http://www.bmwarchiv.de/vin/bmw-vin-decoder.html

Това е опцията :
S229A Dynamic Drive Dynamic Drive


И двете са отделни екстри и се срещат и по отделно, не само заедно!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 254
Регистриран на: 6.04.2007
Местоположение: Плвдив
Пол: Мъж
Кара: BMW///Акулка Кара: плавно/легално
Мечтае да кара: ///Е38 Мечтае да кара: \\\Е32

Re: E65 - най-различни въпроси

Мнение от thewolf » 18 Май 2014, 11:04

Благодаря за подробният отговор колега, сега ми стана ясно.

Един друг въпрос. Бях чел пак във темите някъде, че от дизела в БГ се прецакват дюзите. Въпроса ми е такъв. Аз съм в скандинавието и тук дизела е по-качествен и по-скъп. Това има ли значение след колко км ще се прецака някоя дюза, в смисъл качеството на дизела или те просто си имат един капацитет на работа, след който си изгарят? Ако речем изгарят на по 100.000 км ок, ама ако е по-често от това, май трябва паричките да ги заделяш само за дюзи :)
Изображение

Бог отдава дължимото всекиму!

ПредишнаСледваща

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook