Въпрос за амортисьори Е65?

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 13.03.2007

Re: Въпрос за амортисьори Е65?

Мнение от lanhol » 22 Мар 2015, 21:26

Колега дай малко снимки на електрониката на старите амортисьори. Не мисля, че ще успееш да го излъжеш със съпротивлението защото електрониката коригира позицията по няколко пъти в секунда и съответно се сменя съпротивлението. Возията не ти ли е доста по дървена в момента? Бях намерил в Полша, че ги рециклира някаква фирма но и транспорт като платиш и ремонта и пак си е скъпо

БМВманиачения
Аватар
Мнения: 5148
Регистриран на: 25.04.2006
Местоположение: ХАСКОВО
Пол: Мъж
Кара: ПЕЧКА понавървяваща
Мечтае да кара: на ядене и пиене

Re: Въпрос за амортисьори Е65?

Мнение от bmwfena » 23 Мар 2015, 12:39

lanhol написа:Колега дай малко снимки на електрониката на старите амортисьори. Не мисля, че ще успееш да го излъжеш със съпротивлението защото електрониката коригира позицията по няколко пъти в секунда и съответно се сменя съпротивлението. Возията не ти ли е доста по дървена в момента? Бях намерил в Полша, че ги рециклира някаква фирма но и транспорт като платиш и ремонта и пак си е скъпо

не съм ги взел старите ще ида да вида ако седят ще си ги взема--да колата ми стана дърво
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 443
Регистриран на: 15.11.2009
Местоположение: sofiq
Пол: Мъж
Кара: E91 330xd LCI

Re: Въпрос за амортисьори Е65?

Мнение от hamann25 » 23 Мар 2015, 13:52

По добрия вариянт е да си намериш читави втора употреба и да си караш от колкото да се занимаваш с резистори и съпротивления това е екстра която струва много пари и то не на празно.

БМВманиачения
Аватар
Мнения: 5148
Регистриран на: 25.04.2006
Местоположение: ХАСКОВО
Пол: Мъж
Кара: ПЕЧКА понавървяваща
Мечтае да кара: на ядене и пиене

Re: Въпрос за амортисьори Е65?

Мнение от bmwfena » 24 Мар 2015, 0:35

късно е вече-сложил съм нови --трябва да има изход некакъв--ще се търси--най много да сменя и задните--ооо забравих че съм и с червени пружини :evil: :evil:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 17.05.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Въпрос за амортисьори Е65?

Мнение от Giovanni » 25 Мар 2015, 9:57

hamann25 написа:По добрия вариянт е да си намериш читави втора употреба и да си караш от колкото да се занимаваш с резистори и съпротивления това е екстра която струва много пари и то не на празно.


Абсолютно правилно.
Един колега идва при мен че да му премахвам ЕДЦ, покара я малко и се върна пак да му го връщам като беше намерил 2ра ръка амортисьори от някъде.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 23.10.2008
Местоположение: Казанлък/София
Пол: Мъж
Кара: Ford Galaxy
Мечтае да кара: ///M

Re: Въпрос за амортисьори Е65?

Мнение от djvisage » 08 Яну 2016, 16:21

Нека и аз да ъп - на темата. Ако колата е с Adaptive drive възможно ли е замяната на четирите амортисьора с обикновенни?
THE POWER IS NOTHING WITHOUT CONTROL!!!

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 17.05.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Въпрос за амортисьори Е65?

Мнение от Giovanni » 09 Яну 2016, 5:28

djvisage написа:Нека и аз да ъп - на темата. Ако колата е с Adaptive drive възможно ли е замяната на четирите амортисьора с обикновенни?

Отгоре написаното точно това гласи - може.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 30.03.2016
Пол: Мъж

Re: Въпрос за амортисьори Е65?

Мнение от сашо » 30 Мар 2016, 12:42

здравейте на всички. Имам Е65 2005г с горни скорости. Произвежда се само 2005г. 745d. загубих се тука в темите за амортисьори и за това на право питам. Извинявам се ако съм на грешна тема. Преден десен ми е изпуснал и искам да го замена. Колата има опция спорт/комфорт. Предполагам са електрически. В камор ми искат 1800лв за бройка. Разбрах, че има алтернативни но не мога да открия. Бихте ли ми помиогнали. Казаха ми за "закс" , но не откривам официален дилър.

Предишна

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook