Въпрос за скоростна кутия на е65 2003 730д

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 23.10.2010
Кара: BMW F01 730

Въпрос за скоростна кутия на е65 2003 730д

Мнение от bigfan » 17 Яну 2011, 14:42

Здравейте колеги. Проблемът ми е следният. Имам леко сълзене на масло от скоростната кутия. Отидох в БМВ за да го сменя, но от там главният приемчик ми обясни ,че не могат да ми дадът гаранция дали кутията ще приеме добре новото и по рядко масло..... каза ми ,че тия километри (213 000) са малко множко за смяна на маслото.....вариантите били два - или всичко ще е ок и няма да има проблеми или ще го сменят, но тогава ще почнв да блъска при смяна на скорости и прочие, което направо си означава нова кутия :paranoid: .... Наплаших се аз и не го смених. Искам да ви попитам как мога да разбера ,когато маслото стигне минимума си.... има ли някакви признаци, ще светне ли някаква лампа? поведението на скоростната кутия ще се промени ли? И най-вече - тогава прекалено кусно ли ще е да го сменя? Идеята ми е да го сменя ,когато наистина нямам друг избор, понеже сега колата си вървъ много добре, а аз не смятам да я карам 2-3-4 или 5 години.......Та още веднъж питам - как да разбера ,кога ще стане абсолютно наложащо да го сменя , без преди това да прецакам кутията......пък тогава вече ще видим дали ще има проблеми след смяната или не... просто няма да имам друг вариант.... :) ? Благодаря предварително.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1035
Регистриран на: 8.12.2006
Местоположение: Mladost Мнения: 1111
Кара: колело

Re: Въпрос за скоростна кутия на е65 2003 730д

Мнение от bace_martu » 17 Яну 2011, 20:07

Налива се масло със шприца докато прелее. Това означава, че кутията е вече пълна с масло. Иначе, все си мисля, че не е зле да и смениш маслото, нищо че го дават LifeTime :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 23.10.2010
Кара: BMW F01 730

Re: Въпрос за скоростна кутия на е65 2003 730д

Мнение от bigfan » 17 Яну 2011, 20:49

Искаш да кажеш ,че може да се долее масло ли? Не е ли лошо да се смесва ново със старо?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 23.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е65

Re: Въпрос за скоростна кутия на е65 2003 730д

Мнение от JJunior » 17 Яну 2011, 20:51

Няма как да разбереш колега ако маслото ти в скоростите намалява. Аз имах същия проблем като тебе, само че при мен беше малко повече от сълзене. Цялото картерче на скоростната кутия си беше заминало, заедно с една букса, която ако тече и от нея е редно и да я смениш и нея. Колкото до самата смяна на масло мога да ти кажа, че при мен се получи проблем, започна да превключва по-тегаво, някак си не се държи добре колата, но все не ми остава време да я прегледам пак, тъй като скоро я правих тази интервенция и ще мина отново през сервиза където ми правиха смяната на маслото. А принципно като сменяш маслото в скоростите трябва да смениш и филтърчето, което е вързано към картера на скоростите, т.е. вървят комплект... Това е което мога да ти споделя, понеже скоро ми беше дошло до главата ... Дано да съм ти бил полезен, ако искаш изчакай няколко дни да ида да видя какво ще ми кажат за моите скорости - от какво трудно включва и рита и т.н., може да е турбинката в скоростите ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 23.10.2010
Кара: BMW F01 730

Re: Въпрос за скоростна кутия на е65 2003 730д

Мнение от bigfan » 17 Яну 2011, 20:57

И не може ли да се спре теча, като ми сменят гарнитурката само примерно.... или трябва и маслото с нея и защо?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1035
Регистриран на: 8.12.2006
Местоположение: Mladost Мнения: 1111
Кара: колело

Re: Въпрос за скоростна кутия на е65 2003 730д

Мнение от bace_martu » 18 Яну 2011, 22:11

Може да долееш няма нищо да стане.
Според мен докато не смениш маслото само ще си пишем празни приказки.
При теб филтура и гарнитурата се сменят заедно и картера на кутията. Не е сложна процедура.
Ако имаш теч от картера би трябвало той да спре при подмяната му с нов.
Аз ако бях на твое място бих си сменил маслото задължително.

В сервиза в който си ходил е нормално да не ти дадат никаква гаранция дали ще се оправи проблема, защото може в твоя случай да нямаш проблем с остаряло масло, а с механичен проблем в скоростите ако те ти ритат или не включват плавно.
Маслото не е нищо особенно. Това е все едно на двигателя да долееш масло ако е стигнал минимума.

А колегата по-горе, който е писъл може да има проблем с ритане ако не са му напълнили хубаво кутията с масло. Мой приятел имаше подобен проблем от некачествена смяна и това се оказа именно от малкото количество в кутията.

ПС. Скоростната кутия е затворена система и не би трябвало да губи масло. Намалява нивото единствено при евентуален теч !
ПС2. Сигурен ли си че тече ти е от кутията, а не от някой семериг по двигателя и да се стича назад от въздушната струя. Имай в предвид че при загряла кутия една капка масло става с размерите на 20 капки малко и в твоя случай може да се окаже нещо много безобидно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 23.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е65

Re: Въпрос за скоростна кутия на е65 2003 730д

Мнение от JJunior » 18 Яну 2011, 22:20

Аз съм 100% сигурен, че ми напълниха кутията до горе с масло и ритането не е от това, че няма масло ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 23.10.2010
Кара: BMW F01 730

Re: Въпрос за скоростна кутия на е65 2003 730д

Мнение от bigfan » 18 Яну 2011, 23:08

Аз нямам проблеми с маслото и не усещам ритане в смяната на скоростите.... просто веднъж правих диагностика и от БМВ ми казаха ,че кутията и кората под нея е омаслена и явно сълзи от някъде... и че трябва да сменя маслото заедно с някаква гарнитура имало .... но като отидох да го сменя, ми казаха ,че след смяната може да почнат проблемите...... Не може ли просто да спра теча по някакън начин, и да си долея масло? или някакви други варианти да ми предложите? Страх ме е да не прецакам кутията докато реша какво да правя....но засега колата си върви много добре, поне според моето скромно мнение... ;0 ? Извинявам се за може би глупавите въпроси, но не разбирам много от техническата част на автомобила,за това се допитвам до вас - за съвет :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос за скоростна кутия на е65 2003 730д

Мнение от pironkov » 19 Яну 2011, 7:00

това със маслото на скоростната кутия е голяма дилема от време... :) и май е въпрос на избор!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 30.06.2007
Местоположение: ROI
Пол: Мъж
Кара: M50 с шпер :)
Мечтае да кара: саМолет
Детайли за колата: Млада булка само на 23 !!!

Re: Въпрос за скоростна кутия на е65 2003 730д

Мнение от gear » 19 Яну 2011, 17:33

съвет от мен смяна на картер + доливане на масло и проверка на О пръстена на буксата за течове + диагностика и нулиране на грешките на кутията с ГТ1 или ИНПА кутията събира около 9л масло :) добре е да се погледне въпрос на желание и възможност цената е около 700 800 лева за тази услуга нов картер + масло (цената е само за частите и е приблизителна)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1035
Регистриран на: 8.12.2006
Местоположение: Mladost Мнения: 1111
Кара: колело

Re: Въпрос за скоростна кутия на е65 2003 730д

Мнение от bace_martu » 19 Яну 2011, 20:16

Човек махнете тая пуста кора и вижте от къде сълзи. Както ти казах по-горе може да е от съвсем друго място.
Пробвайте да долеете масло ако те е страх да сменяш старото. Без да правиш нищо проблема няма да се реши сам.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 23.10.2010
Кара: BMW F01 730

Re: Въпрос за скоростна кутия на е65 2003 730д

Мнение от bigfan » 19 Яну 2011, 20:50

Добре, в края на семицата мисля да измия омасляването, да я покарам 1-2 дена и да видя от къде сълзи... :) ще пиша като разбера

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 23.10.2010
Кара: BMW F01 730

Re: Въпрос за скоростна кутия на е65 2003 730д

Мнение от bigfan » 07 Фев 2011, 20:30

Оказа се ,че теча е от някакво гумено уплътнение, което вече се е втвърдило и съвсем леко си е сълзяло до сега....Отидох в сервиза на АПИ в Бургас, от който междудругото съм много доволен, доляхме 700 гр. масло и кутията се напълни.....сега поне съм спокоен ,че знам от къде е и ,че е просто сълзене :)))

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: e36 318is,е46 320Ci,e38 730d
Мечтае да кара: 850 Csi

Re: Въпрос за скоростна кутия на е65 2003 730д

Мнение от MAGARETOOO » 07 Фев 2011, 22:53

Колеги пощурял съм да си взимам е65 730д но май гледам че има оплаквания от течове и най вече електроника защото съм решил да взимам наблъскана с екстри дано не съжалявам после
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос за скоростна кутия на е65 2003 730д

Мнение от pironkov » 08 Фев 2011, 9:37

MAGARETOOO написа:Колеги пощурял съм да си взимам е65 730д но май гледам че има оплаквания от течове и най вече електроника защото съм решил да взимам наблъскана с екстри дано не съжалявам после

Колега не знам как си стигнал до този извод но на фона на всички други БМВ-та Е65 май е най-добре. Вече карам 4-тата ми Е65 730д в период от 5г. и не мога да кажа, че съм се сблъсквал с кой знае какви проблеми...особено от към електроника. Особено моторът на който си се спрял е абсолютно идеален икономия спрямо динамика. Продавам моята красавица ако ти представлява интерес пиши.

Следваща

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook