смяна на масло за скоростна кутия - как да разбера кога

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 12.02.2006
Кара: Е65 и Е39
Мечтае да кара: Murcielago

смяна на масло за скоростна кутия - как да разбера кога

Мнение от phphmm » 08 Дек 2010, 20:07

Здравейте колеги, въпросът ми е следният знаете ли на колко хиляди километра трябва да сменям маслото на скоростната кутия на Е65. Получих най-различни мнения, от това че трябва да го сменя веднага до това че изобщо не се сменя, ще се радвам ако някой има категорично мнение. Благодаря ви предварително!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Re: смяна на масло за скоростна кутия - как да разбера кога

Мнение от pironkov » 09 Дек 2010, 10:16

Коелга много сме обсъждали по тази тема...така че си остава въпрос на избор дали да го сменяш или не...по принцип на скоростната кутия пише че е до животно маслото и да не се сменя...други го сменят...трети пък го сменят и после си имат проблеми... :) Аз лично никога до сега не прочетох някой да не го е сменил и да е имал проблеми :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2753
Регистриран на: 16.08.2008
Местоположение: Бургас
Кара: F07 535D
Мечтае да кара: SL500

Re: смяна на масло за скоростна кутия - как да разбера кога

Мнение от anzak » 11 Дек 2010, 19:33

phphmm написа:Здравейте колеги, въпросът ми е следният знаете ли на колко хиляди километра трябва да сменям маслото на скоростната кутия на Е65. Получих най-различни мнения, от това че трябва да го сменя веднага до това че изобщо не се сменя, ще се радвам ако някой има категорично мнение. Благодаря ви предварително!

ами колега ето ти категорично мнение Лайфтайм така пише на кутията значи доживотно само че доживотно за кутията обаче живота на кутията може да се удължи със смяната на маслото така че ако искаш да намалиш риска живота на кутията да свърши докато е твоя колата си го смени заедно с филтъра лошо няма най малкото правиш профилактика
Барай шишарката Минкеее ....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Re: смяна на масло за скоростна кутия - как да разбера кога

Мнение от pironkov » 13 Дек 2010, 13:21

колега порови се малко из БГ и чуждите форуми да прочетеш как започват промените след смяна на маслото :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2753
Регистриран на: 16.08.2008
Местоположение: Бургас
Кара: F07 535D
Мечтае да кара: SL500

Re: смяна на масло за скоростна кутия - как да разбера кога

Мнение от anzak » 14 Дек 2010, 19:26

колега аз знам за поне 20 коли на които са сменени маслата и освен доволни собственици които даже намират подобрение в начина на превключване други отзиви няма но все пак колата си е твоя избора също или сменяш или разчиташ на Lifetime табелката само дано не ти се наложи да смениш после и кутията с маслото все пак БМВ дават гаранция на колата примерно 3г или пробег и после нямат ангажимент към кутията за тях лайфтайм срока свършва с гаранцията
Барай шишарката Минкеее ....

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 28.07.2010
Кара: BMW 745i
Мечтае да кара: Lamborghini Reventon

Re: смяна на масло за скоростна кутия - как да разбера кога

Мнение от vasil.vasilev » 06 Мар 2011, 13:53

Аз смених маслото на мойта да съм по спокоен, но не намирам никаква разлика в превключването. За мен е ненужно. На мен за масло и картер на ск кутия ми взеха 800 или 1400 лева.. Не помня точно.
това ми е подписо


Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 19.01.2014

Re: смяна на масло за скоростна кутия - как да разбера кога

Мнение от flex_k » 27 Мар 2014, 0:07

Здравейте и от мен нов съм във форума и мисля да стана в най-скоро време притежател на едно БМВ 730д е65, а сега по темата.Поствам едно видео което много добре се вижда как се сменява маслото в автоматичната скоростна кутия http://www.youtube.com/watch?v=Bxg7aEqty3Y айде и безаварийна :wave:
BMW E39 FOREVER ( !!! )

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 15.05.2017

Re: смяна на масло за скоростна кутия - как да разбера кога

Мнение от ARARAT » 24 Авг 2017, 13:21

Значи при мен /740д/ има същото ритане при пълен стоп и понякога едвам осезаемо при 2 - 1 или 3 -2 / не съм сигурен
Вчера ми ресетнаха кутията и ритането при спиране почти изчезна / по рядко и по слабо/, но се появи много силно ритане при потегляне назад.

Така или иначе мисля да започна от смяна на масло
Четох и за тази демпферна шайба
Въпреки ресетването мисля че трябва и ъпдейт.

Някой може ли да ме насочи къде да отида, където са запознати и да започнат от най безболезненото

Второ колко струва ремонт и ако евентуално сменя масло сега, ако не се оправи ще ми се дублира този раход при ремонта /маслото /

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: смяна на масло за скоростна кутия - как да разбера кога

Мнение от Ненко Вранков » 26 Авг 2017, 10:33

Стига сте чели глупусти по форуми, ами като имате желание да се образовате, четете учебници. Маслото СЕ сменя на всеки 50-60 000 км. Задължително се прави нова адаптация на кутията след смяна, иначе - да, ще имате проблеми. Отделно не се сипва какво да е вътре... Смяната на софтуера с последния наличен е желателна.
Ако всичко това се прави от кадърен човек, а не форумен специалист, кутията ще работи, по-дълго, по-безпроблемно и с по-голяма лекота.
Успех на всички с "лайфтайм" маслото ви, което не си променя свойствата и вискозитета с 1 кг феродов прах в него и след 15 години и 600 000 км. :)

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 15.05.2017

Re: смяна на масло за скоростна кутия - как да разбера кога

Мнение от ARARAT » 27 Авг 2017, 1:18

Приемам че има достоверност в твърденидето ти, че Лайфтайма е заблуждаващо твърдение.
Въпроса ми е към кого да се обърна за да оправя положението или тотал рециклиране, но да е методично и професионално

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: смяна на масло за скоростна кутия - как да разбера кога

Мнение от c7aH4eB » 04 Сеп 2017, 14:18

ARARAT написа:Приемам че има достоверност в твърденидето ти, че Лайфтайма е заблуждаващо твърдение.
Въпроса ми е към кого да се обърна за да оправя положението или тотал рециклиране, но да е методично и професионално


Е ако споделиш за кой район ти трябва човек е по-вероятно да получиш насока :yes:
Смяна на масло се прави с препоръчаното за кутията, а не с първото трансмисионно масло от бензиностанцията (нали е масло, пак ще смазва) и съответния консумативи. Това удряне, което получаваш по наклон ли го има или и на равно? Като се вкара в сервиза да се огледат тампони по двигателя, диференциали, тампон на автомата, който сравнение с ръчката се износва по-бързо обикновено се получават вибрации ама не се знае ... знае ли се :dunno:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 18.02.2007
Местоположение: Дънди, Шотландия
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: фадрома в народното събрание

Re: смяна на масло за скоростна кутия - как да разбера кога

Мнение от Archi » 22 Ное 2017, 18:01

Колеги, никой нищо не казва за Мекатроника и соленоидите на ZF 6hp. По чуждите форуми е писано доста за ремонта на мекатроника и смяната на соленоидните валове, което е нещо което рано или късно трябва да бъде направено. Простата смяна на маслото не решава проблема за съжаление... Началото на следващата година съм решил да купя ремонтният комплект за мекатроника и нови соленоиди и ако има успех ще пиша! Тампонът от скоростната кутия към кардана е един от често срещаните проблеми. Най лесно се хваща (ако е серйозно разбит) като се вкл. задна се чува камбанен звук или при каране ако отнемете газта и после пак натиснете се усеща леко лашкане или както при мен съпроводено със същият но в по лека степен камбанен звън :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 23.09.2014
Пол: Мъж

Re: смяна на масло за скоростна кутия - как да разбера кога

Мнение от 0000A6 » 04 Мар 2019, 18:44

Може ли насока къде в София бих могъл да отида и да ми обърнат внимание компетентни хора, които си разбират от работата. Искам да ми погледнат тампоните, ако трябва да се долее масло, но в общи линии, ако нещо излезе и да могат да решат проблема.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 16.12.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 730D 2004
Мечтае да кара: BMW 760LI 2017 :D

Re: смяна на масло за скоростна кутия - как да разбера кога

Мнение от mncazzaro » 05 Мар 2019, 0:22


Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 26.07.2019
Пол: Жена

смяна на масло за скоростна кутия как да разбера кога

Мнение от KamExpara » 10 Авг 2019, 11:45

che4ef написа:Какво масло слагаш на колата че ми е интересно?
Живял съм и съм работил в Щатите, та споделям отчасти твоите наблюдения за масите. Според мен обаче, това идва от факта, че колите за тях са, като за нас телефоните. Не е нещо бог-знае колко скъпо, ползваш 2-3 години и си купуваш следващия модел. Честно казано и аз не бих проявявал любознателност в такъв случай.
Ако трябва да съм честен вече съм го споделял аз на предишната кола купена нова за 7 години, освен бензин, течност за чистачки и смяна на крушки, друго не съм пипал. Да ме питаш сега къде е щеката, не мога да ти кажа, камоли нещо друго. Когато всичко ти е наред, не се товариш с неща, които не са ти работа.
Ако телевизора не то се чупи всеки месец за какво да се товариш с устройството му?
Аз станах механик по неволя, покрай тази кола, честно казано предпочитам да си инвестирам времето в работата и в семейството вместо във висене по форуми и сайтове ....

Иначе УЖ колата е карана с препоръчаното 0-30 на Кастрол, аз такова и доливах преди смяната. Сега съм с 5-30 на Мобил. Доволен съм от него, но мисля да пробвам сега Валволин.

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook