Нямам ПАРНО/ОПРАВЕНО

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 12.01.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW E65 745i
Мечтае да кара: вече го карам

Нямам ПАРНО/ОПРАВЕНО

Мнение от GuFi » 12 Окт 2018, 13:22

Имам следния проблем Е65 N62B44 климатика духа студено парното си духа нормално нито слабо нито силно зависи как си го настроиш НО няма ТОПЛО :banghead: :banghead: :banghead: Перката се включва на 100 градуса термостата си отваря на 105 градуса НО парно няма... смених моторчето на антифриза в дясно на двигателя под клапаните парното защото не работеше мислех ,че е от нея но уви НЕ Е . Дайте моля съвет какво е какво да сменям или да я поливам с бензин и да гори :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:
Последна промяна GuFi на 28 Окт 2018, 8:46, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Нямам ПАРНО

Мнение от awful » 12 Окт 2018, 13:48

Клапата която оправлява какъв въздух които постъпва, както може и да е запушено радиаторчето и да не преминава антифриза през него, провери маркучите входния както и изходящия и ако и двата са топли търси проблема във клапите.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Нямам ПАРНО

Мнение от pinko_23 » 12 Окт 2018, 15:45

Колега, провери електромагнитните клапани много е вероятно те са дали фира сменяй ги само с чисто нови. Можеш да ги свалиш и да ги ревизираш. Най лошо ако се е запушил отоплител тогава трябва да сваляш табло, може да провериш и клапите които пускат въздух мисля че ИНПА ги хваща.
Няма начин да няма начин

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Нямам ПАРНО

Мнение от Top Gun Maverick » 13 Окт 2018, 5:02

Ако е карана с вода някога 100%-та радиаторчето е запушено.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Нямам ПАРНО

Мнение от Ненко Вранков » 14 Окт 2018, 9:39

Помпата която си сменил няма общо... тя спомага, когато колата е на празни обороти да не ти отслабва парното в купето... Най-вероятно са ел. клапаните... или управлението на климатроника.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 12.01.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW E65 745i
Мечтае да кара: вече го карам

Re: Нямам ПАРНО

Мнение от GuFi » 14 Окт 2018, 19:08

Всичките маркучи се затоплят до 2мин след като запаля колата.Когато от управлението на климатроника го направя на топло 32 градуса духа не студено а леко хладно чак когато загрее колата (90-100 градуса) като го променя на 16 градуса пак на топло духа студено. :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: изключително скапана кола е тва Е65 ... всякакви неща се преебват с електрониката а 90% не излиза нищо на дигностика а иначе на модула има модул за модула :ranting: :ranting: :ranting:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 8.04.2016
Местоположение: Gabrovo
Пол: Мъж
Кара: 745i e65
Мечтае да кара: 760i

Re: Нямам ПАРНО

Мнение от Дидо2 » 14 Окт 2018, 20:46

Не си много прав колега....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 12.01.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW E65 745i
Мечтае да кара: вече го карам

Re: Нямам ПАРНО

Мнение от GuFi » 18 Окт 2018, 10:17

Смених тези клапани с ЧИСТО НОВИ и термостата. Парно НЯМА :banghead: ... когато свалих стария клапан в два от маркучите сложиш водоструйката за да изкара ако има някакви боклуци,отлагания и т.н. ОБАЧЕ в третия маркуч нито водата минава нито въздух.На схемата го гледах какъв е този маркуч и къде отива и мисля според това което виждам,че отива към клапана който е на печката и минава през печката и после към радиатора на парното.Явно парно тази кола никога повече няма да има защото ми писна.Накрая ще си купя духалка за 20лв за запалката и всичко е точно. :ranting: Ако някой има някакви идеи или сервиз в София в който могат да го направят нека сподели,защото аз съм се насочил към Дунев има машина която почиства цялата система ако има нещо запушено. 80лв е услугата и трае около 2 часа.
64 11 6 906 652.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 10.11.2017
Пол: Мъж

Re: Нямам ПАРНО

Мнение от Veselin Petkov » 20 Окт 2018, 13:59

Колега незнам какво се случва при теб, но мога само да споделя при мен какво беше.... Миналата година закупих моята Е65 3.5 бензин и разбира се като дойде зимата парно нямах... Обикалях местните сервизи в един във втори.... никой нищо ( не им се занимаваше ) , клапани сменях , какво ли не... Колата е с газова уредба... оказа се, че газаджийте са объркали някакви маркучи и са изолирали радиатора на парното... Така че ако е купена наскоро и имаш газова уредба огледай нещата там.... Успех!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 12.01.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW E65 745i
Мечтае да кара: вече го карам

Re: Нямам ПАРНО

Мнение от GuFi » 20 Окт 2018, 23:58

Има газ.Миналата година имаше парно както и тази включително преди около месец когато бяха първите студени сутрини ПАРНО ИМАШЕ след това около две седмици не я карах бях в чужбина и след това парно нямааа :ranting:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 12.01.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW E65 745i
Мечтае да кара: вече го карам

Re: Нямам ПАРНО

Мнение от GuFi » 26 Окт 2018, 19:50

Решение за моя боклук НЯМА цял ден бях в сервиза на Дунев за прочистване на системата и на радиатора на парното ЦЯЛ ДЕН докато не се изчисти всичко.Сложих антифриз и добавка за по бързо загряване 200 лв на вЕтъра + 250лв за клапани + 180лв термостат и 120лв за ел.водна помпа :banghead: докато беше закачена колата на машината парното духаше да те стопи направо ,сглобяваме наливаме палиме и :dunno: и нямаааа топло. Прибрах се разглобих половината маркучи и от клапаните на парното 3бр ги вързах директно с един тройник и познайте.... Пак няма топло маркучите за парното просто не се стоплят. Моля за помощ ако не я карам в Надин за 500лв

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 12.01.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW E65 745i
Мечтае да кара: вече го карам

Re: Нямам ПАРНО

Мнение от GuFi » 27 Окт 2018, 19:07

Понеже съм тъп и упорит открих проблема и неговото решение :bowdown:
Откачих всичко що е маркуч и през него де минава вода и проследих кой за какво е и за къде е и квалификация функция изпълнява.Оказа се ,че клапана на печката е прецакан и печката е запушена и не циркулира водата.Смених клапана с втора употреба първо за проба,отворих и изчистих печката налях вода и запалих и духна топло да те прИбие :lalala: купих НОВ клапан долях антифриз сглобих и вече не се седи от топлина,размеква се всичко от жега. След 3 седмици мъки реших най накрая проблема.

Благодаря на всички помогнали тук или на ЛС темата може да се изтрие или премести.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 8.04.2016
Местоположение: Gabrovo
Пол: Мъж
Кара: 745i e65
Мечтае да кара: 760i

Re: Нямам ПАРНО/ОПРАВЕНО

Мнение от Дидо2 » 13 Фев 2019, 10:34

Здравейте колеги използвам тази тема защото и мен ме застигна такъв проблем нямам парно карах я в сервиз казаха ми че е заминала някаква допълнителна водна помпа седяла в левия или десния лонжер не помня но въпроса ми е.....? Четох че дори да изкори тази помпа трябва да има парно пак мотора е 45 бензин някой ако даде съвет ще съм благодарен!!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 15.09.2015
Пол: Мъж

Re: Нямам ПАРНО/ОПРАВЕНО

Мнение от Edmundo » 19 Авг 2019, 19:43

Колега Дидо2 защо не прочетеш темата от началото??В нея са дадени всички възможни насоки по проблема и тяхната проверка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 8.04.2016
Местоположение: Gabrovo
Пол: Мъж
Кара: 745i e65
Мечтае да кара: 760i

Re: Нямам ПАРНО/ОПРАВЕНО

Мнение от Дидо2 » 20 Авг 2019, 9:07

Колега оправил съм го при мен проблема беше допълнителната водна помпа..

Следваща

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook