БМВ софтуер за диагностика

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 15.12.2015
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E38 740 iL

БМВ софтуер за диагностика

Мнение от nickeyar » 08 Фев 2019, 21:15

Здравейте,

Колата е 740-ка от първите - април 95та, с М60 и старият автомат. Използва ЛЦМ 1, МК1 ... в общи линии, май е това.

Бих искал да попитам, какъв софтуер бихте ми препоръчали, за да мога да си прочета колата и да си чистя грешките - например за airbag-а, да показва живи данни (имам Аndroid навигация и лиценз за Торк). Нямам намерение да препрограмирам и разни други дивотии, но ще е хубаво да мога да спирам разни check-ове или други такива благинки. Виждам че в нета се продават БМВ скенери за по 50-70 лв., както и доста по-скъпи софтуери и съм малко объркан кое би ми помогнало.

Например, след като си свалих оригиналната 4:3 навигация, сега, с Андроида не мога да си сменя езика на колата към английски (и стои на немски), нито часовника, а и не мога да използвам печката ...
Мисля, че с Торк мога да ги разбутам, но не мога да се закача до ОБД-буксата (нямам изкарана такава в купето).

Ще се радвам ако някой може да помогне!

Предварително благодаря!

Поздрави,
Н

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: БМВ софтуер за диагностика

Мнение от zvetiko » 09 Фев 2019, 11:28

Хем не искаш да препрограмирам и разни други дивотии, хем искаш да спирам разни check-ове или други такива благинки, да сменяш езика, пуснеш печката... Кодирането и програмирането са точно тези дивотии. БМВ скенер почти за нищо не става. След като си решил- с ICOM и ISTA D и P или GT1 и DIS ще можеш да решиш някои от въпросите, които си поставил, стига да се научиш да работиш с тях. Ако ти стане интересно може и да задълбаеш- има доста теми по въпроса. Разликата между скъпите и евтините интерфейси- с едните може да не влезеш навсякъде, може да не видиш всичко, което трябва да видиш, може грешките да са нереални и да извършваш ненужни ремонти, може да бъгнеш нещо по колата....

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 15.12.2015
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E38 740 iL

Re: БМВ софтуер за диагностика

Мнение от nickeyar » 09 Фев 2019, 12:07

Здравей колега и благодаря за отговора!

Дааааа, за съжаление си много прав - май искам повече, отколкото съм си представял
Така или иначе не смятам да се задълбочавам и да ставам geek в областта, но проблемът е че където съм ходил досега, никой не е успявал да се свърже с някои от уредите, а оттам и да се диагностицират. Затова писах, че колата е от първите, където явно самите компютри и модули са от по-старите и трудно 'достъпните' за диагностика.

Може ли препоръка къде мога да отида във Варна и да я закачат с по-голям успех?

ПП:Може и за София и / или Пловдив, понеже ходя често натам.

Поздрави,
Н

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook