Странен проблем с парното

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 15.08.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е46/е39/е60/е83
Детайли за колата: е83 LCI, M57N2

Странен проблем с парното

Мнение от lhmmik0 » 11 Яну 2019, 20:32

Здравейте колеги,
Имам много странен проблем с парното на колата.Сега е студено и работи супер когато е на място или до около 1700об.След това с увеличаване на об. започва да духа все по студено.Много е дразнещо особено на дълъг път.Какво съм правил досега:
1. Колата е Е38/2008г./3D-218кс. - има клапан с ел.помпа също като при е46
2.Смених клапана с друг - замерен, проверен и тестван с мултицет и траф - всичко работи.След смяната пак същото, след 1700 об парното изчезва.
3.При откачени букси на клапана и помпата парното е на макс, независимо от оборотите.Не знам дали проблема не е ш климатроника, но какшо общо имат оборотите тук?!? А още нещо - термостат, водна помпа, ролки ремъци са сменени преди 2000км.Динамото е рециклирано също...
Някой има ли идея за това? :banghead: :banghead: :banghead:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Странен проблем с парното

Мнение от gentata » 12 Яну 2019, 17:00

lhmmik0 написа:...
1. Колата е Е38/2008г./3D-218кс. - има клапан с ел.помпа също като при е46

1-во: Тук нещо не е така както е написано ??

lhmmik0 написа:...
2.Смених клапана с друг - замерен, проверен и тестван с мултицет и траф - всичко работи.След смяната пак същото, след 1700 об парното изчезва.

2-ро: Климатроника е двузонов, клапаните трябва да са два а не един.

lhmmik0 написа:...
3.При откачени букси на клапана и помпата парното е на макс, независимо от оборотите. Не знам дали проблема не е в климатроника, но какво общо имат оборотите тук?!? А още нещо - термостат, водна помпа, ролки ремъци са сменени преди 2000км.Динамото е рециклирано също...
Някой има ли идея за това? :banghead: :banghead: :banghead:


Общо взето прилича на не добре обезвъздушена система. Как се държи температурата на двигателя като се гледа в "скритото" меню при различни обороти и скорости?

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 15.08.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е46/е39/е60/е83
Детайли за колата: е83 LCI, M57N2

Re: Странен проблем с парното

Мнение от lhmmik0 » 13 Яну 2019, 16:57

Здравейте,
извинявам се много, грешка при писането -- колата е е83 а не е 38... ако може да се премести в подходящия форум? Ще я обезвъздуша утре, но като цяло досега това ми е 4-о бмв и досега не съм обезвъздушавал, пък и при откачена букса на клапана( тогава е постоянно отворен) парното направо ще стопи таблото :)

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook