Ангренажна верига?

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 12.07.2015
Пол: Мъж
Кара: e 38, 740 i

Ангренажна верига?

Мнение от plovdivman » 26 Окт 2018, 12:06

Внимателно изчетох теми за подобрения и цени на ремонти по е 38 /моят звяр е 740 бензин, без ваноси/, и доколкото мога да съдя от написаното - никой не предпирема уж задължителната подмяна на 300 хил км на веригата. На няколко обяви преди като търсех моя е 38, попадах на екземпляри със сменена верига или с разтегната верига /с доста по-ниска цена/.
Засега моята няма признаци - тропане, шум - че да се налага смяната й. Но в някакъв бъдещ момент - може би ще е по-добре да я сменя, за да не играя на руска рулетка.

Но се чудя, ако някой от вас е правил това упражнение, какви пари му излезе с труда. Мисля, ако го правя, да е евентуално догодина, и да обновя напълно гарнитури, гумички на клапаните и т.н.

Доколкото разбирам, важно е в сервизът, където се прави това упражнение, да имат специален ключ за зацепване на верига за ве-осмак...
собственик на е38, 740 i - една изпълнена мечта :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 181
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e65 730d SE
Мечтае да кара: m5

Re: Ангренажна верига?

Мнение от optimist » 04 Ное 2018, 21:21

Около 1000 лв взимат за труд в София.... Доста много разглабяне е цялата периферия отпред пада и трябват фиксиращи тулове за разпределителните валове и коляновия вал... Тия дни ще правя смяната и мога да кажа като части какво излиза но е около 1000 лв всичко с 40% отстъпка и автърмаркет части :ok: Колата е на ~~ 400 x реални километра и си вървеше чудесно но сега единия обтегач на 1-4 цил не обтяга и заради него потраква така, че съответно мисля да сменя всичко 8) Това на м62 без ванус
Изображение

You sooooo want to hate these guys – they brag about the Ultimate Driving Machine and dammit they deliver exactly what they promise. In every sector expect definitive build quality and peerless engineering

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Re: Ангренажна верига?

Мнение от Митко Стоянов » 05 Ное 2018, 14:24

Въпросът е дали мотора е М60 или М62? Ако е М60, не мисля, че ще ти се наложи да сменяш верига, ако си с М62, след 250к км е хубаво да се ориентираш към подмяната на всичко по ангренажа.
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Ангренажна верига?

Мнение от Zubcho » 05 Ное 2018, 14:32

Всяка верига се сменя. Не дали, кога е въпросът. Рано или късно се износва и разтяга. Сменяйте и толкова. Не е приятно, но е нужно.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Re: Ангренажна верига?

Мнение от Митко Стоянов » 05 Ное 2018, 14:39

На теория си прав, но на практика нещата са коренно различни - м60 е с двуредова верига, отделно не е с U-образен банан, а с паразитно зъбно колело, което значително намалява триенето, по-ниска работна температура...Все фактори, които влияят на живота на ангренажната верига.
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 12.07.2015
Пол: Мъж
Кара: e 38, 740 i

Re: Ангренажна верига?

Мнение от plovdivman » 06 Ное 2018, 20:32

Митко Стоянов написа:Въпросът е дали мотора е М60 или М62? Ако е М60, не мисля, че ще ти се наложи да сменяш верига, ако си с М62, след 250к км е хубаво да се ориентираш към подмяната на всичко по ангренажа.


М62, 1996 г.

Явно, ще е добре в някакъв подходящ момент да сменя веригата и обтегачите. Най-вероятно на пролет. :bchug:
собственик на е38, 740 i - една изпълнена мечта :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 181
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e65 730d SE
Мечтае да кара: m5

Re: Ангренажна верига?

Мнение от optimist » 30 Дек 2018, 18:56

Така колата отново е в движение. Върви чудесно няма никакви паразитни шумове въоще за 20 г кола е като нова откъм двигател...
Равносметката е 1814 лв от които 360 за труд „няма такава цена но все пак да споделя :) " Един акумулатор 200 лв и двата обтегача на алтернатора и климатика допълнително + Бардал 5В40 10 л за 138 пари... Останалото части , като се наложи да отскоча до Дару Кар за единия водач на веригата понеже в комплекта го бяха объркали с такъв от 98 а той е друг и не става на 97 - 141 пари". Мога да го дам на някой при неоходимост парт н 11311704945...
Страното и щасливо стечение на обстоятелствата за мен е ,че съм хванал нещата в последния момент , като реално въобще не съм имал симптоми. В един хубав мометн се разтрака карах 20 км леко и това е... При разглабянето се оказа, че пласмасата на горепосочения водач я няма както и на горния до метал само едно малко паченце...Всичко в картера :shock: не знам с колко се удължава веригата поради липсата на пластмасата на водачите ама не е по-малко от 1.5-2 зъба...Важното е ,че имаше добра развръзка за мен 8) проверявайте ги тия вериги щото замине ли двигателя ремонта ще прескои цената на колата а пък М62 е здрав двигател и е грехота да си замине по подобен начин...


Весело посрещане на Новата Година :bchug:
Изображение

You sooooo want to hate these guys – they brag about the Ultimate Driving Machine and dammit they deliver exactly what they promise. In every sector expect definitive build quality and peerless engineering

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 12.07.2015
Пол: Мъж
Кара: e 38, 740 i

Re: Ангренажна верига?

Мнение от plovdivman » 01 Яну 2019, 20:02

Руска рулетка си е, защото говорим за 20-годишни коли на незнайно колко реални километра. Но на никой не му се изсипват наведнъж 2-3 бона, освен, ако ножът не е опрял до кокала. По принцип са издържливи машини, като се има предвид, че малцина собственици са направили твоята манипулация. Обаче си е наложително.
собственик на е38, 740 i - една изпълнена мечта :driving:

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook