Автомат zf5hp19 масло

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 228
Регистриран на: 13.11.2011
Пол: Мъж
Кара: Лимузини
Мечтае да кара: самолет

Автомат zf5hp19 масло

Мнение от az777 » 25 Май 2018, 12:02

Колеги колата е 98 година 728 с кутия zf5hp18.На колко км се сменя маслото на автомата и колко литра събира и само маслото и филтъра ли се сменя.Също така специална машина ли трябва да смени маслото защото четох че било спецефично и да ми кажете какво масло да сложа

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 12.07.2015
Пол: Мъж
Кара: e 38, 740 i

Re: Автомат zf5hp19 масло

Мнение от plovdivman » 30 Май 2018, 19:58

Ако автоматикът няма проблем, не го сменяй.

Чувал съм 50 на 50 мнения "за" и "против" смяната. Факт е, че нерядко след смяна работещ автоматик се прецаква. Има и другият вариант - леко трудно превключващ такъв - да се оправи с новото масло.
собственик на е38, 740 i - една изпълнена мечта :driving:

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Автомат zf5hp19 масло

Мнение от ///M Power » 31 Май 2018, 9:15

plovdivman написа:Ако автоматикът няма проблем, не го сменяй.

Чувал съм 50 на 50 мнения "за" и "против" смяната. Факт е, че нерядко след смяна работещ автоматик се прецаква. Има и другият вариант - леко трудно превключващ такъв - да се оправи с новото масло.


Вариант да се прецака автомата от смяна няма. Може да се прецака от кофти масло или неправилната му смяна и в много краен вариант ако кутията е много износена и гадното старо масло е играело като сцепление(но при този вариант кутия така или иначе е тръгнала).
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1420
Регистриран на: 18.02.2007
Местоположение: Вече в собствена колибка!
Пол: Мъж
Кара: Е38, понякога Е61, Е34 и Е65
Мечтае да кара: КА-50

Re: Автомат zf5hp19 масло

Мнение от predel » 31 Май 2018, 9:19

///M Power написа:
plovdivman написа:Ако автоматикът няма проблем, не го сменяй.

Чувал съм 50 на 50 мнения "за" и "против" смяната. Факт е, че нерядко след смяна работещ автоматик се прецаква. Има и другият вариант - леко трудно превключващ такъв - да се оправи с новото масло.


Вариант да се прецака автомата от смяна няма. Може да се прецака от кофти масло или неправилната му смяна и в много краен вариант ако кутията е много износена и гадното старо масло е играело като сцепление(но при този вариант кутия така или иначе е тръгнала).


Колега, стана ми интересно, как маслото играе "сцепляваща" роля в АСК? В масло ли са фрикционните дискове!?!
Ако няма повреда в компютъра - бийте провайдера :)

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Автомат zf5hp19 масло

Мнение от ///M Power » 03 Юни 2018, 9:21

predel написа:
///M Power написа:
plovdivman написа:Ако автоматикът няма проблем, не го сменяй.

Чувал съм 50 на 50 мнения "за" и "против" смяната. Факт е, че нерядко след смяна работещ автоматик се прецаква. Има и другият вариант - леко трудно превключващ такъв - да се оправи с новото масло.


Вариант да се прецака автомата от смяна няма. Може да се прецака от кофти масло или неправилната му смяна и в много краен вариант ако кутията е много износена и гадното старо масло е играело като сцепление(но при този вариант кутия така или иначе е тръгнала).


Колега, стана ми интересно, как маслото играе "сцепляваща" роля в АСК? В масло ли са фрикционните дискове!?!


Когато никога не е сменяно и е гъсто и пълно със стружки а кутията е износена...
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1420
Регистриран на: 18.02.2007
Местоположение: Вече в собствена колибка!
Пол: Мъж
Кара: Е38, понякога Е61, Е34 и Е65
Мечтае да кара: КА-50

Re: Автомат zf5hp19 масло

Мнение от predel » 04 Юни 2018, 9:57

Извинявам се, че сигурно съм много тъп, но пак не разбрах: Дисковете в маслоли са или са на "сухо"? Маслото не играе ли само роля на "превключвател" с хидравлична система?!?

А маслото, което дават по спецификация е Mobil LT 71141 или старото му название Ессо ЛТ71141!! Маслото въобще не е скъпо. Става и АТФ 5/4. Едното е кафеникаво на цвят /ЛТ-то/ а другото май беше червено /АТФ-а/. За непълна смяна ще ти трябва около 6-7 литра, за пълна смяна - 10 литра /9,2л./. Смяната на цялото масло става с машина, а частично става и на ръка. Сменят се филтъра и гарнитурата. Капака трябва да е метален. ТОВА ЗА 5HP19....

За 5HP18 маслото е същото, но пълния капацитет е 11 литра /10,5л./
Ако няма повреда в компютъра - бийте провайдера :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Автомат zf5hp19 масло

Мнение от Ненко Вранков » 29 Юни 2018, 9:56

predel написа:... В масло ли са фрикционните дискове!?!

Да.

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook