Не пали

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 12.06.2006

Не пали

Мнение от Velko » 25 Апр 2018, 11:02

Здравейте Колеги.

Нуждая се от съвет, признавам си не съм търсил има ли такава тема защото ми се струва почти невъзможно на някои да му се случи.

Та 730Д/2000
Преди около година бях на резерва и след като налях 50-60л не искаше да запали. Избутах я извън бензиностанцията и след като си свърших работа се върнах и тя си запали от половин оборот.
Следващия случай същата дивотия при над 10л, доливам чакам и тръгва.
Последния случай не иска да запали при над 20л, донесоха ми 20л и ОК реших да допълня и пак не искаше да запали. Чакане кафе време и пак от половин оборот все едно че нищо не е било.

Намислил съм да се завирам из резервоара, но приемем всякакъв съвет които ще ме отърве от евентуално напразно разглобяване.

Благодаря предварително и се извинявам за дългото писание, но неможах по-кратка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Не пали

Мнение от ивчо » 25 Апр 2018, 14:45

Има помпа която прехвърля м/у резервоарите ... Може да е заминала !
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1903
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Не пали

Мнение от boris » 25 Апр 2018, 14:50

Преди да сваляш каквото и да е, направете една диагностика, възможно да е от датчик разпределителен вал или колянов.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1420
Регистриран на: 18.02.2007
Местоположение: Вече в собствена колибка!
Пол: Мъж
Кара: Е38, понякога Е61, Е34 и Е65
Мечтае да кара: КА-50

Re: Не пали

Мнение от predel » 25 Апр 2018, 15:27

:yes: Можеш да пробваш да охладиш датчика със студена вода.... На вала е отзад, а на разпределителния - отпред.
Ако няма повреда в компютъра - бийте провайдера :)

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 12.06.2006

Re: Не пали

Мнение от Velko » 26 Апр 2018, 5:47

predel написа::yes: Можеш да пробваш да охладиш датчика със студена вода.... На вала е отзад, а на разпределителния - отпред.


Колега,
Благодаря, но проблема няма връзка студен/топъл двигател.
Има връзка ниво на горивото.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 12.06.2006

Re: Не пали

Мнение от Velko » 26 Апр 2018, 5:50

ивчо написа:Има помпа която прехвърля м/у резервоарите ... Може да е заминала !


Колега,
Благодаря, но невиждам такава по картинките. И аз смятам, че трябва да има такава за такъв шантав резервоар, но не намирам инфо.
Благодаря.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 12.06.2006

Re: Не пали

Мнение от Velko » 26 Апр 2018, 5:55

boris написа:Преди да сваляш каквото и да е, направете една диагностика, възможно да е от датчик разпределителен вал или колянов.


Здравей,

Като изгрее слънцето ще отида да я вържа на компа, но каква е връзката датчиците там и нивото на горивото.
Не ми се иска да е там проблема, само един е 290лв.

Благодаря ще кажа какъв е резултата.

Хубав ден.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1903
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Не пали

Мнение от boris » 26 Апр 2018, 8:12

Не пиши три мнения за да отговориш на 3ма човека, може и в едно да ги събереш.


По темата, както се вижда по това,което си написал, директна връзка между нивото на гориво и паленето на колата няма , ако имаше, колата щеше да пали веднага или след продължително въртене веднага след като си и сипал повечето гориво, а не чак след като си изчакал. Като сипваш гориво то попада директно в частта, в която е подкачащата помпа. А като изчакваш колата изстива или по точно датчиците и изстиват и сработват. Това е доста често срещан проблем. Така, че просто я закачи на диагностика.

Това, което съм написал не означава автоматично, че са те, а че е далеч по-лесно да се почне с една диагностика. С нея може да пуснеш принудително и подкачащата помпа, за да е чуеш дали поне звук издава.
Нищо странно няма в резервоара на Е38, подобни са на почти всички коли със задно предаване и резервоар разположен отдолу.
Изображение

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook