Къде се намира усилвателя, има ли го въобще? DSP?

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 2.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е38 740d
Мечтае да кара: P1

Къде се намира усилвателя, има ли го въобще? DSP?

Мнение от gangstafenoss » 19 Апр 2018, 16:46

Здравейте колеги,

от известно време чета из форумите за музиката и медията като цяло в е38. Убягва ми най-простото, дали тази кола има DSP(в настройките не намирам опцията)? Често срещах изказвания, че ако има навигация и е след 99-та задължително има DSP, но случая ми се струва, че е друг. Разхвърлих всичко в багажника и там въпросния усилвател(както е при другите е38-ци с DSP) го няма (предполагам е локализиран някъде другаде?). В багажника имам видео(TV) модула, модула на навигацията и радио модула. Ще прикача няколко снимки ако може някой да всее светлина. Благодарско!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
\\//

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1420
Регистриран на: 18.02.2007
Местоположение: Вече в собствена колибка!
Пол: Мъж
Кара: Е38, понякога Е61, Е34 и Е65
Мечтае да кара: КА-50

Re: Къде се намира усилвателя, има ли го въобще? DSP?

Мнение от predel » 20 Апр 2018, 8:24

Моята е 2000 година и няма ДСП. Някой те е пратил за зелен хайвер. Ако имаш ДСП ще имаш и опциите за настройка ;) Нали си на ясно, че няма "стандартно" в БМВ?!?
Ако няма повреда в компютъра - бийте провайдера :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 2.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е38 740d
Мечтае да кара: P1

Re: Къде се намира усилвателя, има ли го въобще? DSP?

Мнение от gangstafenoss » 20 Апр 2018, 9:31

В този ред на мисли, къде е усилвателя? Ако реша да слагам CD changer(GROM etc.), какво трябва да предприема? До колкото успях да видя нямам и `prewired` за чейнджър, предвид че колата няма cd changer (предполагам заводско).
\\//

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Къде се намира усилвателя, има ли го въобще? DSP?

Мнение от ///M Power » 20 Апр 2018, 12:34

gangstafenoss написа:В този ред на мисли, къде е усилвателя? Ако реша да слагам CD changer(GROM etc.), какво трябва да предприема? До колкото успях да видя нямам и `prewired` за чейнджър, предвид че колата няма cd changer (предполагам заводско).


Грома ще ти го вържат към радиото, колкото до ДСП-то, ако нямаш колони на задната кора, значи нямаш ДСП.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 2.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е38 740d
Мечтае да кара: P1

Re: Къде се намира усилвателя, има ли го въобще? DSP?

Мнение от gangstafenoss » 20 Апр 2018, 14:08

Може ли малко повече инфо относно къде точно се връзва гром-а, под радиото имаш предвид радио модула или head unit-a отпред
\\//

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 11.06.2006
Местоположение: София бате центъра на....
Пол: Мъж
Кара: ше 30,38,39 вече само Гранд Чероки
Мечтае да кара: Грейдер на Ибиза

Re: Къде се намира усилвателя, има ли го въобще? DSP?

Мнение от RORO » 21 Апр 2018, 5:46

Намирам се в Германия имам е38 и е39 . Е39 има ДСП , просто на МИД-а има допълнителен бутон ДСП . От зад на кората има издадено към багажника където се намират допълнителните говорители .Да добра си е музиката доста са сериозни басите и има доста опции и настройки . На е38-та тя нямам ДСП , това се поръчва допълнително при поръчването и закупуването на колата от представителството на БМВ . Що се отнася до ГРОМ-а има си преходници и просто ги свързваш-включваш където си трябва .....Аз лично съм със СД-43 което упрявлява ЯТОР (виждал съм в ибей и ЯТОР с преходници за кола с навигация ), устройство подобно на Гром .Разполага с вход за юесби флашка до 32 гб, слот за СД карта до 32 гб , аукс и блутут който най много ме радва понеже като ми звънне личният телефон отварям от волана ,както и усилвам или намалявам от него . Тук глобата за телефон е 200 евро .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 2.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е38 740d
Мечтае да кара: P1

Re: Къде се намира усилвателя, има ли го въобще? DSP?

Мнение от gangstafenoss » 22 Апр 2018, 8:56

RORO написа:Що се отнася до ГРОМ-а има си преходници и просто ги свързваш-включваш където си трябва .....Аз лично съм със СД-43 което упрявлява ЯТОР (виждал съм в ибей и ЯТОР с преходници за кола с навигация ), устройство подобно на Гром .Разполага с вход за юесби флашка до 32 гб, слот за СД карта до 32 гб , аукс и блутут който най много ме радва понеже като ми звънне личният телефон отварям от волана ,както и усилвам или намалявам от него . Тук глобата за телефон е 200 евро .


Благодаря колега! Четох за въпросния Yatour, както и за всички от рода. Истината е, че не съм сигурен кои са правилните кабели, с които да поръчам било то Yatour или от другите. Относно преходниците за които спомена, тва ли имаш предвид - https://www.aliexpress.com/item/Yatour-BTA-Car-Bluetooth-Adapter-Kit-for-Factory-Head-Unit-Radio-for-BMW-E36-E46-E39/32787081550.html
\\//

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 11.06.2006
Местоположение: София бате центъра на....
Пол: Мъж
Кара: ше 30,38,39 вече само Гранд Чероки
Мечтае да кара: Грейдер на Ибиза

Re: Къде се намира усилвателя, има ли го въобще? DSP?

Мнение от RORO » 22 Апр 2018, 15:07

Да моят е точно такъв , със същите преходници и микрофон . Но пак казвам управлява го само СД43 оригиналният касетофон на е38 не може . И малко е тесничко от зад но се намира място за буксите . За коли с нави преходниците са други ! Не разбрах твоята с нави ли е ?

https://www.ebay.de/itm/Yatour-USB-MP3- ... SwVtZaJrjW

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 2.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е38 740d
Мечтае да кара: P1

Re: Къде се намира усилвателя, има ли го въобще? DSP?

Мнение от gangstafenoss » 22 Апр 2018, 17:38

RORO написа: За коли с нави преходниците са други !

Какво имаш предвид, к'ва връзка има навигацията в случая, ако не се бъркам всичко се случва отзад при радио модула не при хеад юнита??

RORO написа: Не разбрах твоята с нави ли е ?

Да, с малката навигация е.
\\//

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 11.06.2006
Местоположение: София бате центъра на....
Пол: Мъж
Кара: ше 30,38,39 вече само Гранд Чероки
Мечтае да кара: Грейдер на Ибиза

Re: Къде се намира усилвателя, има ли го въобще? DSP?

Мнение от RORO » 22 Апр 2018, 17:43

Отвори линка който , качих и ще видиш какви са за нави преходниците . Виж да ли имаш такава букса отпред . А също си мисля че и от зад при модулите може да се свърже с другият вид кабели ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 2.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е38 740d
Мечтае да кара: P1

Re: Къде се намира усилвателя, има ли го въобще? DSP?

Мнение от gangstafenoss » 22 Апр 2018, 17:50

След като разрових из кабелите открих завит в другите кабели единия(3 pin-a(предполагам захранването)) от необходимите за cd changer-a. Рових доста и не можах да намеря, този с 6 пина. Видях, че в радио модула точно слота за чейнджъра е свободен. Респективно намерих този кабел -> https://c1552172.ssl.cf0.rackcdn.com/136487_x800.jpg, това ли е всичко необходимо за да свържа CD changer-a? Прикачвам и снимка с 3-те пин-а за яснота.
photo_2018-04-22_18-48-28.jpg


Мерси, драги колеги!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
\\//

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Къде се намира усилвателя, има ли го въобще? DSP?

Мнение от gentata » 24 Апр 2018, 20:53

gangstafenoss написа:След като разрових из кабелите открих завит в другите кабели единия(3 pin-a(предполагам захранването)) от необходимите за cd changer-a. Рових доста и не можах да намеря, този с 6 пина. Видях, че в радио модула точно слота за чейнджъра е свободен. Респективно намерих този кабел -> https://c1552172.ssl.cf0.rackcdn.com/136487_x800.jpg, това ли е всичко необходимо за да свържа CD changer-a? Прикачвам и снимка с 3-те пин-а за яснота.
photo_2018-04-22_18-48-28.jpg


Мерси, драги колеги!

Усилвателя в случая го играе радио-модула. Тази букса (3-пиновата) която си открил е за захранване на CD-чейнджъра (+, -, I-bus). Необходими са за Yatour-подобните. А кабела от линка който си постнал е необходим за подаване на звуковия сигнал към радиомодула в съответната му букса.

пп Явно бай Германец като е поръчвал 38-цата е изпилил бюджета :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 2.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е38 740d
Мечтае да кара: P1

Re: Къде се намира усилвателя, има ли го въобще? DSP?

Мнение от gangstafenoss » 31 Май 2018, 13:29

Благодаря на всички! Взех yatour за проба, предвид цената... Моето мнение е, че е тотален боклук.
В заключение добавям, че ако колата няма dsp, радиото играе ролята на усилвател, както е споменато по-горе. И ако има окабеляване е най-лесно, тези дигитални чейнджъри със стандартните кабели са съвместими
\\//

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook