Премахване на гонг-а "RANGE 50KM"

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 1.05.2010
Кара: E65 745D

Премахване на гонг-а "RANGE 50KM"

Мнение от nforced » 15 Мар 2018, 21:20

Пичове,
на старата Е38-ца когато намалява горивото и обсега стигне 50КМ бие гонг-а и излиза надпис "RANGE 50KM" на таблото, като това се повтаря при всяко даване на контакт и съответно се изписва колко КМ остават.
Най-лесно е да си сипе човек гориво и проблема изчезва :D
Това е ясно, аз обаче искам да го изключа това защото ме "стресира" гонг-а и не искам да го чувам докато карам. Знам колко гориво имам, имам си стрелка и една хубава жълта лампичка, което на мен лично ми стига.

Да отидеме на тема кодиране, NCS EXPERT в IKE - KMBI_E38.C12 има следната опция (NCS DUMMY):
TANK_VORHALT_REICHW - FUEL TANK REMAINING RANGE
wert_01

Супер! Това трябва да е си казах, и най-вероятно е това, драмата е че, когато го изключа и кодирам (SG_CODIEREN) пак се връща...
Гледах в .MAN файла, ако махна TANK_VORHALT_REICHW само си го връща, ако го сложа и пробвам да променя wert_01 на каквото и да е друго SG_CODIEREN гърми и не го приема.

Та накратко, има ли начин да се изключи тази екстра на това купе?
Едни врати напред

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 9.07.2004
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E39 528I
Мечтае да кара: ///Мъ 5

Re: Премахване на гонг-а "RANGE 50KM"

Мнение от KUMHO » 16 Мар 2018, 8:48

При мен се е получавало така когато не влезна с правилния профил в NCS . Променяш , кодираш и остава същото ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 1.05.2010
Кара: E65 745D

Re: Премахване на гонг-а "RANGE 50KM"

Мнение от nforced » 16 Мар 2018, 11:42

Няма как да не е правилния, NCS Dummy си е профила с който съм кодирал винаги...

KUMHO написа:При мен се е получавало така когато не влезна с правилния профил в NCS . Променяш , кодираш и остава същото ...
Едни врати напред

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Премахване на гонг-а "RANGE 50KM"

Мнение от awful » 16 Мар 2018, 15:16

nforced написа:Няма как да не е правилния, NCS Dummy си е профила с който съм кодирал винаги...

KUMHO написа:При мен се е получавало така когато не влезна с правилния профил в NCS . Променяш , кодираш и остава същото ...


Тои говори за профила на NCS expert ако ползваш експер профила няма да стане трябва man trc отметкие при правенето на профила да са активни иначе няма да взема даните от ман фаила а ще кодира по дефлот.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 1.05.2010
Кара: E65 745D

Re: Премахване на гонг-а "RANGE 50KM"

Мнение от nforced » 22 Мар 2018, 0:11

Почвам да зацепвам за какво става въпрос, копирах NCS Dummy профила и направих друг базиран на него.
Дотук добре! Сега като отида на Edit Profile има доста настройки, знаеш ли коя точно отговаря за коденето по default?
Точно това искам да изключа. Драмата е, че имам само 2 профила Default и NCS Dummy (версия 4.0.1)
Изображение

awful написа:
nforced написа:Няма как да не е правилния, NCS Dummy си е профила с който съм кодирал винаги...

KUMHO написа:При мен се е получавало така когато не влезна с правилния профил в NCS . Променяш , кодираш и остава същото ...


Тои говори за профила на NCS expert ако ползваш експер профила няма да стане трябва man trc отметкие при правенето на профила да са активни иначе няма да взема даните от ман фаила а ще кодира по дефлот.
Едни врати напред

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook