Е38 740I-хъркане в дифа

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 167
Регистриран на: 26.06.2013
Пол: Мъж
Кара: BMW е46
Детайли за колата: E46 318i 1999г

Е38 740I-хъркане в дифа

Мнение от nasko_hd » 01 Мар 2018, 17:05

Колеги наскоро се позаигра един приятел с колата и от тогава има едно хъркане от дясната страна на дифа(2.93)
Като е на подемник и завъртим дясната гума на ръка се слуша едно глуо стържене където полуоската влиза в дифа а от ляво като завъртим няма проблем а просто се чува същото стържене от дясно.
Въпроса ми е,кое е по възможо да е сдало багажа,лагера или зъбните меанизми? :help: :help: :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Е38 740I-хъркане в дифа

Мнение от DLVasilev » 07 Мар 2018, 11:33

Опитайте първо да събудите дифа, че може да е заспал дълбок зимен сън. Абе хора какви коли взимате вие какво е това чудо в последно време ми прави впечатление един и същи човек явно си дал последните жълти стотинки да купи не първия, а втория поред боклук от обявите и после като самосвал изсипва хиляди въпроси от рода " Дифа хърка" , " Парното пърди" и "Купих Е38 и парите свършиха. Сега какво да правя?"
Купете си рено 5 или клио, пасат 2-ка нещо е такова по-народно или поне като искате да е от среден клас и да е евтино една 124-ка :help:
Не искам да знам отговора в другата тема на въпроса за датчика за странично ускорение. Добре, че не му излиза грешка в датчика за земно ускорение :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 167
Регистриран на: 26.06.2013
Пол: Мъж
Кара: BMW е46
Детайли за колата: E46 318i 1999г

Re: Е38 740I-хъркане в дифа

Мнение от nasko_hd » 07 Мар 2018, 17:33

DLVasilev написа:Опитайте първо да събудите дифа, че може да е заспал дълбок зимен сън. Абе хора какви коли взимате вие какво е това чудо в последно време ми прави впечатление един и същи човек явно си дал последните жълти стотинки да купи не първия, а втория поред боклук от обявите и после като самосвал изсипва хиляди въпроси от рода " Дифа хърка" , " Парното пърди" и "Купих Е38 и парите свършиха. Сега какво да правя?"
Купете си рено 5 или клио, пасат 2-ка нещо е такова по-народно или поне като искате да е от среден клас и да е евтино една 124-ка :help:
Не искам да знам отговора в другата тема на въпроса за датчика за странично ускорение. Добре, че не му излиза грешка в датчика за земно ускорение :mhihi:

Тук става дума за две 7-ци колега, и идеята ми е от двете да сглобя една а другата ще оди на скрап.Рени клио 1,5 дци 2004 имам но той ми е служебно а два пасатора 5,5 гният на паркинга няма кой да ги купи.По принцип се движим с поло 6н а тез 7ци се правят когато имам свободно време.таааа ако можея да помогеш добре си дошъл ако не живи и здрави

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Е38 740I-хъркане в дифа

Мнение от DLVasilev » 07 Мар 2018, 17:44

nasko_hd написа:
DLVasilev написа:Опитайте първо да събудите дифа, че може да е заспал дълбок зимен сън. Абе хора какви коли взимате вие какво е това чудо в последно време ми прави впечатление един и същи човек явно си дал последните жълти стотинки да купи не първия, а втория поред боклук от обявите и после като самосвал изсипва хиляди въпроси от рода " Дифа хърка" , " Парното пърди" и "Купих Е38 и парите свършиха. Сега какво да правя?"
Купете си рено 5 или клио, пасат 2-ка нещо е такова по-народно или поне като искате да е от среден клас и да е евтино една 124-ка :help:
Не искам да знам отговора в другата тема на въпроса за датчика за странично ускорение. Добре, че не му излиза грешка в датчика за земно ускорение :mhihi:

Тук става дума за две 7-ци колега, и идеята ми е от двете да сглобя една а другата ще оди на скрап.Рени клио 1,5 дци 2004 имам но той ми е служебно а два пасатора 5,5 гният на паркинга няма кой да ги купи.По принцип се движим с поло 6н а тез 7ци се правят когато имам свободно време.таааа ако можея да помогеш добре си дошъл ако не живи и здрави

Ако това дето си написал е вярно значи ме застреля на място :mhihi:
Каретата здрави ли са? Според мен е лагер почти на 100% Една ревизия с ново масълце няма да му дойде зле. Даже не е лошо един друг диф да се обслужи и да се качи. Аз така имам почти всичко оборотно по колите. нещо като се предаде слагам отремонтирано и строшеното се прави и чака ред. Така или иначе ще се сваля ако ще се сменя лагер нека си приготви комплект лагери и масло, че е гадно да заклини диференциал в движение. Освен това така ще може и да провери състоянието на пиньона и короната. Ако ви се занимава може да ги обезмаслите хубаво и след смяната на лагерите с малко боя да ги зацепите правилно. Това е с което мога да помогна за момента :bchug:
Изображение
ATR-42/72

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 167
Регистриран на: 26.06.2013
Пол: Мъж
Кара: BMW е46
Детайли за колата: E46 318i 1999г

Re: Е38 740I-хъркане в дифа

Мнение от nasko_hd » 07 Мар 2018, 18:04

DLVasilev написа:
nasko_hd написа:
DLVasilev написа:Опитайте първо да събудите дифа, че може да е заспал дълбок зимен сън. Абе хора какви коли взимате вие какво е това чудо в последно време ми прави впечатление един и същи човек явно си дал последните жълти стотинки да купи не първия, а втория поред боклук от обявите и после като самосвал изсипва хиляди въпроси от рода " Дифа хърка" , " Парното пърди" и "Купих Е38 и парите свършиха. Сега какво да правя?"
Купете си рено 5 или клио, пасат 2-ка нещо е такова по-народно или поне като искате да е от среден клас и да е евтино една 124-ка :help:
Не искам да знам отговора в другата тема на въпроса за датчика за странично ускорение. Добре, че не му излиза грешка в датчика за земно ускорение :mhihi:

Тук става дума за две 7-ци колега, и идеята ми е от двете да сглобя една а другата ще оди на скрап.Рени клио 1,5 дци 2004 имам но той ми е служебно а два пасатора 5,5 гният на паркинга няма кой да ги купи.По принцип се движим с поло 6н а тез 7ци се правят когато имам свободно време.таааа ако можея да помогеш добре си дошъл ако не живи и здрави

Ако това дето си написал е вярно значи ме застреля на място :mhihi:
Каретата здрави ли са? Според мен е лагер почти на 100% Една ревизия с ново масълце няма да му дойде зле. Даже не е лошо един друг диф да се обслужи и да се качи. Аз така имам почти всичко оборотно по колите. нещо като се предаде слагам отремонтирано и строшеното се прави и чака ред. Така или иначе ще се сваля ако ще се сменя лагер нека си приготви комплект лагери и масло, че е гадно да заклини диференциал в движение. Освен това така ще може и да провери състоянието на пиньона и короната. Ако ви се занимава може да ги обезмаслите хубаво и след смяната на лагерите с малко боя да ги зацепите правилно. Това е с което мога да помогна за момента :bchug:


Аз баластра приказки не правя,понеже помена и 124ки ,та имах и 3 купета 124-ки от които събрах една 3ка бензин 195 к.с. ама и тех ги липсах.
Нмаерих втора ръка за 100лв диф и ще слагам него,тоя от 3.5 мотора не го видях какъв е а и мисля че на 4 литровия си му пасва доре 2,93.
Сега ме мъчат тези датчици и така и таа съм свалил оригиналния утре ще го разглобя, почистя и пак на колата да видим дали ще ми го искра на КТС-а. :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Е38 740I-хъркане в дифа

Мнение от DLVasilev » 07 Мар 2018, 19:32

Нямам спомен за предавателното число какво беше точно. Нещо от порядъка на 2,9Х или 2,8Х. Знам, че ако си намериш шпер от Е32 нещата се случват, ама тия дето се продават са цифра. Там ако не ме лъже паметта предавателното число е 3,45 или 3,15. Знам, че шпер касетата може да се прехвърли в Е38-цовия диф без проблем.
А тоя датчик дето те мъчи да не би да е Steering angle sensor-a?
Изображение
ATR-42/72

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 167
Регистриран на: 26.06.2013
Пол: Мъж
Кара: BMW е46
Детайли за колата: E46 318i 1999г

Re: Е38 740I-хъркане в дифа

Мнение от nasko_hd » 08 Мар 2018, 9:03

DLVasilev написа:Нямам спомен за предавателното число какво беше точно. Нещо от порядъка на 2,9Х или 2,8Х. Знам, че ако си намериш шпер от Е32 нещата се случват, ама тия дето се продават са цифра. Там ако не ме лъже паметта предавателното число е 3,45 или 3,15. Знам, че шпер касетата може да се прехвърли в Е38-цовия диф без проблем.
А тоя датчик дето те мъчи да не би да е Steering angle sensor-a?


Там е проблема че ги дава и двата като грешка.А този на волана го смених,а от тази която го свалих не светеше блокажа,затова диря инфо къде е точно другия,за да не свалям всички седалки една по една. :bchug:
Ще направя ревизия на този диф който ще взема и ще го сложа а този ще си стой за резервни части

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1932
Регистриран на: 1.02.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 730д
Мечтае да кара: космически кораб Сатурн 5

Re: Е38 740I-хъркане в дифа

Мнение от Пресиян Василев » 28 Мар 2018, 21:02

По темата ,извадете поне едната чаша на полуоската отдясно за оглед.масло вътре има ли ?
И въпрос към колегата с аватар на мамалигарски връх в автомобилостроенето ,защо аджеба,веднага почна да квалифицираш кой ,какво бил купил ,продал и т.н. ?
Диагностиката не е гледане на телевизия !
Бензина служи за измиване на дизелови части.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1420
Регистриран на: 18.02.2007
Местоположение: Вече в собствена колибка!
Пол: Мъж
Кара: Е38, понякога Е61, Е34 и Е65
Мечтае да кара: КА-50

Re: Е38 740I-хъркане в дифа

Мнение от predel » 29 Мар 2018, 12:57

Пресиян Василев написа:По темата ,извадете поне едната чаша на полуоската отдясно за оглед.масло вътре има ли ?
И въпрос към колегата с аватар на мамалигарски връх в автомобилостроенето ,защо аджеба,веднага почна да квалифицираш кой ,какво бил купил ,продал и т.н. ?


Е па ти, сърбят ги пръстите /дупетата/ хората и си търсят да ги чешат... /без залитане към колегата ;) /
Ако няма повреда в компютъра - бийте провайдера :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 167
Регистриран на: 26.06.2013
Пол: Мъж
Кара: BMW е46
Детайли за колата: E46 318i 1999г

Re: Е38 740I-хъркане в дифа

Мнение от nasko_hd » 24 Май 2018, 7:55

Пресиян Василев написа:По темата ,извадете поне едната чаша на полуоската отдясно за оглед.масло вътре има ли ?
И въпрос към колегата с аватар на мамалигарски връх в автомобилостроенето ,защо аджеба,веднага почна да квалифицираш кой ,какво бил купил ,продал и т.н. ?


Колега първо ти благодаря за съдействието с таблото на тази лимозина и второ ти благодаря за добрата идея с дифа.Сложих друг диф и нещата си дойдоха на място. :bchug:

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook