Объркан..Моля за съвет :(

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 15.02.2018
Пол: Мъж

Объркан..Моля за съвет :(

Мнение от CasperG1982 » 15 Фев 2018, 21:13

Здравейте, нов съм във форума и се надявам да съм отцелил раздела.
Много съм объркан и моля за компетентно мнение и съвет!
Миналата година, през януари, купих БМВ 730Д 1999г. 184коня, на 380хил. км е, автоматик, карал съм я около 6 месеца, но даде проблем, отидох в сервиз, закачиха някакви колбички на дюзите и казаха 5 дюзи са заминали, почуква нещо и тресе на празен ход, а и на няколко пъти в движение пробвах като изключа от директна на неутрална ми загасва, но пали лесно, казаха, че като се сменят дюзите ще се оправи и ще спре да чука! Но сега след дълго мислене съм доста объркан и не зная какво да правя, понеже дюзите са доста скъпи! Та мисълта ми е има ли въобще някакъв смисъл да я правя или как да постъпя, моля за съвет!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1903
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Объркан..Моля за съвет :(

Мнение от boris » 16 Фев 2018, 9:12

Продай я и си купи по новичка фиеста,голф,корса,микра или нещо подобно...
За какво въобще си си купил седмица, щом 5 дюзи ти се виждат нещо скъпо и вече се чудим какво да правим с колата...а ако ти се развали скоростната кутия, какво правим, продаваме апартамента?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 18.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: E38 740

Re: Объркан..Моля за съвет :(

Мнение от 6apa » 16 Фев 2018, 9:24

С това минаване на неутрална в движение, скоро ще има тема и за кутията, така че нея прави тази гимнастика това не е ръчка все пак.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Объркан..Моля за съвет :(

Мнение от barty » 16 Фев 2018, 9:36

Ремонтираш и продължаваш да караш.
И да, не си играй със скоростната кутия тъй като ще я счупиш.
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Объркан..Моля за съвет :(

Мнение от Z3Ro* » 16 Фев 2018, 10:17

Не знам какви пари му искат на колегата, както и какво значи "доста скъпи" за него, но 6 чисто нови разпръсквача са 600 лева Бош, а има и такива по 60 лева индийски. Сметката става +100 лева за тест на стенд и по 50 лева за работа на дюза. Това е при положение, че проблемът са разпръсквачите, което е най-вероятният вариант. Такива пари ми взимат на мен в Монтана. В големите градове е по-скъпо обаче...

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Объркан..Моля за съвет :(

Мнение от c04 » 16 Фев 2018, 11:29

Ако си рискова натура :mhihi: , винаги можеш да вземеш втора ръка дюзи, колкото искаш. :idea:

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 15.02.2018
Пол: Мъж

Re: Объркан..Моля за съвет :(

Мнение от CasperG1982 » 16 Фев 2018, 12:12

boris написа:Продай я и си купи по новичка фиеста,голф,корса,микра или нещо подобно...
За какво въобще си си купил седмица, щом 5 дюзи ти се виждат нещо скъпо и вече се чудим какво да правим с колата...а ако ти се развали скоростната кутия, какво правим, продаваме апартамента?


============================

Не предполагах, че ще се прецакат накуп и 5тте дюзи, ако бях помислил, нямаше да я купя, но сега дори предполагам, че няма никой да я купи в това състояние с прецакани дюзи и то 5 :(

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 464
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Объркан..Моля за съвет :(

Мнение от kikko » 16 Фев 2018, 14:54

Дюзи се правят. Писано е доста по форумите. Правиш и продължаваш. :yes:
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Объркан..Моля за съвет :(

Мнение от c04 » 16 Фев 2018, 15:39

CasperG1982 написа:
boris написа:Продай я и си купи по новичка фиеста,голф,корса,микра или нещо подобно...
За какво въобще си си купил седмица, щом 5 дюзи ти се виждат нещо скъпо и вече се чудим какво да правим с колата...а ако ти се развали скоростната кутия, какво правим, продаваме апартамента?


============================

Не предполагах, че ще се прецакат накуп и 5тте дюзи, ако бях помислил, нямаше да я купя, но сега дори предполагам, че няма никой да я купи в това състояние с прецакани дюзи и то 5 :(

Това винаги се има наум, всичко може да се счупи...в тази кола има и по-скъпи ремонти, та не се отчайвай заради 5 дюзи :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 15.02.2018
Пол: Мъж

Re: Объркан..Моля за съвет :(

Мнение от CasperG1982 » 16 Фев 2018, 18:39

6apa написа:С това минаване на неутрална в движение, скоро ще има тема и за кутията, така че нея прави тази гимнастика това не е ръчка все пак.


=======================

Това беше само веднъж или 2 пъти, само за проба и все пак като стана на въпрос за автоматични скорости, трябва ли да се сменява маслото в скоростите или не е препоръчително?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Объркан..Моля за съвет :(

Мнение от Grozdanoff » 16 Фев 2018, 20:35

CasperG1982 написа:
6apa написа:С това минаване на неутрална в движение, скоро ще има тема и за кутията, така че нея прави тази гимнастика това не е ръчка все пак.


=======================

Това беше само веднъж или 2 пъти, само за проба и все пак като стана на въпрос за автоматични скорости, трябва ли да се сменява маслото в скоростите или не е препоръчително?


Колега толкова ли нямаш някой приятел, който разбира малко повече от коли, та да си го питал това-онова. Направо шок получавам... Маслото на автоматичната кутия задължително се сменя след като купиш колата!

пс: то е почти колкото дюзите :mhihi:
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 15.02.2018
Пол: Мъж

Re: Объркан..Моля за съвет :(

Мнение от CasperG1982 » 16 Фев 2018, 20:40

Z3Ro* написа:Не знам какви пари му искат на колегата, както и какво значи "доста скъпи" за него, но 6 чисто нови разпръсквача са 600 лева Бош, а има и такива по 60 лева индийски. Сметката става +100 лева за тест на стенд и по 50 лева за работа на дюза. Това е при положение, че проблемът са разпръсквачите, което е най-вероятният вариант. Такива пари ми взимат на мен в Монтана. В големите градове е по-скъпо обаче...


===================
Точно 367 евро най-евтиният вариант е 1 бр. Дюза от модела който са на този двигател, 6х367 евро + за работа нз колко, но в Испания сервизите вземат на час и отивам на толкова, че се чудя дали да не взема още една такава същата кола, която да ползвам за части, но не зная какво е най-правилното решение, има ли смисъл въобще от ремонт или друга такава същата 7ца..?

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Объркан..Моля за съвет :(

Мнение от c04 » 16 Фев 2018, 20:45

CasperG1982 написа:
6apa написа:С това минаване на неутрална в движение, скоро ще има тема и за кутията, така че нея прави тази гимнастика това не е ръчка все пак.


=======================

Това беше само веднъж или 2 пъти, само за проба и все пак като стана на въпрос за автоматични скорости, трябва ли да се сменява маслото в скоростите или не е препоръчително?

Хубаво е да се сменя на 60,000км.

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 15.02.2018
Пол: Мъж

Re: Объркан..Моля за съвет :(

Мнение от CasperG1982 » 16 Фев 2018, 21:05

c04 написа:Ако си рискова натура :mhihi: , винаги можеш да вземеш втора ръка дюзи, колкото искаш. :idea:


=================

Бих взел, но имам едно притеснение, защото ако не са от ударена кола може и те да са прецакани, а няма как да разбера дали ще ги свалят от ударена такава ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 15.02.2018
Пол: Мъж

Re: Объркан..Моля за съвет :(

Мнение от CasperG1982 » 16 Фев 2018, 21:08

kikko написа:Дюзи се правят. Писано е доста по форумите. Правиш и продължаваш. :yes:


===============

2 от дюзите са рециклирани, издържаха 800км = на 510 евро

Следваща

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook