DSP еквалайзер в кола без DSP

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 11.06.2006
Местоположение: София бате центъра на....
Пол: Мъж
Кара: ше 30,38,39 вече само Гранд Чероки
Мечтае да кара: Грейдер на Ибиза

Re: По-хубав еквалайзер

Мнение от RORO » 29 Дек 2017, 10:42

По вин ми излезе :S555A On-board computer V with remote control и това :S677A HiFi System Professional DSP .Като напишатова първото в Гугъл и ми излизат все навита ? Явно някой се е правил на майстор !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 20.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39

Re: По-хубав еквалайзер

Мнение от Dyakov » 29 Дек 2017, 13:25

Не е била с навигация колата, но си е с ДСП. Имал си МИД, който управлява ДСП системата, но предполагам в момента си с афтър маркет плеър или със сменен МИД, който не управлява ДСП. При това положение няма как да го спреш ехото, вариантите са ти или да намериш МИД (с бутон Audio/DSP намира се най-горе в дясно на паналчето), или по-спомен ИНПА-та имаше тест на ДСП системата и мисля, че можеше да се спре и от там (да спреш изцяло ДСП-то, не да махнеш ехото само), но за второто не съм съвсем сигурен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 11.06.2006
Местоположение: София бате центъра на....
Пол: Мъж
Кара: ше 30,38,39 вече само Гранд Чероки
Мечтае да кара: Грейдер на Ибиза

Re: По-хубав еквалайзер

Мнение от RORO » 29 Дек 2017, 17:09

Dyakov написа:Не е била с навигация колата, но си е с ДСП. Имал си МИД, който управлява ДСП системата, но предполагам в момента си с афтър маркет плеър или със сменен МИД, който не управлява ДСП. При това положение няма как да го спреш ехото, вариантите са ти или да намериш МИД (с бутон Audio/DSP намира се най-горе в дясно на паналчето), или по-спомен ИНПА-та имаше тест на ДСП системата и мисля, че можеше да се спре и от там (да спреш изцяло ДСП-то, не да махнеш ехото само), но за второто не съм съвсем сигурен.



Благодаря !

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: По-хубав еквалайзер

Мнение от Bavarcho » 29 Дек 2017, 18:25

Няма как да си бил с навигация и някой да сложи радио, защото като е със навигация имаш модули в багажника и инсталацията е съвсем друга. На практика става замяната (все едно на кола без навигация да се сложи, но на обратно), но няма толкова луд да изкубе модулите и инсталацията за навигация и да сложи обикновено радио.
Аз съм почти сигурен какво в станало - колата си е с ДСП и МИД за ДСП, в един момент пикселите на МИД - а са изгорели доста (детска болест на МИДовете на Е39/Е38)и е било кофти за четене, тогава умения германец (много вероятно с мустаци) не е знаел за ремонтирането на пикселите, а е взел нов МИД с здрави пиксели, но без копче ДСП.
Сега ти трябва са си намериш такъв МИД с копче за ДСП. (такива много няма) Тук в форума имам спомен че някой колега продаваше такъв.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 11.06.2006
Местоположение: София бате центъра на....
Пол: Мъж
Кара: ше 30,38,39 вече само Гранд Чероки
Мечтае да кара: Грейдер на Ибиза

Re: По-хубав еквалайзер

Мнение от RORO » 29 Дек 2017, 19:32

Bavarcho написа:Няма как да си бил с навигация и някой да сложи радио, защото като е със навигация имаш модули в багажника и инсталацията е съвсем друга. На практика става замяната (все едно на кола без навигация да се сложи, но на обратно), но няма толкова луд да изкубе модулите и инсталацията за навигация и да сложи обикновено радио.
Аз съм почти сигурен какво в станало - колата си е с ДСП и МИД за ДСП, в един момент пикселите на МИД - а са изгорели доста (детска болест на МИДовете на Е39/Е38)и е било кофти за четене, тогава умения германец (много вероятно с мустаци) не е знаел за ремонтирането на пикселите, а е взел нов МИД с здрави пиксели, но без копче ДСП.
Сега ти трябва са си намериш такъв МИД с копче за ДСП. (такива много няма) Тук в форума имам спомен че някой колега продаваше такъв.



Да така е явно са сменили МИД-а .А що се отнася до преминаване от нави(голямо) към обикновено "илиенско" СД ,лично аз съм пускал два пъти дългият кабел и съм го правил на две Е39-ки тук в Германия .Но това са хора които , не държат на оригиналното приемат БМВ просто като кола ! И после с гордост ми заявяват колко пари са изкарали като са продали цялата система модули , усилватели , СД-ченджери и самият монитор в ибей !!! :shock:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 1.05.2010
Кара: E65 745D

Re: По-хубав еквалайзер

Мнение от nforced » 30 Дек 2017, 18:00

Да се върнем към темата, какво прави DSP-то DSP ако не усилвателя?
И в момента имам корекция на звука, която явно идва от 16:9 екрана, ако от там тръгва всичко би трабвало да има начин да се излъже, че има DSP и да се изкара готиния еквалайзер?
В момента фабричния усилвател е тотално изключен и има корекция, трябва да има начин?
Едни врати напред

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: DSP еквалайзер в кола без DSP

Мнение от Bavarcho » 30 Дек 2017, 18:59

При ДСП и ХиФи музика освен че двете имат усилватели, самата инсталация е друга.
Самото меню ДСП няма как да го имаш без такъв усилвател. Менюто е свързано с заложена тякава функция в този усилвател. В Е39 има повече инфо за ДСП и слагането му на кола без, от там ще разбереш някой неща.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 1.05.2010
Кара: E65 745D

Re: DSP еквалайзер в кола без DSP

Мнение от nforced » 30 Дек 2017, 19:02

Няма да си играя с това, по-добре, ще е да си сложа външно DSP отзад с много повече опций
Едни врати напред

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1420
Регистриран на: 18.02.2007
Местоположение: Вече в собствена колибка!
Пол: Мъж
Кара: Е38, понякога Е61, Е34 и Е65
Мечтае да кара: КА-50

Re: DSP еквалайзер в кола без DSP

Мнение от predel » 31 Дек 2017, 12:07

nforced написа:Няма да си играя с това, по-добре, ще е да си сложа външно DSP отзад с много повече опций


Ако го слагаш с опциЙ може и да не стане, виж с опциИ ще стане... ;)

ВЕСЕЛО ПОСРЕЩАНЕ НА НОВАТА ГОДИНА!!!
Ако няма повреда в компютъра - бийте провайдера :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 1.05.2010
Кара: E65 745D

Re: DSP еквалайзер в кола без DSP

Мнение от nforced » 05 Яну 2018, 19:13

Хаха, хвана ме :bchug:

predel написа:
nforced написа:Няма да си играя с това, по-добре, ще е да си сложа външно DSP отзад с много повече опций


Ако го слагаш с опциЙ може и да не стане, виж с опциИ ще стане... ;)

ВЕСЕЛО ПОСРЕЩАНЕ НА НОВАТА ГОДИНА!!!
Едни врати напред

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: DSP еквалайзер в кола без DSP

Мнение от gentata » 06 Яну 2018, 0:21

nforced написа:Да се върнем към темата, какво прави DSP-то DSP ако не усилвателя?
И в момента имам корекция на звука, която явно идва от 16:9 екрана, ако от там тръгва всичко би трабвало да има начин да се излъже, че има DSP и да се изкара готиния еквалайзер?
В момента фабричния усилвател е тотално изключен и има корекция, трябва да има начин?

Монитора е един касетофон с разширена функционалност, която функционалност зависи от останалите модули из колата :)
Възможно е да се сложи някакъв друг DSP процесор, но управлението му от монитора (OEM) едва ли ще е лесно реализуемо.

И малко по отношение на DSP-то.
Корекциите Balance, Fader, Bass и Hight стават чрез усилвателите в радиомодула при колите без DSP, предават се по Ibus при наличието на навигация.
При колите с DSP нещата стоят по доста различен начин по отношение на инсталация и работа на модулите. Тон-корекциите (така да ги наречем) вкл. и еквалайзера стават в самия DSP усилвател, чрез команди по Ibus. Когато има DSP, по отношение на инсталация, звуковия сигнал постъпва към него от предните ляв и десен канал излизащи от радио модула. От своя страна, по отношение на работата си, радиомодула си стои усилен на положение при което нелинейните изкривявания са минимални и отношението сигнал шум е максимално (на ниво някъде около 30% от максимума), като нивото на изходния сигнал на радиомодула не се влияе от врътката за усилване. Това поведение на радиомодула зависи oт това има ли включен или не DSP-усилвател по Ibus-a без да се прави каквото и да било допълнително кодиране. Просто усилвателя се открива като устройство при наличието на което радиомодула работи по описания начин. А еквалайзера който се вижда на монитора е визуализация на настройките на DSP-усилвателя.
Последна промяна gentata на 06 Яну 2018, 23:47, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 20.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39

Re: DSP еквалайзер в кола без DSP

Мнение от Dyakov » 06 Яну 2018, 22:10

Всъщност стоково сигнала се взема от предните ляв и десен канал на радиото, но със същия успех може да се използват и задните канали. :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 1.05.2010
Кара: E65 745D

Re: DSP еквалайзер в кола без DSP

Мнение от nforced » 06 Яну 2018, 22:32

Dyakov написа:Всъщност стоково сигнала се взема от предните ляв и десен канал на радиото, но със същия успех може да се използват и задните канали. :yes:


Това не е вярно, първо взех от задните и те минават през crossover, ниските са резнати!

Говоря за 26 пиновата букса която влиза в усилватвля.
Едни врати напред

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 20.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39

Re: DSP еквалайзер в кола без DSP

Мнение от Dyakov » 06 Яну 2018, 23:13

Дали:
Capture (1).PNG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: DSP еквалайзер в кола без DSP

Мнение от gentata » 06 Яну 2018, 23:46

Dyakov написа:Всъщност стоково сигнала се взема от предните ляв и десен канал на радиото, но със същия успех може да се използват и задните канали. :yes:

Немския ми е далечен, по се разбираме с англииския, това ме е подвело :mhihi:
Front=Vorderseite
Rear=Rückseite

ПредишнаСледваща

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook