DSP еквалайзер в кола без DSP

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 1.05.2010
Кара: E65 745D

DSP еквалайзер в кола без DSP

Мнение от nforced » 28 Дек 2017, 15:00

Здарейте колеги!

Искам да мина на по-хубавия еквалайзер, от този тип
Изображение

сега съм със стария вариант, който има само bass, trible

това от радио модула ли тръгва, имам bm 24?
Последна промяна nforced на 30 Дек 2017, 18:00, променена общо 1 път
Едни врати напред

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: По-хубав еквалайзер

Мнение от Bavarcho » 28 Дек 2017, 15:09

Това е менюто за коли с DSP музика.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 1.05.2010
Кара: E65 745D

Re: По-хубав еквалайзер

Мнение от nforced » 28 Дек 2017, 15:17

Демек без DSP няма как?
Тъпо... аз разкарах фабричния усилвател и сложих друг + смених колонките в предните врати (задните ги изключих) и сложих елипси отзад на кората, остава един суб евентуално да сложа в подлакътника
Едни врати напред

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 11.06.2006
Местоположение: София бате центъра на....
Пол: Мъж
Кара: ше 30,38,39 вече само Гранд Чероки
Мечтае да кара: Грейдер на Ибиза

Re: По-хубав еквалайзер

Мнение от RORO » 28 Дек 2017, 16:34

Значи ли това че , всяка кола с ДСП трябва да е със голяма или малка навигация ? Понеже тук в Германия взех една Е39-ка която има ДСП и абсолютно всички екстри но няма нави което ме учудва . И може би затова не ми харесва как звучи музиката в нея . В номер седем качеството е в пъти по добро .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 1.05.2010
Кара: E65 745D

Re: По-хубав еквалайзер

Мнение от nforced » 28 Дек 2017, 16:38

Не съм го чувал DSP-то, но оригиналната музика в E38 High вариант-а за мен лично си е слаба работа
viewtopic.php?f=13&t=425277
Едни врати напред

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 11.06.2006
Местоположение: София бате центъра на....
Пол: Мъж
Кара: ше 30,38,39 вече само Гранд Чероки
Мечтае да кара: Грейдер на Ибиза

Re: По-хубав еквалайзер

Мнение от RORO » 28 Дек 2017, 16:47

Звучи като с едно ехо , все едно си в пещера .За това си мисля че , е нещо от корекции но тя няма опция за много такива явно е имала нави и е махнато и няма корекции .Та въпроса ми е трябва ли кола която има ДСП да има и нави ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 20.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39

Re: По-хубав еквалайзер

Мнение от Dyakov » 28 Дек 2017, 16:59

Не не трябва, може и с МИД (за ДСП разбира се) да го управляваш, а ехото е настройка (както и "руум"), която можеш да управляваш, съответно спираш, намаляваш/усилваш. :yes:

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: По-хубав еквалайзер

Мнение от Bavarcho » 28 Дек 2017, 19:02

И без навигация има ДСП, но МИД-а има копче на което пише ДСП. До радиото горе отстрани на него (отдясно) има малко екранче където излиза подобен еквалайзер. (при обикновената музика на мястото на това екранче има монетник)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 11.06.2006
Местоположение: София бате центъра на....
Пол: Мъж
Кара: ше 30,38,39 вече само Гранд Чероки
Мечтае да кара: Грейдер на Ибиза

Re: По-хубав еквалайзер

Мнение от RORO » 28 Дек 2017, 20:22

Bavarcho написа:И без навигация има ДСП, но МИД-а има копче на което пише ДСП. До радиото горе отстрани на него (отдясно) има малко екранче където излиза подобен еквалайзер. (при обикновената музика на мястото на това екранче има монетник)





Да но колата е Е39 ! И не нямам такова копче ....явно нещо е преправяно .Това ехо дразни и не мога от никъде да го регулирам както високите дал съм ги докрая а свири все едно няма пищялки !? Колата я кара жена ми , аз много рядко иа като се возим заедно тя все ми казва нали много хвалиш БМВ защо е така ? И аз започвам дългата лекция ....БМВ е ............само Е38 всичко друго е просто емблема на самолетна перка !!! Карам си седмака и не се занимавам с глупости .

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: По-хубав еквалайзер

Мнение от Bavarcho » 28 Дек 2017, 20:58

Пропуснал съм че е Е39.. е там пак е копчето ДСП, еквалайзер излиза на мид-а. То по ВИН лесно ще се види колата как е била. Но надали е била с навигация и е махната, защото инсталацията е съвсем друга като си нави.
Ти сигурен ли си че колата е с ДСП или е с ХиФи музика.
Има нещо объркано в колата явно, защото с ДСП освен това меню (еквалайзер) колата си има другото меню дето е на коли без ДСП (високи/бас, отпред/отзад) и от него ако увеличиш баса докрай и намалиш високите след като влезеш в менюто на ДСП там също са се променили настройките.
п.с. Не така за Е39 ;)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 1.05.2010
Кара: E65 745D

Re: По-хубав еквалайзер

Мнение от nforced » 28 Дек 2017, 21:22

И при Е38 не всичко е рози, музиката е същата :mhihi:

RORO написа:
Bavarcho написа:И без навигация има ДСП, но МИД-а има копче на което пише ДСП. До радиото горе отстрани на него (отдясно) има малко екранче където излиза подобен еквалайзер. (при обикновената музика на мястото на това екранче има монетник)





Да но колата е Е39 ! И не нямам такова копче ....явно нещо е преправяно .Това ехо дразни и не мога от никъде да го регулирам както високите дал съм ги докрая а свири все едно няма пищялки !? Колата я кара жена ми , аз много рядко иа като се возим заедно тя все ми казва нали много хвалиш БМВ защо е така ? И аз започвам дългата лекция ....БМВ е ............само Е38 всичко друго е просто емблема на самолетна перка !!! Карам си седмака и не се занимавам с глупости .
Едни врати напред

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 11.06.2006
Местоположение: София бате центъра на....
Пол: Мъж
Кара: ше 30,38,39 вече само Гранд Чероки
Мечтае да кара: Грейдер на Ибиза

Re: По-хубав еквалайзер

Мнение от RORO » 28 Дек 2017, 21:45

Че Е39 няма нищо общо с Е38 мога да го докажа но трябва да се видим на живо .Не ми се говори за таралежи липса на парно грозен интериор като на "Х" 5, редица неудобства и фабрични дефекти .... :) . Но стига съм си обиждал марката всяко стадо си има мърши. Утре ще се постарая да намеря темата в която имаче ....проверка по вин или мога да ида до БМВ поне това мога да направя нали съм в Доичланд. И тогава да разбера какво е ДСП или Хайфи.Но като звук е катастрофа .Има една издатина в багажника под кората в която има явно колони ....

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: По-хубав еквалайзер

Мнение от Bavarcho » 28 Дек 2017, 22:13

Че то интериора на Е39 и Е38 е кажи речи еднакъв.. Както и да е, пристрастен съм малко повече към Е39 и да не задълбаваме.
Ти и сам можеш да си провериш ВИН-а https://www.bmwvin.com
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 11.06.2006
Местоположение: София бате центъра на....
Пол: Мъж
Кара: ше 30,38,39 вече само Гранд Чероки
Мечтае да кара: Грейдер на Ибиза

Re: По-хубав еквалайзер

Мнение от RORO » 28 Дек 2017, 22:25

Bavarcho написа:Че то интериора на Е39 и Е38 е кажи речи еднакъв.. Както и да е, пристрастен съм малко повече към Е39 и да не задълбаваме.
Ти и сам можеш да си провериш ВИН-а https://www.bmwvin.com



Благодарим !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 11.06.2006
Местоположение: София бате центъра на....
Пол: Мъж
Кара: ше 30,38,39 вече само Гранд Чероки
Мечтае да кара: Грейдер на Ибиза

Re: По-хубав еквалайзер

Мнение от RORO » 29 Дек 2017, 1:00

RORO написа:
Bavarcho написа:Че то интериора на Е39 и Е38 е кажи речи еднакъв.. Както и да е, пристрастен съм малко повече към Е39 и да не задълбаваме.
Ти и сам можеш да си провериш ВИН-а https://www.bmwvin.com



Благодарим !



Сега като се замислих , в интериора на двете коли има много леки прилики .Едната просто копира другата но понеже е по малко И таблото , духалките са на вратите , централната конзола е като на недораслите Е46 и Е53 и изобщо срамно е да сравнявам Е38 с каквото и да е !Ако трябва да си ги мерим дайте телефон за връзка моят е 004915777993684 Росен Димитров .

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000562377051

Следваща

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook