Странен проблем с шибидах/люк

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 4.07.2015
Пол: Мъж

Странен проблем с шибидах/люк

Мнение от Alexandar Popadiyski » 28 Авг 2017, 23:15

Здравейте колеги,

Имам следният проблем: В момента люкът ми е отворен нагоре, тип отдушник и не мога да го затворя. Стои си открехнат нагоре и при натискане на бутона да го прибера, не се чува нищо, докато при натискане нагоре или напред за да се отвори в моментното си състояние, се чува как моторчето на механизма се опитва да го отвори, но всъщност си е отворен. Странното е, че не се чува нищо когато опитам да го сваля/затворя. Пробвах с друго копче за люка, мислейки че може би е от копчето, но не е.

Малко инфо което може да помогне: Наскоро колата бе с разкачен акумулатор заради една заварка, след което като закачих акумулатора, люкът при затваряне се повдигаше повече от нормалното с няколко милиметра и трябваше ръчно да го връщам за да има правилна хоризонтална линия спрямо покрива на колата, чрез минимално използване на бутона "назад". Правех го просто за да изглежда добре. Пробвах да го държа 30 секунди за отваряне, после 30 за затваряне във всички посоки с идеята да го "обуча", но проблема остана. Тогава внезапно реши, че ще си застане както трябва и спря да се отваря въобще назад, та го цъкнах нагоре за да пробвам дали нагоре е наред и от тогава седи отворен нагоре. С ключа прозорците ми се свалят и вдигат, но люка остава неподвижен и не се чува шум от него и не прави опит за прибиране/сваляне.

Благодаря за вниманието и ще се радвам, ако някой може да даде "акъл" какво да направя.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 4.07.2015
Пол: Мъж

Re: Странен проблем с шибидах/люк

Мнение от Alexandar Popadiyski » 30 Авг 2017, 2:36

Благодаря на отзовалите се, реших проблема задържайки бутона "нагоре" за около 15-20 секунди. Чу се опит люка да се отвори нагоре и след това си се затвори и си работи нормално и е перфектно калибриран.

Още веднъж, благодаря на всички!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 11.06.2006
Местоположение: София бате центъра на....
Пол: Мъж
Кара: ше 30,38,39 вече само Гранд Чероки
Мечтае да кара: Грейдер на Ибиза

Re: Странен проблем с шибидах/люк

Мнение от RORO » 30 Авг 2017, 5:24

На Е38-та ми е наред все още но на Е39-та прави точно същите номера .Какво направих аз : в комплекта инструменти има една малка манивела с нейна помощ го затворих и разкачих буксата на копчето . Понеже я кара жена ми и да не забрави и пак да натисне копчето . Но ще взема да извадя и на мотора буксата ,че ако задържи на отключване ......незнам какво ще се случи .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 12.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39 TDS

Re: Странен проблем с шибидах/люк

Мнение от Vladocbr » 30 Авг 2017, 6:07

Пробвай да задържиш копчето напред малко повече време от 30сек. например минута две.

Изпратено от моят E2303 с помощта на Tapatalk

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook