Проблем със "заспиване" - решен... за сведение ;)

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1420
Регистриран на: 18.02.2007
Местоположение: Вече в собствена колибка!
Пол: Мъж
Кара: Е38, понякога Е61, Е34 и Е65
Мечтае да кара: КА-50

Проблем със "заспиване" - решен... за сведение ;)

Мнение от predel » 27 Фев 2017, 1:44

Колеги от 2 месеца се "боря" с проблем "заспиване" на колата.... Не иска, не иска и не иска... Абе общо взето - "дърта" работа... не и се "спи". Да ама аукмулатора сдаде багажа... Като не е заспала - 0,480 mA разход. Посъветвах се с доста приятели и познати... и почнах:
Разкачах печка, модули, маси и т.н. Колата не заспива и това си е.... Какво ли не пробвах... не става и не става. Разглобих я почти цялата... е на парче разбира се, защото тя си ми е евридейка :). Вечер я оставях като я заключвах и изключвах акумулатора, сутрин включвам акумулатора и такааа....
Водих я на майстор и то казва: "Ами тази кола няма проблем! Като я меря 0,004mA разход :shock: :shock: А стига бе, каква е тая магия... при мен не иска а при майстора "заспива".
Сега след 2 месеца играчка намерих проблема... оказа се много елементарен, но за това утре! :P
Ако няма повреда в компютъра - бийте провайдера :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: Проблем със "заспиване" - решен... за сведение ;)

Мнение от M10 » 27 Фев 2017, 1:56

Да не си объркал десетичната запетая на милиамперите?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Проблем със "заспиване" - решен... за сведение ;)

Мнение от cod-cdbp » 27 Фев 2017, 3:48

Да се беше обадил на мен, да ти кажа как да търсиш поне :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Проблем със "заспиване" - решен... за сведение ;)

Мнение от zvetiko » 27 Фев 2017, 9:52

predel написа:Колеги от 2 месеца се "боря" с проблем "заспиване" на колата.... Не иска, не иска и не иска... Абе общо взето - "дърта" работа... не и се "спи". Да ама аукмулатора сдаде багажа... Като не е заспала - 0,480 mA разход. Посъветвах се с доста приятели и познати... и почнах:
Разкачах печка, модули, маси и т.н. Колата не заспива и това си е.... Какво ли не пробвах... не става и не става. Разглобих я почти цялата... е на парче разбира се, защото тя си ми е евридейка :). Вечер я оставях като я заключвах и изключвах акумулатора, сутрин включвам акумулатора и такааа....
Водих я на майстор и то казва: "Ами тази кола няма проблем! Като я меря 0,004mA разход :shock: :shock: А стига бе, каква е тая магия... при мен не иска а при майстора "заспива".
Сега след 2 месеца играчка намерих проблема... оказа се много елементарен, но за това утре! :P


Чак пък магия- не е толкова екзотично нещо да се включва на n-ят час, след заключване на колата- вентилатор купе, двигател СД... Неприятно и недооценено е откриването на подобни проблеми... ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Проблем със "заспиване" - решен... за сведение ;)

Мнение от DLVasilev » 27 Фев 2017, 10:26

cod-cdbp написа:Да се беше обадил на мен, да ти кажа как да търсиш поне :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Тебе не може да те открие човек
Изображение
ATR-42/72

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1420
Регистриран на: 18.02.2007
Местоположение: Вече в собствена колибка!
Пол: Мъж
Кара: Е38, понякога Е61, Е34 и Е65
Мечтае да кара: КА-50

Re: Проблем със "заспиване" - решен... за сведение ;)

Мнение от predel » 27 Фев 2017, 20:45

Така: да продължа...
След известно време се чухме с майстора електрикаджия и той ме помоли да ида до него. Човека беше забелязал, че при всички замервания багажника е бил отворен...

Ами оказа се два кабела в тръбата към капака на багажника се спукали и при затворен капак се опират, тъй като е оперативна верига не се случва нищо друго освен да има достатъчно консумация, че колата да не заспива.... Баси гадния проблем, но аз съм безкрайно доволен, че най накрая хванахме проблема и сега съм спокоен и вече мога да си пия ракията без да се ядосвам ;) :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Ако няма повреда в компютъра - бийте провайдера :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 916
Регистриран на: 15.04.2007
Кара: Entwicklung 38
Мечтае да кара: B12

Re: Проблем със "заспиване" - решен... за сведение ;)

Мнение от 7BREYTON » 08 Мар 2017, 20:49

Някоя снимка има ли де са тея пусти кабели, бахти филма , ама супер че сте го изловили. Наздраве.

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook