проблем с багажника

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 15.04.2012

проблем с багажника

Мнение от aristocrat » 02 Дек 2016, 2:52

Имам хидравличен багажник, но след една интервенция по откачане на акумулатора не иска вече да се затваря. Предполагам, че е изгорял някакъв датчик. Хидравликата си работи и върви нагоре-надолу, но като стигне най-долу не иска да се затвори и да се прибере навътре. По принцип самото прибиране си работи, защото при проба на диагностика си се затваря и се прибира както трябва, а после като натисна копчето за багажника на ключа или на ключалката на багажника, хидравликата се чува, че тръгва, но ключалката не отключва и жагажникът стои заключен, докато не отключа с ключа. Копчето за отваряне на багажника в купето солу вляво също не работи, а спря да работи и копчето за затваряне на багажника, което е на самия багажник. Като тръгна с колата, ми изписва, че багажникът е отворе. Някой има ли представа къде е проблемът и какво трябва да сменя, че тук ме гледат като изкопаемо по сервизите...Кола на 100 години са я гледали само на картинка...

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Re: проблем с багажника

Мнение от Митко Стоянов » 02 Дек 2016, 10:24

На отворен багажник щракни бравата с отверка, за да имитираш затваряне, ел. механизма за прибиране би трябвало да се завърти, после отваряш с бутона на багажника и всичко ще си дойде на място.
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 15.04.2012

Re: проблем с багажника

Мнение от aristocrat » 02 Дек 2016, 19:40

Пробвах много пъти още отдавна, но не става. Някакви други идеи кое е развалено?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 11.06.2006
Местоположение: София бате центъра на....
Пол: Мъж
Кара: ше 30,38,39 вече само Гранд Чероки
Мечтае да кара: Грейдер на Ибиза

Re: проблем с багажника

Мнение от RORO » 03 Дек 2016, 19:03

Като импровизираш затваряне на багажника , завърта ли долу механизъма ? Мисля си да нямаш прекъснат кабел горе във гофретата и да не иска да задейства ключето в капака .....те май бяха три ключета ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1420
Регистриран на: 18.02.2007
Местоположение: Вече в собствена колибка!
Пол: Мъж
Кара: Е38, понякога Е61, Е34 и Е65
Мечтае да кара: КА-50

Re: проблем с багажника

Мнение от predel » 03 Дек 2016, 23:18

Когато купих моята, багажника не се заключваше. Оказа се скъсана пружинка в ключалката /прилича на пружинка от химикалка/, която натиска една пластинка за да се включва едно микроключе. Когато се натисне за отваряне, машинката на дистанционното бута пластинката /микроключето е с две вериги/ и отваря багажника, но пружинката дърпа пластинката и ключалката и електромагнита са готови за заключване... При мен бе тоя проблем. Самия механизъм и ключето са вътре в ключалката.
Ако няма повреда в компютъра - бийте провайдера :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: проблем с багажника

Мнение от DLVasilev » 07 Яну 2017, 13:56

Вземи една жица и подай към конектора на механизма директно 12в от акумулатора. По спомен имаше 3 кабела там, мисля, че бяха само крайните. Дай им ток да се завърти ексцентрика в крайно горно положение, че като отвориш багажника и разкачиш акумулатора после не иска да го завърти в затворена позиция.
Ако това не помогне провери кабелния сноп на багажника. Същите проблеми с "отворения" багажник се решиха по този начин на една Е39-ка
Изображение
ATR-42/72

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook