термостат 728

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 11.06.2006
Местоположение: София бате центъра на....
Пол: Мъж
Кара: ше 30,38,39 вече само Гранд Чероки
Мечтае да кара: Грейдер на Ибиза

Re: термостат 728

Мнение от RORO » 24 Дек 2016, 7:54

Получи се сега зимата нали ? Защото така ти е вързан изпарителя ! Пробвай , като тръгнеш задай парното на синьо и покарай да видиш колко бързо ще обърне на газ !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 1.05.2010
Кара: E65 745D

Re: термостат 728

Мнение от nforced » 15 Яну 2017, 16:21

До тук прочетох за: водна помпа, клапани, доп. водна помпа за парното, задръстен радиатор в купето, термостат и всички сте прави, но никой не каза нищо "тялото" вътре там има доста акуратори/клапи които при тия коли запичат с времето и почва да не отварят/затварят и съответно нещата не работят.. Ако всичко друго ти е наред и маркучите които ИЗЛИЗАТ от купето са топли значи вътре нещата са зле и въздух не минава през радиатора за да го охлади и входящата температура на водата е като тази на изходящата. Проверката е лесна.
Едни врати напред

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: термостат 728

Мнение от Grozdanoff » 27 Яну 2017, 9:20

nforced написа:До тук прочетох за: водна помпа, клапани, доп. водна помпа за парното, задръстен радиатор в купето, термостат и всички сте прави, но никой не каза нищо "тялото" вътре там има доста акуратори/клапи които при тия коли запичат с времето и почва да не отварят/затварят и съответно нещата не работят.. Ако всичко друго ти е наред и маркучите които ИЗЛИЗАТ от купето са топли значи вътре нещата са зле и въздух не минава през радиатора за да го охлади и входящата температура на водата е като тази на изходящата. Проверката е лесна.


Пипни също и топлите макручи, които влизът към радиаторчето, ако не са достатъчно топли- магнит вентили.
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 14.12.2016
Пол: Мъж

Re: термостат 728

Мнение от jika94 » 11 Апр 2017, 21:09

Здравейте колеги... По моя въпрос с трудното превключване на газ. Смених термостата с черупката смених водната помпа, ролки ремъци,антифриз и накрая обезвъздуших водната система... Колата загрява нормално но пак когато стигне почти 90 градуса тогава превключва на газ. Когато запаля колата сутрин и пипам маркучите към парното те са по студени от маркучите на малкия кръг. Тези електромагнитите клапи работят защото съм ги сменил и каквото и кажа това духа... От какво може да е този проблем с трудното минаване на газ :) Благодаря ви предварително

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 1.05.2010
Кара: E65 745D

Re: термостат 728

Мнение от nforced » 17 Апр 2017, 10:52

Колега, това е настройка на газовата уредба и няма общо с останалата част от колата. Ходи някъде където могат да се вържат за нея и им кажи на колко градуса искаш да ти сменя. Мисля, че някъде между 30-50C е нормалното, да каже някой ако знае точно (лято-зима има значение също, лятото поме на по-малко градуси да сменя)
Едни врати напред

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 228
Регистриран на: 13.11.2011
Пол: Мъж
Кара: Лимузини
Мечтае да кара: самолет

Re: термостат 728

Мнение от az777 » 17 Апр 2017, 17:13

nforced написа:Колега, това е настройка на газовата уредба и няма общо с останалата част от колата. Ходи някъде където могат да се вържат за нея и им кажи на колко градуса искаш да ти сменя. Мисля, че някъде между 30-50C е нормалното, да каже някой ако знае точно (лято-зима има значение също, лятото поме на по-малко градуси да сменя)

Забелязал съм че като е по-топло колата по бързо вкл. на газ.

Предишна

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook