ПОМОЩ ЗА СМЯНА НА САЛОН

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 22.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E38 725tds & E65 4.5i
Мечтае да кара: ALPINA B12

ПОМОЩ ЗА СМЯНА НА САЛОН

Мнение от DjElien » 14 Авг 2016, 22:30

Колеги привет,имам следния проблем:
Притежавам Е38ца от 10 години,сега тъй като не ми е всекидневната кола реших да си я реставрирам и понаправя доста.
Към въпроса от донора ,който си купих искам да преместя:навигация,управление на климатроник(мойто е с врътки),сензор за дъжд,памет на седалки и най-вече Борд Компютъра и тъй като мойта баба е 1996г.и явно е базова,тъй изброените екстри ги няма! :mhihi:
Знае ли някой кой модули трябва да преместя за Борд Компа, сензора за дъжд и климатроника,и за паметта на седалките?
Благодаря ви предварително. :lalala:
BMW....ТОВА Е РЕЛИГИЯ.....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6141
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: ПОМОЩ ЗА СМЯНА НА САЛОН

Мнение от ares2 » 15 Авг 2016, 7:46

за климатроника ми се струва, че трябва да смениш цялото тяло с перки и клапи и радиатори наречено прасе в средите на БМВ..
работата е доста.
сензора трябва да се отлепи внимателно и да се залепи както трябва с подходяща лепка на твоето стъкло, да се окабели и да се кодира в ГМ модула ти.. по лесно е да си смениш стъклото според мен лично..
седалките с паметта трябва да се окабелят за салона с ел. и да с епрекара П-бъс до място където да се свърже към тази комуникация в колата ти и после пак да се програмира в ГМ модула.. кабела е син/червен ако не се лъжа. има го в шофьорската врата..но е важно да не се обърка с друг с този цвят защото се дублира с говорители и еърбег система тази разцветка син/червен.. този които ти търсиш е тъничък и не е оплетен с друг.. ако си късметлия може да са ти окабелили врата за бутона мемори ( на някой Е39 е така) то от там е най близко да се изтегли П линия

ако под борд имаш предвид ИКЕ таблото за него също трябва да се пренаредят буксите за да станат 3 и да се пусне тук там някой кабел
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1420
Регистриран на: 18.02.2007
Местоположение: Вече в собствена колибка!
Пол: Мъж
Кара: Е38, понякога Е61, Е34 и Е65
Мечтае да кара: КА-50

Re: ПОМОЩ ЗА СМЯНА НА САЛОН

Мнение от predel » 15 Авг 2016, 8:22

Арес го е правил, за това е съвсем актуален ;) Аз съм виждал как ги е направил нещата! Няма разлика от фабрично изпълнение.
Ако няма повреда в компютъра - бийте провайдера :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 22.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E38 725tds & E65 4.5i
Мечтае да кара: ALPINA B12

Re: ПОМОЩ ЗА СМЯНА НА САЛОН

Мнение от DjElien » 15 Авг 2016, 23:34

Много благодаря,за отговора. :D :D :D
100% ще имам още доста въпроси..
Мерсаж...
BMW....ТОВА Е РЕЛИГИЯ.....

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook