рециклиране на носачи

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: рециклиране на носачи

Мнение от ///M Power » 11 Авг 2016, 16:39

predel написа:Нали се сещате, че всеки с чук и клещи не може да е майстор. Лакомията за пари и безхаберието са типично Българска стока /насадена от "хубавата" кХамериканска пропагандна машина/ и едни лесни пари /като причукаш берта на носача с чука/ - 30 лв. и после "Изпаднаха...".
Само за спорта: Преди 2 години си купих преден десен носач /крив/ на "Лемфьордер". След 2000 км. се разстропа по време на път. С прибирането влязох в сервиз и на подемник.... изпадна /от ябълката/ при вдигането на колата!!! Е от тогава рециклирам.... само, че при човек, който 25 години е произвеждал такива неща и има всичко необходимо за дейността. Даже и сертификати.... ;)


За съжаление, няма 100% сигутност никъде...
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Re: рециклиране на носачи

Мнение от Митко Стоянов » 12 Авг 2016, 7:46

///M Power написа:
predel написа:Само за спорта: Преди 2 години си купих преден десен носач /крив/ на "Лемфьордер". След 2000 км. се разстропа по време на път. С прибирането влязох в сервиз и на подемник.... изпадна /от ябълката/ при вдигането на колата!!!


За съжаление, няма 100% сигутност никъде...
Това са пълни глупости, не знам колко хора във форума се занимават с авточасти, но аз за 14 години проблем с лемфьордер носач не съм виждал... Сигурно е от онези чуждестранни складове, за които неведнъж си разказвал тук, дето всичко оригинално е на 1/3 от цената тук :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1420
Регистриран на: 18.02.2007
Местоположение: Вече в собствена колибка!
Пол: Мъж
Кара: Е38, понякога Е61, Е34 и Е65
Мечтае да кара: КА-50

Re: рециклиране на носачи

Мнение от predel » 12 Авг 2016, 8:50

Митко Стоянов написа:Това са пълни глупости, не знам колко хора във форума се занимават с авточасти, но аз за 14 години проблем с лемфьордер носач не съм виждал... Сигурно е от онези чуждестранни складове, за които неведнъж си разказвал тук, дето всичко оригинално е на 1/3 от цената тук :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Митаче, аз не се заяждам с теб, нито рекламирам каквото и да е... просто споделям, но ако искаш да преминем на "по-висша" фаза - само кажи. А за носача... може би запазвате за себе си тези дето са оригинални, а на нас "простолюдието" продавате другите "оригинлни" дето Ви носят 350% печалба... и надписани с лазер в Турция или Италия!!
А за "онези чуждестранни складове, за които неведнъж си разказвал тук" - като си разгледах постовете.... ами само ВЕДНЪЖ е.... и.... са си оригинални, но проблема е,че доставката е доста бавна и предпочитам вместо да чакам по около месец, за 2 дни да си оправя нещата и пак на пътя /до сега с ходова част съм се разправял 3 пъти за 5 години/ и то преди всичко със задни фтулки, които се разскърцват и ме дразнят. Сина е с изцяло сменена ходова част от тези дето се продават от "онези чуждестранни складове" и вече 2 години няма дертове. Интересното, че хората дават и гаранция, която се поема и в България... и не искат опаковка, защото имат щамповани серийни номера... та...
И последно, мислех че сме приятели, но явно съм сбъркал. Пред паричните интереси /твоите/ друго не съществува!
Жалко, такива хора от един момент натам живеят доста тъжно... Успех с ..... каквото там ти харесва....
Ако няма повреда в компютъра - бийте провайдера :)

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Re: рециклиране на носачи

Мнение от Митко Стоянов » 12 Авг 2016, 9:25

predel написа:
Митко Стоянов написа:Това са пълни глупости, не знам колко хора във форума се занимават с авточасти, но аз за 14 години проблем с лемфьордер носач не съм виждал... Сигурно е от онези чуждестранни складове, за които неведнъж си разказвал тук, дето всичко оригинално е на 1/3 от цената тук :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Митаче, аз не се заяждам с теб, нито рекламирам каквото и да е... просто споделям, но ако искаш да преминем на "по-висша" фаза - само кажи. А за носача... може би запазвате за себе си тези дето са оригинални, а на нас "простолюдието" продавате другите "оригинлни" дето Ви носят 350% печалба... и надписани с лазер в Турция или Италия!!
А за "онези чуждестранни складове, за които неведнъж си разказвал тук" - като си разгледах постовете.... ами само ВЕДНЪЖ е.... и.... са си оригинални, но проблема е,че доставката е доста бавна и предпочитам вместо да чакам по около месец, за 2 дни да си оправя нещата и пак на пътя /до сега с ходова част съм се разправял 3 пъти за 5 години/ и то преди всичко със задни фтулки, които се разскърцват и ме дразнят. Сина е с изцяло сменена ходова част от тези дето се продават от "онези чуждестранни складове" и вече 2 години няма дертове. Интересното, че хората дават и гаранция, която се поема и в България... и не искат опаковка, защото имат щамповани серийни номера... та...
И последно, мислех че сме приятели, но явно съм сбъркал. Пред паричните интереси /твоите/ друго не съществува!
Жалко, такива хора от един момент натам живеят доста тъжно... Успех с ..... каквото там ти харесва....
Валерка, това, че някой не е съгласен с теб, не определя кой ти е приятел и кой не, поне според мен. Останалата част от поста ти, свързана със надценката, подмяната на части и интересите няма да я коментирам, че тогава ще ме заклеймиш като кръвен враг.

Ще помоля всички с рециклирани носачи за нещо - като си продавате колите за перфектни и уникални, упоменавайте, че сте си рециклирали носачите 2-3 или 5 пъти, за да не утрепете някъде бъдещият собственик на рециклирания ви уникат.
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 27.10.2012
Местоположение: Стара Загора
Кара: E32 740 V8 manual
Мечтае да кара: E38 Alpina B12 6.0

Re: рециклиране на носачи

Мнение от Dj Ivo » 12 Авг 2016, 10:24

Дали съм станал черен за някои с тоя пост или не, не ме вълнува особено. Носачите на трите БМВ-та и Волвото са рециклирани в Казанлък, на Аудито с падащите шарнири са рециклирани в Стара Загора. Карам вече повече от 8 месеца с магзински два МОГ-а и два Лемфьордера, кормилни накрайници Мог два броя и Рувил два броя, централна кормилна щанга пак Рувил и поведението на колата е страхотно. Ако някой от Вас беше я карал с рециклажите и сега щеше да разбере за какво говоря и колко голяма е разликата! Та ако някой толкова иска имам останали разни рециклирани носачи и накрайници, здрави са нямат мърдане, нищо че са на по 20-30 хил. км, за да им мръднеш шарнирите все още трябва да ги напъваш с тръбата :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 11.06.2006
Местоположение: София бате центъра на....
Пол: Мъж
Кара: ше 30,38,39 вече само Гранд Чероки
Мечтае да кара: Грейдер на Ибиза

Re: рециклиране на носачи

Мнение от RORO » 12 Авг 2016, 19:16

Не ми се нрави развитието на темата .....Ама в общи линии добре се получи добре доста мнения .....Аз досега смених отпред: два криви ,два прави , два накраника всичко рециклирано ,втулка мъртав хебел (забравих марката )и дълга щанга на "Моуг" и най накрая реглаж на предница.Волана не ми е по различен от преди само ,че вече го няма тропането .Но знае ли човек ...дано не се случи като колегата по горе дава примери чукам на дърво и силно се надявам ако Страозагоската фирма е същата която е направила проблемният болт дано да си е взела поука !В интерес на истината единият накраник само са го разглобили и са го върнали без да го рецилкират с думите : "много е износен не подлежи на ремонт " Което лично на мен ми харесва знаят какво могат и какво не могат да оправят ..И само една скоба понеже нямам оборотно окачване за задната част , а съм решил и него да го подменя съм си купил всичко ново металните (големите ) феби малките рувиле ,втулките рувиле ,обиците рувиле и гумените тампони на носачите на фирма Димитров , ще видим колко ще изкарат ,че вече и у Германия има дупки по улиците ..... Наздраве :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 1.02.2010
Местоположение: Навсякаде и никаде...
Пол: Мъж
Кара: Е38 V8 bi TURBO & Е34 М52
Мечтае да кара: http://www.youtube.com/watch?v=8VOULfir ... re=related

Re: рециклиране на носачи

Мнение от Дифашир » 28 Авг 2016, 16:09

Най-вероятно въпросната Старозагорска фирма е същата за която се сещам и за нея не съм чувал добри отзиви.Като цяло съм чувал, че (1) не ги правят особенно качествено и (2) слагат по-дебели капачки което понякога води до опиране.
За Казънлъшката фирма лично аз съм рециклирал 2 предни и 2 задни на е38-цата(оригиналните) преди около 5 години и до момента са в добро здраве(говоря за накрайниците на носачите).При тях съм носил и други и ако е износен корпуса не го правят.Братовчед ми преди работеше в сервиз за коли и да не казвам голяма дума ама са носили стотици.Централната щанга носих преди години но за нея казаха че нямало как да я хванат на машината.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5250
Регистриран на: 12.11.2006
Пол: Мъж
Кара: ги да пият мента
Мечтае да кара: за 6лв/100км
Детайли за колата: не върви и не гори

Re: рециклиране на носачи

Мнение от павката » 03 Сеп 2016, 18:14

и коя е тази стз фирма дето не й се споменава името?митьо честния е стар рециклатор и стриже сериозно :D
Тия от БМВ-клуба обичат да си прикачат подобни табелки ;-)
Не им вярвай много - нищо чудно под предния капак да се крие охлювче

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 1.02.2010
Местоположение: Навсякаде и никаде...
Пол: Мъж
Кара: Е38 V8 bi TURBO & Е34 М52
Мечтае да кара: http://www.youtube.com/watch?v=8VOULfir ... re=related

Re: рециклиране на носачи

Мнение от Дифашир » 07 Сеп 2016, 6:49

Ами лично аз не зная как се казва фирмата наистина. Не съм им ползвал услугите, просто съм говорил с хора които са ги ползвали. Сега като спомена може би
( пак казвам може би ) става въпрос за този човек.

Предишна

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook