Перка на климатик бмв е38

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 10.04.2014
Пол: Мъж

Перка на климатик бмв е38

Мнение от kostadine21@mail.bg » 22 Юли 2016, 20:15

Здравейте колеги имам проблем с перката на климатика не включва.Колата е е38 фейслифт 740и.Закарах я на майстор свалиха бронята и извадиха перката той я занесе на човек който се занимава с перки той от своя страна я е обслужил сменил е каквото трябва и съответно я е тествал и всичко било ОК. Майстора сложи перката на колата но нито първа степен тръгва нито втора до колкото той ми обясни първа степен на перката трябва да тръгне при стартиране на копчето на климатика и се управлява от управлението на климатика,а втора степен на перката се управлява от компютъра на двигателя и освен да охлажда радиатора на климатика служи и да помага на високото да охлажда двигателя.И проблема е следният имаме ремонтирана перка която като я сложим на автомобила не работи,не съм сигурен дали съм обяснил всичко като хората но общо взето това разбрах въпросът ми е някой имал ли е същият проблем ако е намерил решение някой колега ще съм благодарен да сподели.Другият варянт е да купя нова проверих и цената 340лева с отстъпките но,ме притеснява проблема да не е другаде, а нали старата перка е ремонтирана.БЛагодаря предварително ако някой колега помогне

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Перка на климатик бмв е38

Мнение от zvetiko » 23 Юли 2016, 10:13

Колега, перката се завърта принудително от лаптопа- ако не завърти се проверява дали има управляващ сигнал и захранване- ако има проблема е в перката, ако няма е в управление или захранване. Може да има и записана грешка свързана с нея, която да насочи към проблема.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1087
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: Перка на климатик бмв е38

Мнение от The Heartlistener » 23 Юли 2016, 10:17

За двете степени на перката трябва да отговарят съответни бушони и релета. Провери ли за изгорял бушон първо? Проблемът явно е в първата степен, която трябва да се задейства при включване на климатроника - тая степен трябва да има бушон и реле. Втората се включва при повишаване температуратана двигателя над нормалното или при повишаване налягането на фреона в клим. с-ма - практически тя при нормални условия на движение няма да тръгне. Поне така е при е34... Щом е тествана "на сухо" и работи, значи резисторът е здрав, остава бушон или реле.
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Перка на климатик бмв е38

Мнение от ивчо » 23 Юли 2016, 19:09

Малко оффф - на моята 34-ка съм ѝ чувал втората степен при вкл. климатик, тук там като и дам зор :mhihi:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1087
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: Перка на климатик бмв е38

Мнение от The Heartlistener » 23 Юли 2016, 20:34

ивчо написа:Малко оффф - на моята 34-ка съм ѝ чувал втората степен при вкл. климатик, тук там като и дам зор :mhihi:


Мани я печката ти, още офф :) Правиш 18 бара на климата...Или вдигаш 101 градуса на Теодосий :).
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 11.06.2006
Местоположение: София бате центъра на....
Пол: Мъж
Кара: ше 30,38,39 вече само Гранд Чероки
Мечтае да кара: Грейдер на Ибиза

Re: Перка на климатик бмв е38

Мнение от RORO » 24 Юли 2016, 14:22

На фейса перката е без съпротивления управлява се от електронен блок намиращ се на задната част на електромотора много често както при мен блока се овъглява буквално .Като начало отвори кутията където са предпазителите не малкото капаче а големият със шестограмите малко по надолу ще видиш един 50 амперов голям провери дали е здрав , той отговаря за захранването на перката .Ако е здрав значи перката не става .Тя се разглобява лесно , задържа се контра на централната гайка и самата перка се завърта обратно на часовниковата стрелка и се изважда след това се развиват трите винта мисля бяха 5 мм и мотора излиза отваряш му капака и виждаш дали е овъглен (като моя) аз лично си купих втора ръка от е 39 целият дифузьор с перката и си прехвърлих само мотора той е същия .....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 10.04.2014
Пол: Мъж

Re: Перка на климатик бмв е38

Мнение от kostadine21@mail.bg » 25 Юли 2016, 20:29

Колеги благодаря за мненията проблема днес го реших със втора употреба работеща перка още със включването на буксата перката тръгна

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook