Автоматична скоростна кутия Bmw e38

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 21.06.2016
Пол: Мъж

Автоматична скоростна кутия Bmw e38

Мнение от Papi 725 » 17 Юли 2016, 8:55

Колеги проблемът ми е със задната скорост на автомата. Не го прави винаги но има един лек удар от време на време когато мина на задна скорост едно тупване и се чува някъде отзад доста шумно при това. Някакви идеи и предположения

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 332
Регистриран на: 2.12.2012
Пол: Мъж
Кара: BMW E38 750i,CL55AMG
Мечтае да кара: Е60 М5 или САМОЛЕТ

Re: Автоматична скоростна кутия Bmw e38

Мнение от amgpower » 19 Юли 2016, 21:16

Коя година е автомобила?Какъв двигател е?Има ли типтроник?
Само на задна ли се случва това тупане?Ако включиш от задна на директна има ли тупане?Веднага ли включва задна,има ли пробоксуване или замисляне?
Варианти:
1.Проблем с пакета на задна,често срещан проблем при БМВ
2.Тампони заден мост и диференциал
3.Каре на кардан(малко вероятно).
За това се сещам в момента.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Автоматична скоростна кутия Bmw e38

Мнение от Mollov » 20 Юли 2016, 9:31

Кой точно модел Е38 е? Забелязал ли си преди да се случи "удара" дали оборотите на мотора са били повишени или са се повишили именно в този момент?

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 21.10.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW E38 740i

Re: Автоматична скоростна кутия Bmw e38

Мнение от Fi-38 » 20 Юли 2016, 13:48

И аз имам подобен проблем.Моята е 5hp24 2000г. 740И .Когато дам на задна скорост понякога се замисля и чак след 2-3сек. потегля.При потегляне на задна се получават и вибрации в кутията, с по слаба мощност.Един пат даже ми се случи да не потегли на задна,когато я бях спрял на надолнище и варианта беше да потегля на задна на нагорнище. С леко побутане зацепи и тръгна.Ако някой ,може да ме насочи какво трябва да направя, ще сам му много благодарен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 332
Регистриран на: 2.12.2012
Пол: Мъж
Кара: BMW E38 750i,CL55AMG
Мечтае да кара: Е60 М5 или САМОЛЕТ

Re: Автоматична скоростна кутия Bmw e38

Мнение от amgpower » 20 Юли 2016, 22:26

Fi-38 написа:И аз имам подобен проблем.Моята е 5hp24 2000г. 740И .Когато дам на задна скорост понякога се замисля и чак след 2-3сек. потегля.При потегляне на задна се получават и вибрации в кутията, с по слаба мощност.Един пат даже ми се случи да не потегли на задна,когато я бях спрял на надолнище и варианта беше да потегля на задна на нагорнище. С леко побутане зацепи и тръгна.Ако някой ,може да ме насочи какво трябва да направя, ще сам му много благодарен.


Сваляй кутията и прави пакета на задна докато е време,защото има вариант да счупиш цялата касета и ремонта се оскъпява.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 1.02.2010
Местоположение: Навсякаде и никаде...
Пол: Мъж
Кара: Е38 V8 bi TURBO & Е34 М52
Мечтае да кара: http://www.youtube.com/watch?v=8VOULfir ... re=related

Re: Автоматична скоростна кутия Bmw e38

Мнение от Дифашир » 07 Сеп 2016, 23:38

Искам да използвам темата за насока за ревизиране на автоматични кутии. Като цяло съм срещал предложения към колеги с проблеми че трябва да ревизират пакет или цяла или смяна на масло и т.н. не съм прочел мнение за препоръка от ,, първа ръка " за доволни и недоволни (също мисля ще е от полза) Все пак това не е работа за всеки а и цифрата при интервенцията не е малка.
Да започна аз .... едно от нещата които не мога да разбера е голямата разлика в цените като например за цялостно ревизиране на 5hp24 за цени от 1200 до 4000 лв. Като обект за ремонт ми казаха за (не зная сервиз ли е ) за човек намиращ се доколкото разбрах в помещения на пътя между Димитровград и Хасково. Колега каза и за човек в София (Живко до колкото разбрах се казва).
Лично аз съм ползвал услугите на Джемини.Ако не се лъжа ми казаха 80лв. само да я сложат на стенд да я видят и от там вече ако има проблем варира цената от 240 до 600 лв. Веднага видях 6 стотатака как изчезват макар че не беше толкова зле, въпреки това им казах да сменят наред всичко да стане ,,нова" ..... речено-сторено 2 седмици по-късно и 560лв. малко идва турбината без каквито и докумети ( нито някаква гаранция или разпечатка от стенд да речем ).Монтирам я слагам ново масло филтър както си е реда и няма и 10К стана по-зле от както беше.

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook