Ъпгрейд навигация

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 18.01.2013
Пол: Мъж

Ъпгрейд навигация

Мнение от ivan_shikerov » 13 Юли 2016, 19:46

Колеги четох доста в интернет но така и не намерих работещ софтуер за ъпдейт на навито.Става въпрос за мк2.Предисторията е ,че ми изгоря монитора(4:3)и си взех друга от десен волан.Смених монитора и ми изписва,че иска ъпгрейд.Записах 10 диска с това което намерих но така и не стана нищо.Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем ще съм благодарен да сподели решението му.Благодаря предварително и поздрави

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 14.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е 38 740i 1999г.
Мечтае да кара: Lockheed SR-71 Blackbird

Re: Ъпгрейд навигация

Мнение от asennikolov » 14 Юли 2016, 22:25

Странно, колега. За 5 години два пъти сменям монитора заради пикселни грешки, единият беше от десен волан и нямах никакви проблеми!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Ъпгрейд навигация

Мнение от DLVasilev » 05 Яну 2017, 9:14

аз имам успех с ъпдейта на софтуера, само че за мк2 последната версия е 2-1/81 или версия 21. По-горните версии са за мк3 и 4
Изображение
ATR-42/72

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Ъпгрейд навигация

Мнение от stony1 » 06 Яну 2017, 9:23

ivan_shikerov написа:Колеги четох доста в интернет но така и не намерих работещ софтуер за ъпдейт на навито.Става въпрос за мк2.Предисторията е ,че ми изгоря монитора(4:3)и си взех друга от десен волан.Смених монитора и ми изписва,че иска ъпгрейд.Записах 10 диска с това което намерих но така и не стана нищо.Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем ще съм благодарен да сподели решението му.Благодаря предварително и поздрави


Ако напишеш в коя част на БГ си може някой колега да удари едно рамо. Аз имам софт за МК2 и съм от Бургас, ако си някъде наблизо мога да помогна.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Ъпгрейд навигация

Мнение от DLVasilev » 07 Яну 2017, 13:47

Какви езици предлага твоя софтуер? И изобщо има ли опция да се смени с друг освен немски италиански и френски?
Изображение
ATR-42/72

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 1.05.2010
Кара: E65 745D

Re: Ъпгрейд навигация

Мнение от nforced » 15 Яну 2017, 16:00

Колега, има и друг момент, аз си играх с бмв скенер-а и като влеза в IKE (таблото) има възможност за избор на езици, ако са ти различни от тези които имаш (не знам в кои модул се записват) след това излиза син екран и иска диск... Ако това ти е проблема се оправя лесно, аз така си играх и след това го върнах и няма грижи.
Едни врати напред

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Ъпгрейд навигация

Мнение от DLVasilev » 16 Яну 2017, 14:46

Аз през скенера го сменям, ама после иска диск и като вкарам диска пак се връща на немски и италиански, докато таблото си остава на англииски. Кажи как да го оправя
Изображение
ATR-42/72

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 1.05.2010
Кара: E65 745D

Re: Ъпгрейд навигация

Мнение от nforced » 16 Яну 2017, 14:51

Може би го правиш по различен начин, не знам.. Виждам, че си от София, може да тестваме скоро като се позатопли и да видим, ако трябва ще разменим модула да видим дали там е проблема. Ако не знам кои може да го оправи за някой лев.
Едни врати напред

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Ъпгрейд навигация

Мнение от DLVasilev » 18 Яну 2017, 7:19

Ок, ще опитаме пък ако стане стане, ако не МК4 и спи градо
Изображение
ATR-42/72

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Ъпгрейд навигация

Мнение от stony1 » 18 Яну 2017, 8:01

DLVasilev написа:Аз през скенера го сменям, ама после иска диск и като вкарам диска пак се връща на немски и италиански, докато таблото си остава на англииски. Кажи как да го оправя


Няма да се оправи проблемът с езиците. Попадаха ми през годините МК3 модули, които винаги си стояха на Немски и Италиански без значение какво и как се ъпдейтва по модула. Последният такъв модул при тестове със скенер, навкодер и ДИС дори показваше, че е с езикови настройки различни от Немски и Италиански, но като стартира, модулът винаги е на тези два езика. Ако обърнеш внимание, след като се зададе на модула да смени езиковите настройки, той иска диск със софтуер и като се постави диска, изписва, че системата ще се ъпдейтне без да е необходимо да се правят промени по езиците. Това обаче не е нормално, модулът трябва да не прави ъпдейт на системата а само да замени езиковите настройки с новите.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1420
Регистриран на: 18.02.2007
Местоположение: Вече в собствена колибка!
Пол: Мъж
Кара: Е38, понякога Е61, Е34 и Е65
Мечтае да кара: КА-50

Re: Ъпгрейд навигация

Мнение от predel » 18 Яну 2017, 10:21

Аз съм с МК-3, беше на немски, френски и италиански. Преинсталирах го с програмата за САЩ и сега е само на Английски и Немски. Работи си на Английски. Проблема ми е в модула за гласов контрол... той си остана на немски и не мога да го прехвърля на английски... обаче разбира английски команди.. но говори на немски :)
Ако няма повреда в компютъра - бийте провайдера :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 1.05.2010
Кара: E65 745D

Re: Ъпгрейд навигация

Мнение от nforced » 18 Яну 2017, 13:09

Аз по едно време търсих доста МК4 и накрая след като проблвах няколко и осъзнах, че всички са на 15+ години (гаранция Франция) и по кажи речи 300лв се отказах от навигацията в колата въобще, просто е леко морално остаряла вече, и не ми и трябва реално.. Карам си с Мк2 модула и ако толкова ми твябва навигация си закачам един гармин на стъклото.. И друго да ви кажа, мк4 ще има обновления още кажи речи година и после вече нямааа :mhihi:

За 300лв (и много по-малко) човек може да вземе зверска навигация последно поколение с много екстри.

Колега, ако нямаш проблем с написаното по-горе просто си вземи един мк2/3 модул за малко пари и си реши проблема.
Едни врати напред

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Ъпгрейд навигаци

Мнение от MMG » 04 Фев 2017, 10:57

Колеги, аз имам същият проблем с МК4. След игра с Инпа излезе син екран с надпис да поставя диск. Записах няколко различни софтуера - включително този от темата на Mad Presley за смяна на езиците, но нищо не се случва. Ползвах СД-та на HP, записани на 1-ВА скорост. Сега взех и нна Verbatim да пробвам. Използвам ImgBurn.
Да не би аз да правя нещо не както трябва. Има ли смисъл да пробвам с Dvd?

П.С. Стана със запис на DVD носител.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 1.02.2010
Местоположение: Навсякаде и никаде...
Пол: Мъж
Кара: Е38 V8 bi TURBO & Е34 М52
Мечтае да кара: http://www.youtube.com/watch?v=8VOULfir ... re=related

Re: Ъпгрейд навигация

Мнение от Дифашир » 04 Фев 2017, 22:21

Не мога да ви разбера проблема!? Не можете да ги накарате да тръгнат въобще, не могат на БГ език или и двете ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Ъпгрейд навигация

Мнение от DLVasilev » 05 Фев 2017, 9:01

Дифашир написа:Не мога да ви разбера проблема!? Не можете да ги накарате да тръгнат въобще, не могат на БГ език или и двете ?

To тръгва и си работи ама исках да го направя на английски език. Закачам компа, влизам в настройките, сменям езика, английския излиза като опция, отмятам го и след това само на таблото ми излиза английски, а на навигацията немски, френски и италиано и ми иска софтуер. Свалих софтуер версия 2-1/81 или нещо подобно беше, като там откъдето го свалих този дето го е качил го е подкарал на английски. Вкарвайки диска започва да инсталира софтуера и ми пише езици: Немски, италиански и до там.
Освен да се запиша на курс по немски език :banghead:
Изображение
ATR-42/72

Следваща

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook