Oптималното масло за М52 и М62 мотор..собствен опит

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 5.02.2013
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW E38 M62TU
Мечтае да кара: Да карам колата си всеки...WEEKEND :)
Детайли за колата: BMW E38 740i Individual

Oптималното масло за М52 и М62 мотор..собствен опит

Мнение от Boris_Andonov » 14 Май 2016, 18:42

Здравейте, Колеги!
Направих си труда да потърся из форума теми, в който се изказват мнения относно марка, вискозитет и интервал километри...относно масло за М52 и М62-ков мотор и честно казаното повечето с извинение са свободни съчинения...от типа..след смяната много тихо почна да работи мотора и вече близо 2000км не го е пипнала...разби'аш ли :/
Идята на темата ми е следнта...нека всеки, който кара автомобил с един от двата мотора да напише...колко смени...с какво масло е направил, от къде е закупил маслото и сподели впечатления...Нека също ако е попаднал на истински инфромативна и полезна тема в някой чужд форум...също да я сподели, като коментар по темата!
Ще започна темата, като споделя собствения си опит:
Имам около 100К на гореизброените два двигателя на BMW:
M52-ката съм я карал с 5w40 на Мobil, Castrol Edge и Wurth (защо Wurth, защото единствено за него съм сигурен от къде идва и че не е правен в някой гараж), Мобила и Кастрола съм ги взимал от Ауто+, 5w30 na Fuchs от Ауто+...нали уж му се водят официален вносител...
Като цяло....имам 70К с 728-цата и мога да кажа...колкото и странно да звучи за повечето хора, както и за мен самия...карайки с 5w30 разлика в разхода за доливане нямаше... и при двата вискозитета...около 700 до 1л на 10К км...като идеята ми при 728-цата беше...5/30 зима 5/40 лято.., като оптимален вариант за масло при този мотор...смятам, чи би бил 0w40 вискозитет...примерно Mobil1 директно от OмниКар, които са официален представител, Castrol ot МотоБул, Бардал, Мотул. Мислил съм си за Бардал , Мотул или Енеос, но така и не се навих...ако някой е карал с изброените марки масла...нека сподели опит...Та това е опитът ми за масла на М52 мотор...имам около 7-8 смени...горе-долу по две смени за масло...и около 70к километра...някой път съм сменял и на 7-8К

Относно М62-ковия мотор имам по-малко опит около 25-30К километра...
Карал съм го с:
10w60 Castrol Titan FST, 0w30 пак на Castrol Edge...пак първия вискозитет за лятото...0/30 за зимата...В момента ми предстои да обслужа мотора, както е редно..от-до..гарнитури, ваноси..(ще пусна надявам се добра тема кое как и колко)...имам течове и не мога да бъда акурантен...с кое колко ми харчи..но не е по-малко от 1л на 10К. Смятам следващата ми смяна да е или с Eneos Sustina 0w50 или с Мотул, Бардал, но се чудя кое точно.
Това е моя скромен опит...споделето вашето мнение и коментирайте моето...нека направим една дискусия полезна за всички съфорумци :)
Успешен и безавариен завършек на Wеекеnda... :)
П.С. Ако има грешки или повторения в текста....се извинявам на BMW аудиторията...просто ми дойде музата и написах темата на един дъх :))

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1349
Регистриран на: 15.04.2006
Местоположение: Любимец
Пол: Мъж
Кара: E38

Re: Oптималното масло за М52 и М62 мотор..собствен опит

Мнение от the_gate » 15 Май 2016, 19:49

:smoke:
аз съм с м52 TU и вече 2 ра смяна карам с 0w40 на Wolf ,карам го до 15к и грам не доливам (въпреки че в началото бях скептичен към това масло)
маслото,както и консумативите си ги купувам от Auto1

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 346
Регистриран на: 22.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с DPF
Мечтае да кара: на ток
Детайли за колата: стоковица

Re: Oптималното масло за М52 и М62 мотор..собствен опит

Мнение от dynalias » 17 Май 2016, 8:47

M52 с кастрол 5w30 взех да го пържа лятото и почнаха да тракат повдигачите. Даже си помислих че е ударила клапан или нещо от сорта. После съм карал с 5в40 на shell и нямах проблеми и съм сипвал 10в40 на кастрол магнетик и пак съм нямал грижи. При 5в доливах доста над литър а на 10в40 е изгорила 500 грама а съм на 9000 км вече. Сега ще сложа 10в60 на кастрол едге.
history:
E36 328i coupe 1995г. 193hp 25.11.2013-19.04.2019г.sell
E90 320d sedan 2009г. 177hp 10.06.2019г.-now

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Oптималното масло за М52 и М62 мотор..собствен опит

Мнение от Ganchev__ » 17 Май 2016, 15:42

За М52 маслата са 0в40 и 5в40, това е писано многократно по темите от колеги, които са наясно с маслата.

viewtopic.php?f=8&t=262046&start=315

6inlinepower написа:maxpower

Ако помня правилно хлабините на m52b25, незнам тези на m50, то твоите са доста близки до стоковите.
Казваш, че не го напичаш по писти, а и като цяло.
Препоръчвам ти този вискозитет 10W60 да го забравиш, общо взето е измислен по едно време, за да решава проблемите на s54.
Тотален маджун е това 10W60, освен че товари и помпа и мотор и накратко, с всички качества, които трябва да ''работи'' маслото, са много далеч от правилния за твоя мотор вискозитет 0W-40 и 5W-40.
Та дори S50 и S52 не го ползват, още повече че БМВ и Кастрол не го препоръчват за тях, въпреки че съм тотално скептичен към препоръките на търговските дружества, обсъждали сме го.
Вярно цената на която го взимаш е добра и си доволен, но те уверявам, че Кастролския 10W60 няма много общо с истинските синтетични масла, които ще ти препоръчам.Факт, цената на някои от тях е двойна, но твоя труд, умения, знания и педантична отдаденост заслужават най-доброто.
Също така маслата, които ще ти препоръча могат спокойно да си вършат работата 15-20000км.(спестяваш една смяна), да не казвам повече.Не това не е маркетингов трик, или поредната Long life дрисня, това е просто химия, истинска сложна и скъпа химия, отнемаща 5 пъти повече средства и време и 20 пъти повече процеси, за да се създаде.
Ето елексир за каляската ти:


1.RED LINE Euro-Series 5W40
2.Mobil 1 New Life 0w40
3.Amsoil European Formula 5W-40
4.Fuchs Titan Race Pro S 5W-40
5.MILLERS CFS 5w40
6.RAVENOL RCS Racing Competition Synto SAE 5W-40
7.Castrol Edge 0W40

Ако не ти се занимава да поръчваш отвън, тук сравнително лесно се намират
Mobil 1 New Life 0w40
RAVENOL RCS Racing Competition Synto SAE 5W-40
Castrol Edge 0W40
Кастрола е лек компромис, тъй като съдържа само около 50% гр4. ПАО синтетика.
RAVENOL-а ще го намериш за около 100-120лв. за 5литра.

От мен успех и с нетърпение чакам нов проект :yes:

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook