Единият габарит не работи - лайт модул?

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 15.04.2012

Единият габарит не работи - лайт модул?

Мнение от aristocrat » 22 Апр 2016, 15:53

Преди няколко дни имах проблем с левия стоп. Колата е е38, фейслифт. Спря да свети външната крушка на габарита и също стоп светлината. В последствие стопът си заработи и остана само външната крушка. Крушката не е изгоряла, фасонката също работи. Свалих и стопа и се оказа, че той също си работи. При замерване на буксата се установи, че до този пин на въпросната външна светлина на габаритите не достига ток. Доколкото знам тези светлини се управляват от лайт модула и погледнах за всеки случай бушон 23 и 44 и са здрави.
Някой има ли идея от какво може да е проблемът? Мисля да проверя ключа за фаровете, понеже съм чел, че оттам могат да се появят такива проблеми, но при други модели виждам, че той отговаря за преден ляв и заден ляв и преден десен и заден десен, а на мен едно, че ми свети всичко отпред, ами друго и че отзад вътрешния габарит на същия стоп също свети...
Може ли проблемът да е в лайт модула?
П.с. Често ми се случва да ми изписва check fog lamps, но надписът го игнорирам, тъй като те си работят. Също имах преди време check park lights, но беше за ден-два и се оправи само...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 11.06.2006
Местоположение: София бате центъра на....
Пол: Мъж
Кара: ше 30,38,39 вече само Гранд Чероки
Мечтае да кара: Грейдер на Ибиза

Re: Единият габарит не работи - лайт модул?

Мнение от RORO » 26 Апр 2016, 22:44

Откри ли го колега ?И сега като не работи , не ти ли изписва пак да провериш прак светлините?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 15.04.2012

Re: Единият габарит не работи - лайт модул?

Мнение от aristocrat » 27 Апр 2016, 19:39

Не съм го открил. Днес свалих лайт модула и си закачих пак стопа. Модулът е ЛЦМ 4Б и ще търся някаква схема за него сега.
Честно да ти кажа не съм обърнал внимание дали сега ми изписва да си проверя светлините отзад. Мисля, че не. Скоро не съм карал колата, защото имам теч от АСК и чакам една кирлива семеринга от сумати време, че я нямат в официалните представителства и ще сменям и маслото с нея.
Днес сложих обратно лайт модула и всичко си тръгна... Имало е леко окисляване на две от крачетата, но не знам дали това е бил проблемът. Също и беше набит с 10 пръста прах отгоре... :)

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook