Скоростна кутия и надуване на салона

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 15.04.2012

Скоростна кутия и надуване на салона

Мнение от aristocrat » 11 Апр 2016, 23:52

Питах в съседната тема, но не бях отразен. Като покарам продължително градско колата и започна да намалям скоростта (около 20 може би? км/х) се получава едно ритане при сваляне на предавката. По принцип скоростната кутия си превключва плавно при всички режими, но понякога забелязвам този проблем и се чудя защо прави така?

Също искам да питам за надуването на салона. Колко време държи при вас, когато си надуете салона, понеже при мен шАфьорската седалка не държи много време. Говорим за 15-20 минути е издишала доста, след като съм я надул на макс. Не съм пробвал пасажерската да видя...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Скоростна кутия и надуване на салона

Мнение от Zubcho » 22 Апр 2016, 7:24

Смени маслото за начало и филтъра. И не отлагай, защото ремонтите обикновено започват от 700лв на кутията.

Седалката й е спукан балона. Трябва да се разтапицира и провери от къде издиша. В ЕТ Изкуство могат да помогнат с разтапицирането.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 371
Регистриран на: 13.04.2014
Местоположение: Варна / Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E39 530dA M-Tech ///M-Pack

Re: Скоростна кутия и надуване на салона

Мнение от ivailo0 » 22 Апр 2016, 8:48

Няма никакво разтапициране. Сваля се седалката, маха се задната и част и възглавницата се вижда и може да се свали. Може да не е спукана. Може някой маркуч да изпуска. Трябва да се свали и да се види. Не е сложна процедурата.
Относно кутията, смяна на маслото е добра идея, както и една диагностика.

Sent from my HTC One using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 15.04.2012

Re: Скоростна кутия и надуване на салона

Мнение от aristocrat » 22 Апр 2016, 15:47

Мерси, колеги. Ходих преди няколко на диагностика и се оказа, че имам теч на семерингата отзад към кардана. Поръчах я и ще чакам да пристигне, понеже никъде я нямат в наличност и заедно с нея ще сменям масло и филтър.

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook