Проблем скоростна кутия

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 14.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е 38 740i 1999г.
Мечтае да кара: Lockheed SR-71 Blackbird

Проблем скоростна кутия

Мнение от asennikolov » 04 Апр 2016, 18:40

Здравейте, колеги,

Колата ми е 740i от 99г, фейслифтова, автомат, стептроник. Карам я шеста година. Преди 2-3 години започна (много рядко, 2-3 пъти месечно), когато карам с леко подадена газ (много леко ускоряване) да придръпва - на леки тласъци. При подаване на повече газ или отнемане на газта не придръпва. Иначе работи и превключва перфектно. Напоследък явлението зачести, освен това на моменти, когато карам почти без газ с около 80-90 км/ч, да се чува нещо като леко стържене за няколко секунди и сякаш в този момент много леко забавя, все едно отнемам малко от газта. При подаване или отнемане на газта, или след 2-3 секунди всичко е О.К. Не знам дали е от скоростите, но щом забавя, надали е кардан. Диагностиката не дава грешки. Не съм сменял маслото, но ми казаха, че смяна надали ще помогне, защото най-вероятно е турбина.
Въпросът ми е - случвало ли се е на някой това и имате ли идея какво е? И колко би струвал ремонтът?
И най-важното - ако някой продава читава кутия от 740i-стептроник, моля да ми пише на Л.С. Предпочитам за няколко стотин лева да сменя цялата кутия, отколкото да я ремонтирам и да се набутам 2-3000лв, че и повече.

Благодаря предварително на всички отговорили!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 11.06.2006
Местоположение: София бате центъра на....
Пол: Мъж
Кара: ше 30,38,39 вече само Гранд Чероки
Мечтае да кара: Грейдер на Ибиза

Re: Проблем скоростна кутия

Мнение от RORO » 04 Апр 2016, 20:43

Здравей Асене , доколкото си спомням Любо (от Монтана) прави много сериозен ремонт на кутия).и имаш л.с. Поздрави :wave: !!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Проблем скоростна кутия

Мнение от B.Stoimenov » 05 Апр 2016, 8:57

asennikolov написа:Здравейте, колеги,

Колата ми е 740i от 99г, фейслифтова, автомат, стептроник. Карам я шеста година. Преди 2-3 години започна (много рядко, 2-3 пъти месечно), когато карам с леко подадена газ (много леко ускоряване) да придръпва - на леки тласъци. При подаване на повече газ или отнемане на газта не придръпва. Иначе работи и превключва перфектно. Напоследък явлението зачести, освен това на моменти, когато карам почти без газ с около 80-90 км/ч, да се чува нещо като леко стържене за няколко секунди и сякаш в този момент много леко забавя, все едно отнемам малко от газта. При подаване или отнемане на газта, или след 2-3 секунди всичко е О.К. Не знам дали е от скоростите, но щом забавя, надали е кардан. Диагностиката не дава грешки. Не съм сменял маслото, но ми казаха, че смяна надали ще помогне, защото най-вероятно е турбина.
Въпросът ми е - случвало ли се е на някой това и имате ли идея какво е? И колко би струвал ремонтът?
И най-важното - ако някой продава читава кутия от 740i-стептроник, моля да ми пише на Л.С. Предпочитам за няколко стотин лева да сменя цялата кутия, отколкото да я ремонтирам и да се набутам 2-3000лв, че и повече.

Благодаря предварително на всички отговорили!


Здравей колега, ако искаш погледни в темата при Е60 ... това са симптомите на ТОРК-а. Според мен е по-добре да ремонтираш нещо подобно за няколко стотин лева, отколкото да вземеш друга кутия, която незнаеш какво ще стане ... Рециклирането на торка ...в България около 700 лева (но някои искат и смяна на маслото и прочие (което си е ОК, ако не си го сменял)) в Латвия Рекро - около 180 евро ...това е цена за торк на е60, предполагам за твоя ще е и доста по-малко. А бензинките имат значително по-малък въртящ момент, затова и по-рядко Торк се обажда, или по-скоро на по-голям период от време. а рециклираш ли го ...става като нов , и тогава ще се радваш на колата като в началото :) :bchug:

Така си мисля аз де ... :)

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook