Проблем с масата(токовете)

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 210
Регистриран на: 15.06.2008
Местоположение: beyond the Milky Way
Пол: Мъж
Кара: SR1 NORMANDY
Мечтае да кара: 320 turbo DRM

Проблем с масата(токовете)

Мнение от ddinobot » 21 Мар 2016, 18:50

Здравейте, ситуацията е следната: докато колата(М62Б44) е в движение, изведнъж лампите в купето светват(не всички), оборотите падат и колата гасне. При опит да я запаля пак, стартера почва да върти, но само до там. Открих че единствената опция пред мен е да отворя коя да е врата и да я затворя силно. Само тогава мога да запаля нормално колата и всичко се оправя. Случвало ми се е както в движение така и когато колата стои на едно място. Интересното е, че когато направи този проблем, светват плафоните долу на вратите, и централния до огледалото, без останалите - съответно когато отворя и затворя вратата силно, всички плафони се оправят и отново мога да запаля.
Стегнал съм всички клеми, проверил съм всички бушони. Ситуацията е доста неприятна, надявам се някой от вас да има идея къде е проблема.

Ето и видео показващо проблема когато се опитвам да запаля. -
http://vbox7.com/play:f6fc223276
...the perfect race car crosses the finish line in first place and then falls to pieces
40354

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 11.06.2006
Местоположение: София бате центъра на....
Пол: Мъж
Кара: ше 30,38,39 вече само Гранд Чероки
Мечтае да кара: Грейдер на Ибиза

Re: Проблем с масата(токовете)

Мнение от RORO » 22 Мар 2016, 7:09

Ако има допълнително монтирана аларма започни от там търсенето на хлабави връзки или дефекти .Но на 99% ще излезе от нещо което допълнително е монтирано....Ксенони ,аларми ,газ ,преправяни навигации ,обръщани волани ....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 210
Регистриран на: 15.06.2008
Местоположение: beyond the Milky Way
Пол: Мъж
Кара: SR1 NORMANDY
Мечтае да кара: 320 turbo DRM

Re: Проблем с масата(токовете)

Мнение от ddinobot » 22 Мар 2016, 7:43

За съжаление всичко си е оригинално, ксенона алармата, навигацията, волана. Газ няма.
...the perfect race car crosses the finish line in first place and then falls to pieces
40354

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 11.06.2006
Местоположение: София бате центъра на....
Пол: Мъж
Кара: ше 30,38,39 вече само Гранд Чероки
Мечтае да кара: Грейдер на Ибиза

Re: Проблем с масата(токовете)

Мнение от RORO » 23 Мар 2016, 7:08

На диагностика нищо ли не показва ?Другият вариант е :на запален двигател проверяваш маси и връзки в отсека на акумулатора ,както и предпазителният блок ,снопа кабели които влизат в купето през задната седалка , и отсека преден десен калник където са доста от релетата и модулите .Като размърдваш кабелите ......връзките ..... пък дано го направи пак ,че да го намериш къде е проблема !

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook