Проблем с тоците на 740i m62b44?!

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 16.07.2014
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW E38 740i
Мечтае да кара: Вече го кара
Детайли за колата: M62B44

Проблем с тоците на 740i m62b44?!

Мнение от mitaxa » 05 Мар 2016, 14:25

Колеги, проблема е, че когато колата работи на едно място, таблото, фаровете,MID-a, интериорното осветление, всичко мъждука, трепти, когато дам газ, светлината навсякъде се оправя, става постоянна?! Казаха ми, че може да е някакъв генератор.... Помагайте...
Ако Бог е от към нас, кой ще бъде срещу нас?!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 332
Регистриран на: 2.12.2012
Пол: Мъж
Кара: BMW E38 750i,CL55AMG
Мечтае да кара: Е60 М5 или САМОЛЕТ

Re: Проблем с тоците на 740i m62b44?!

Мнение от amgpower » 05 Мар 2016, 23:12

mitaxa написа:Колеги, проблема е, че когато колата работи на едно място, таблото, фаровете,MID-a, интериорното осветление, всичко мъждука, трепти, когато дам газ, светлината навсякъде се оправя, става постоянна?! Казаха ми, че може да е някакъв генератор.... Помагайте...


Проблема ти е диоден блок на алтернатора (генератора).Би трябвало всички светлини на трептят (фарове,стопове и.т.н.)Ако си с ТУ мотора ремонта е бая солен,ако си с обикновенния е поносима сумата.

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 16.07.2014
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW E38 740i
Мечтае да кара: Вече го кара
Детайли за колата: M62B44

Re: Проблем с тоците на 740i m62b44?!

Мнение от mitaxa » 05 Мар 2016, 23:53

amgpower написа:
mitaxa написа:Колеги, проблема е, че когато колата работи на едно място, таблото, фаровете,MID-a, интериорното осветление, всичко мъждука, трепти, когато дам газ, светлината навсякъде се оправя, става постоянна?! Казаха ми, че може да е някакъв генератор.... Помагайте...


Проблема ти е диоден блок на алтернатора (генератора).Би трябвало всички светлини на трептят (фарове,стопове и.т.н.)Ако си с ТУ мотора ремонта е бая солен,ако си с обикновенния е поносима сумата.


Колега, не е TU двигателя, можеш ли да ми кажеш, ориентировъчна сума и какви вреди или последствия прави по-колата р това състояние. И дали трябва да се обърна към еладжия или монтьор?
Ако Бог е от към нас, кой ще бъде срещу нас?!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 332
Регистриран на: 2.12.2012
Пол: Мъж
Кара: BMW E38 750i,CL55AMG
Мечтае да кара: Е60 М5 или САМОЛЕТ

Re: Проблем с тоците на 740i m62b44?!

Мнение от amgpower » 06 Мар 2016, 23:01

mitaxa написа:
amgpower написа:
mitaxa написа:Колеги, проблема е, че когато колата работи на едно място, таблото, фаровете,MID-a, интериорното осветление, всичко мъждука, трепти, когато дам газ, светлината навсякъде се оправя, става постоянна?! Казаха ми, че може да е някакъв генератор.... Помагайте...


Проблема ти е диоден блок на алтернатора (генератора).Би трябвало всички светлини на трептят (фарове,стопове и.т.н.)Ако си с ТУ мотора ремонта е бая солен,ако си с обикновенния е поносима сумата.


Колега, не е TU двигателя, можеш ли да ми кажеш, ориентировъчна сума и какви вреди или последствия прави по-колата р това състояние. И дали трябва да се обърна към еладжия или монтьор?


Според моята практика между 80-150лв за ремонт на алтернатора ти.Вреди до там,че в един момент ще спре да зарежда и да не останеш на пътя(зависи от състоянието на акумулатора ти).Насочи се към сервиз който се занимава с ремонт на стартери и алтернатори.

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook