проблем при смяна на врата

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 2.04.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Lincoln Navigator 5.4 w210 E320
Мечтае да кара: пак Е38

проблем при смяна на врата

Мнение от bobeca111 » 20 Фев 2016, 0:57

Колеги,
моля ако някой е сменял странично стакло да каже имал ли е такава ситуация? Сменям врата...предна. Майсторите олигофрени, на 2 различни врати ,различни стъкла и повдигачи,всеки път между стъклото и външната хром лайсна долу,остава фуга.
Съжалявам ако е малко неразбираемо, пиша от телефона...все още в сервиза. :banghead: Не мога да си тръгна. :dummy:
Това се случва и при двете вратии които слагаме ( и старата и новата)Щом веднъж свалихме стъклото и машинката,се появява това- При вдигнато стъкло от вън на ласнага при основата на стъклото ,между нея и джама остава фуга и и ще се пълни с вода ..гаранция. Колегата sa6o85 е тук ,но и с него не можем да открием причината
Някой идея да има?Тоя АД е от 13.30 на обяд...за да сменя една предна дясна врата.Не могат и това е.Сложихме новата,и сега съм принуден да върна старата.Оставям на страна изгубеното време,с тая фуга във вратата ще стане аквариум.. :ranting:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: проблем при смяна на врата

Мнение от ares2 » 20 Фев 2016, 9:37

да не би едната да е била от стъклопакет? тогава останва такава фуга :dunno:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 2.04.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Lincoln Navigator 5.4 w210 E320
Мечтае да кара: пак Е38

Re: проблем при смяна на врата

Мнение от bobeca111 » 20 Фев 2016, 11:20

Не е колега.Принудих се да си сложа обратно старага врата,с моето стъкло и повдигачи всичко.Появи се и на нея.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 916
Регистриран на: 15.04.2007
Кара: Entwicklung 38
Мечтае да кара: B12

Re: проблем при смяна на врата

Мнение от 7BREYTON » 26 Фев 2016, 4:25

Странна работа ... някоя снимка можеш ли да сложиш. Аз доста съм бърникал по стъклата и вратите, но се чудя каква би била причината ... още повече слагаш старата врата и стъкло о механизъм и пак ли има фуга ? колко е голяма.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1349
Регистриран на: 15.04.2006
Местоположение: Любимец
Пол: Мъж
Кара: E38

Re: проблем при смяна на врата

Мнение от the_gate » 26 Фев 2016, 8:55

случайно да са изкривили лайсната...
другият вариант, е проблем със самия ръб на който се поставя външната лайсна... :roll:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 2.04.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Lincoln Navigator 5.4 w210 E320
Мечтае да кара: пак Е38

Re: проблем при смяна на врата

Мнение от bobeca111 » 26 Фев 2016, 17:06

Всъщност,проблема идва от лайсната,която при сваляне не върви 100% вертикално, а заради формата на улея, се прави едно леко изнасяне на вън, и при обратното слагане, извадена веднъж- прави тази фуга. Която бише в моя случай 2мм, много хора не биха и обърнали внимание, както и стана, но повярвайте, толково вода може да премине през 2мм, че само някой който е имал дертове с течащ покрив на стара къща, може да ме разбере :)
След сваляне просто се изправя внимателно улея,а аз и подсигурих още прилипналост към стъклото, като сложих много тънка двойнолепнеща лента (за външни условия) в самата лайсна, между металната и гумената част. Стана перфектно.
Сигурно на много хора им се е налагало да е свалят по няква причина...и може бе не е ставало така с фугата, или не са обръщали внимание,примерно. Но при мен се получи два пъти,а е гадно-не трябва да е така.Трябва да си е плътно.
20160220_101853.jpg
Та това е,в общи линии...на снимката не се вижда особенно,от горе като се погледнеше зееше открай до край.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 9.12.2012
Пол: Мъж

Re: проблем при смяна на врата

Мнение от bingo-boy8812 » 28 Фев 2016, 10:57

Колега и аз няколко пъти свалях стъклата и не се получаваше фуга.Лайсната я от пред на зад иначе се криви и става така

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook