Прекъсване на 725 тдс

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 20.04.2015

Прекъсване на 725 тдс

Мнение от kontrabanda13 » 05 Фев 2016, 14:57

Здравейте колеги. Отделих доста време в търсене на нещо което да ми помогне в темите, но не успях.
Проблемът ми е следният. От време на време колата прекъсва. Прекъсването се изразява в рязко падане на обороти и е за секунда, две. Прави го при различни условия. На скорост, в на задна, в при подаване на газ и т.н. Колата е автомат. Като цяло знам, че проблема може да се крие на доста места. Надявам се да някой да ме насочи на някъде. Това което съм правил аз е- смяна на горивен филтър, въздушен, и подсушаване на всички букси към нафтената помпа. Има е един момент, който не съм сигурен дали е съвпадение или не. Колата беше измита и 1-2 дни след това се появи проблема. Но преди е мита доста по-сериозно и не е имало проблеми. На диагностика не излиза нищо, доли като прекъсването става по време на четенето. Другото интересно е, че за 60 км ми прекъсна 3 пъти, после 300 км няма проблем после пак. Ако имате идея помагайте. Поздрави

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 27.07.2010
Пол: Мъж
Кара: лимузина

Re: Прекъсване на 725 тдс

Мнение от bat_gosho » 07 Фев 2016, 12:19

провери когато прекъсва дали има мехурчета в прозрачния горивопровод между горивния филтър и ГНП.Ако има това ще стесни доста кръга на вероятните причини.Пиши след това :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 20.04.2015

Re: Прекъсване на 725 тдс

Мнение от kontrabanda13 » 08 Фев 2016, 21:22

Колега, няма балончета. След като смених горивния филтър обезвъздуших системата. Днес гледах доста, но не видях никакъв въздух.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 141
Регистриран на: 16.10.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW E38
Мечтае да кара: E38

Re: Прекъсване на 725 тдс

Мнение от Krasi-1.500000km. » 17 Фев 2016, 14:29

На мойта имах същия проблем но ката отнема кракъ от газта и пак подам газ се оправя казаха ми от Бош дизел че е заминал електронния блок на навтовата помпа по точно пистите на пладката.Дадаха ми един телефон във Монтана там ми реставрираха платката със някакви метални частици за няколко месеца не ми го беше правила този поблем след това пак започна.Взех друга помпа сменихме само блока но и той беше като моя и така я карах до като не я продадох колата но на мен го правеше по често като е студена два или три пъти ми го е правила на магистралата на автопилот направо гаснеше. :yes:

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook