Интериорни подобрения

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 15.12.2015
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E38 740 iL

Интериорни подобрения

Мнение от nickeyar » 26 Яну 2016, 12:52

Здравейте,

Днес съм в КАТ за регистрация и тъй-като ще се стои и чака, реших да драсна два реда с нещата които ме дразнят.

Онзи ден, на един обратен завой си разлях кафето в колата - cup holder-ите не паснаха на чашката за кафе /по-скоро обратното де/ - впоследствие /заради захарта в кафето/ копчето за заключване на вратите зад скоростният лост сега е залепнало и не може да се натиска нормално.

Идея как се сваля тази конзола, за да го почистя /със спирт или нещо специално, за да не прецакам пластмасата?/

Отделно, пластмасите около управлението на седалките са счупени и изглеждат грозно. Дали мога да си намеря само тях, без седалките?

Трябва ми и тази кукичка която държи завесата, или някой DIY вариант :) стига да си държи нормално.

Изображение

Последно, как мога да си поправя подлакътникът отзад, понеже и там имам счупена пластмасова дръжка, която или трябва да залепя, или, по-лошото - да сменя подлакътникът, което е трудно, заради синият и, май, рядко срещан салон.

Изображение

Това са нещата, които ме дразнят, макар да съм наясно че няма как да стане като нова, бих искаш да поправя всичко което може.

Иначе колата вече е чук.

Поздрави,
Николай


Sent from my iPhone using Tapatalk

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Re: Интериорни подобрения

Мнение от Митко Стоянов » 26 Яну 2016, 15:47

За щоричката ще трябва да вкараш въображение, ако искаш да я поправяш, иначе варианта е подмяна с употребявана такава, че новата е на брутална цена. Намирането на една щора само обаче е почти мисия невъзможна - аз търсих известно време, но безрезултатно, а и се оказа, че моята ставаше за ремонтиране (имах проблем с механизма, който я прибира след откачането). Счупената дръжка на подлакътника не се продава нова, освен ако не си купиш нов такъв... Най добре да вземеш някой втора употреба на символична цена и да го разкостиш, за да разбереш дали може да си прехвърлиш само закопчалката...
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 15.12.2015
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E38 740 iL

Re: Интериорни подобрения

Мнение от nickeyar » 26 Яну 2016, 19:34

Между другото става въпрос за кукичката, която е на вратата и щората се захваща към нея, а не кукичката на самата щора. Мисля че това е по-лесният вариант за поправяне :)

За конзолата откъде да започна, за да я сваля?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 916
Регистриран на: 15.04.2007
Кара: Entwicklung 38
Мечтае да кара: B12

Re: Интериорни подобрения

Мнение от 7BREYTON » 26 Яну 2016, 19:51

кукичката от дилършип


Изображение

Fixed sun blind hook

51 16 8 200 982


SCHWARZ
'97, March — ... 2 0.001 kg / 0.002 lb

€1.63

$1.76

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 15.12.2015
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E38 740 iL

Re: Интериорни подобрения

Мнение от nickeyar » 26 Яну 2016, 21:23

51 16 8162752 това е номера частта /взех го от самата кукичка/

Сега го търся откъде мога да го поръчам до Бг, но засега без успех. Май май ще си поръчам и капаците за седалките, само че ги няма в моят цвят и май ще си поръчам сиви или черни.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 30.09.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E38 M62B44TU
Мечтае да кара: Сбъднах си мечтата
Детайли за колата: DF85926

Re: Интериорни подобрения

Мнение от georgipass » 27 Яну 2016, 0:01

nickeyar написа:51 16 8162752 това е номера частта /взех го от самата кукичка/

Сега го търся откъде мога да го поръчам до Бг, но засега без успех. Май май ще си поръчам и капаците за седалките, само че ги няма в моят цвят и май ще си поръчам сиви или черни.



Варна Карс... 4,54 лв :yes:
Изображение

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook