2-седмично Приключение

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 15.12.2015
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E38 740 iL

Re: 2-седмично Приключение

Мнение от nickeyar » 13 Яну 2016, 11:02

Механджията написа:въпрос към автора - ти ли я рендосваше на празен ход преди няколко дни на подземния на пикадили парк? щото ако си ти, от тва зорене не пистовия ремък, ми веригите и валовете ще изскочат навън....


Не, не съм бил аз.

Явно идеята целият пост да прозвучи забавно и иронично просто не е била разбрана.

Относно частите - не виждам особено голям проблем за перка втора ръка, по-скоро за въпросниятамортисьор, но това не е взето решение от мен.

Тази кола съм я купил с цел, а не да се перча /доказвам/ на някого. Но според мен е нормално да й се кефя така в началото.

А относно поддръжката - прекалено съм наясно с доходите си и колко /и дали/ мога да се справям с поредната кола. Била тя и V8 /имал съм и W12/. Благодаря много за загриженоста ви!

Мир.

Николай


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 240
Регистриран на: 25.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 525 TDS

Re: 2-седмично Приключение

Мнение от ben_g » 13 Яну 2016, 11:21

Моят съвет е да смените и ролките, както и да си купиш нов амортисьор който опъва ремъка, за да си решиш проблема. Това са едни от първите неща които се правят като част от първоначалното обслужване на автомобил купен на старо - ремъци, ролки, масло и т,н. Успех!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Re: 2-седмично Приключение

Мнение от Митко Стоянов » 13 Яну 2016, 11:25

Така става, като си купил евтиния дрънгел, още по-зле става, като си отишъл при неправилния майстор, при положение, че знаеш къде ще ти направят колата качествено и с части доставени на мига... Успех с възстановяването :yes:

georgipass написа:П.С Само да те успокоя, че покупката на колата е най-малката инвестиция, особено отнасяща се до V8 .... :bchug: И тепърва почва голямото даване на пари :yes: Това е реалността :dunno:
Зависи от гледната точка...Ако си купиш V8 на незнайни километри и на смешна за модела цена, си е преливане от пусто в празно, но ако човек пазарува с акъл, нещата отиват само на стандартната поддръжка, която не е кой знае каква...
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: 2-седмично Приключение

Мнение от spacepl » 13 Яну 2016, 11:40

Айде бе евтиния дръгел - колко да струва В8 кола на 20 години ... 50 000 ли .... я стига се превъзнасяхте и вие, тва да не е ролс ройс фантом - бройката за англииската кралица ... аман от фенове. Човека е пуснал един силно хумористичен пост, описвайки дребен проблем с ремък, перка и обтегач и хайде дръгел, евтина, незнам-ква.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 371
Регистриран на: 13.04.2014
Местоположение: Варна / Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E39 530dA M-Tech ///M-Pack

Re: 2-седмично Приключение

Мнение от ivailo0 » 13 Яну 2016, 11:50

Подкрепям мнението на колегата над мен. Човека споделя с нас а ние тръгваме да му правим сметката кви пари имал, каква чупена кола е взел и т.н, вместо да му дадем съвет. Нима повечето не си даваме и последните пари за колите си и това значи ли, че трябва да караме бардаци. Номер едно сме да се храним един на друг.

Успех с ремонта на автора и безаварийно от тук нататък.

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Re: 2-седмично Приключение

Мнение от Митко Стоянов » 13 Яну 2016, 12:02

spacepl написа:Айде бе евтиния дръгел - колко да струва В8 кола на 20 години ... 50 000 ли .... я стига се превъзнасяхте и вие, тва да не е ролс ройс фантом - бройката за англииската кралица ... аман от фенове. Човека е пуснал един силно хумористичен пост, описвайки дребен проблем с ремък, перка и обтегач и хайде дръгел, евтина, незнам-ква.
Ми факта, че започват от 3к и стигат до 12-14к си е показателен колко струват кенефите и истинските коли, балъци да дават чудни коли на къси пари няма... Другото е, че тук не е сатиричния театър, не е и искрено и лично, а технически подфорум, за останалото си има общи форуми най-горе.
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: 2-седмично Приключение

Мнение от Dextuar » 13 Яну 2016, 12:12

nickeyar написа:
Прибирам се без проблеми, карам и се фукам пред приятелите и всички сме доволни ..... и продължавам да се кефя /и фукам/.



Според мен е заради фукането. :mhihi:

А сега сериозно - успех с ремонта. Аз лично предпочитам по-нова кола на по-малко километри по-нисък клас, отколкото някогашните флагмани сега за няма и 10% от първоначалната им стойност. Малко като парадиране ми изглежда това купуване на 7-ци като за тея пари може да вземеш по-нова и запазена 3-ка. Но всеки си преценява за себе си.

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 15.12.2015
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E38 740 iL

Re: 2-седмично Приключение

Мнение от nickeyar » 13 Яну 2016, 12:23

ben_g написа:Моят съвет е да смените и ролките, както и да си купиш нов амортисьор който опъва ремъка, за да си решиш проблема. Това са едни от първите неща които се правят като част от първоначалното обслужване на автомобил купен на старо - ремъци, ролки, масло и т,н. Успех!


Sent from my iPhone using Tapatalk


Разбира се, че ролките са сменени наравно с ремекът и т.н.

...Искам, а не мога да почерпя за колата дори...
- това наистина звучи, като че ли нямам пари да почерпя. А не мога, защото .. нямам кола просто :kuku:

Така става, като си купил евтиния дрънгел, още по-зле става, като си отишъл при неправилния майстор, при положение, че знаеш къде ще ти направят колата качествено и с части доставени на мига... Успех с възстановяването :yes:
Така е, но ако си проследил цялата история, сам разбираш че не мога да отида при правилните хора, нали ? А, и благодаря за категоризирането на колата ми :driving: ...

Благодаря на всички, които по някакъв начин са ме разбрали правилно. Явно сте от малкото.

Скоро ще дам ъпдейт.
Последна промяна nickeyar на 14 Яну 2016, 11:28, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: 2-седмично Приключение

Мнение от adovet » 13 Яну 2016, 21:05

spacepl написа:Айде бе евтиния дръгел - колко да струва В8 кола на 20 години ... 50 000 ли .... я стига се превъзнасяхте и вие, тва да не е ролс ройс фантом - бройката за англииската кралица ... аман от фенове. Човека е пуснал един силно хумористичен пост, описвайки дребен проблем с ремък, перка и обтегач и хайде дръгел, евтина, незнам-ква.

Аве за човека пуснал темата май няма много хумор в цялата работа, как се казва от такива случки се е зародила псувнята.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 331
Регистриран на: 10.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2006 330xd, 2008 A8 4.2tdi
Мечтае да кара: WBS

Re: 2-седмично Приключение

Мнение от Brat mu » 13 Яну 2016, 21:43

KostovG написа:Щом човека си е купил 7-ца дори с в8мак, не си мислете, че не си е направил сметката... Просто като дойде всичко на 1 път и идва нанагорно.
Успех и безаварийно

В България такива сметки рядко се правят! Зорът е да се вземе най- висок клас кола,ама на оферта и след това по възможност да изпада гориво на тънко. Рядко се взима скъп за модела си екземпляр и след това се обслужва и се слагат нови гуми. Виж за джанти винаги ще се намери лев.
Говоря примерно, постът ми не е насочен към автора.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 15.12.2015
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E38 740 iL

Re: 2-седмично Приключение

Мнение от nickeyar » 14 Яну 2016, 10:09

Абе, голям сте майтап всички :)

Всичко е наред вече с колата. Оказа се хидравлична помпа. Вече всичко е сменено и снощи покарах около 200км. - КЕФ!

Ако искате направо да ви дам IBAN - виждам че сте силно притеснени дали ще успявам да си поддържам колата! Отново благодаря на всички загрижени, пък и на тези, не толкова, но дошли да се драчат ;) Живи и здрави!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: 2-седмично Приключение

Мнение от Dextuar » 14 Яну 2016, 14:09

nickeyar написа:Абе, голям сте майтап всички :)

Всичко е наред вече с колата. Оказа се хидравлична помпа. Вече всичко е сменено и снощи покарах около 200км. - КЕФ!

Ако искате направо да ви дам IBAN - виждам че сте силно притеснени дали ще успявам да си поддържам колата! Отново благодаря на всички загрижени, пък и на тези, не толкова, но дошли да се драчат ;) Живи и здрави!


Колега, а сега фукаш ли се? :winky:

Бъзикам се, не се връзвай :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 9.12.2012
Пол: Мъж

Re: 2-седмично Приключение

Мнение от bingo-boy8812 » 14 Яну 2016, 19:51

Колега,да ти е честита придобивката,но САМО и ЕДИНСТВЕННО ИСТИНСКИ И НОВИ чарколяци взимай.Аз един път понеже така стана че нямах парите за оригинален дебитомер и взех един италиянски "магнет марели" и ходения по мъката,докато не си взех оригинал.
Айде със здраве и безаварийно,всички сме минали по тоя път.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 30.09.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E38 M62B44TU
Мечтае да кара: Сбъднах си мечтата
Детайли за колата: DF85926

Re: 2-седмично Приключение

Мнение от georgipass » 14 Яну 2016, 20:22

nickeyar написа:Не говоря за ремонтиране - а като клубна среща.



Всяка неделя от 15ч, полигона на Почивка :yes: С чесане на пръстите не става тук :yes:
Изображение

Предишна

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook