SIM карта за Е38

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 14.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е 38 740i 1999г.
Мечтае да кара: Lockheed SR-71 Blackbird

SIM карта за Е38

Мнение от asennikolov » 03 Яну 2016, 23:08

Здравейте, колеги,

Колата ми е фейслифтова 740i от 99г. Телефонът е оригиналния, в който се слага цялата карта, без да се отчупва от пластинката.
Имах стара "Прима" от М-тел, с която работеше без проблем, но пропуснах годишната вноска и я деактивираха. Купих карти и от "Теленор", и от "Виваком", но с тях не работи, изписва ми "Check SIM". Предполагам, тъй като те вече са МИКРОСИМ, че това е причината да не ги приема въпреки адаптора, а от старите карти вече никой не продава.
Някой има ли идея как да подкарам телефона с новите карти или ако не става, може ли отнякъде да се намери от старите?

Благодаря на всички и за много години!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: SIM карта за Е38

Мнение от ivoaudi » 04 Яну 2016, 1:05

Нормална сим карта(четец) по принцип е напълно съвместима с микро и обратно. Не така седи въпроса с нано, но това предполагам не е твоят случай. Нямам пред себе си нито картите, нито телефона на който се инсталират, но е твърде вероятно да има разлика в захранващите напрежения. Най - старите карти мисля, че работеха на 5в, после 3,3 и така до нано от днешно време, които няма да се учудя да работят на 1,8. А възможно най - вероятна причина е да си изкривил(счупил) някой пин щом си ползвал адаптери. Разглоби телефона на първо време и разгледай внимателно пиновете.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 11.09.2008

Re: SIM карта за Е38

Мнение от BAVAREC1 » 04 Яну 2016, 7:40

колега от напрежението е,следващото нещо е,че едно време с по-старите телефони винаги имаха проблем с картите на глобул от къде си

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 17.09.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е 38 740

Re: SIM карта за Е38

Мнение от amampam » 04 Яну 2016, 10:25

Причината е, че Теленор и Виваком използват различна честота, т.е. на тази, на която работи телефона доколкото знам се предава датата. За това аз лично съм си взел Мтел, нова карта, която може да се счупи и в зависимост от слота да стане и на нано и с нея нямам проблеми. С една дума може да се ползва само карта на Мтел. Това знам аз, от опита, който имам, най-вероятно тази информация, която имам е актуална.

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Re: SIM карта за Е38

Мнение от Митко Стоянов » 04 Яну 2016, 13:55

Аз ползвам от най-новите теленорски карти, просто я сложих цяла, никога не чупена и нямам никакви проблеми с работата на телефона, само дето на дисплея не изписва Globul/Telenor, а BG05.
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: SIM карта за Е38

Мнение от deank » 04 Яну 2016, 14:53

Със сигурност с карти на ВИВАКОМ не работи и със сигурност с карти на МТЕЛ работи. Задължително махни PIN-lock на картата.

Дори и с карта на ВИВАКОМ ако всичко е ок пак ще показва мрежата, но няма да можеш да провеждаш разговори, така че CHECK SIM означава или че картата е заключена с ПИН или не пасва добре заради адаптера. Пробвай да я сложиш директно в модула в багажника вместо в подлакътника.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 11.08.2014
Местоположение: Бургас
Кара: BMW 735i e38
Мечтае да кара: не мечтае , кара!

Re: SIM карта за Е38

Мнение от tintoretto » 04 Яну 2016, 17:08

Преди малко ходих в мтел питах за дубликат на моята карта ( екстра сим) и ми казаха 3,90 лв на месец, могат да ти махнат пин кода без да се налага да се отчупва картата.

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: SIM карта за Е38

Мнение от deank » 04 Яну 2016, 20:09

Аз съм с ExtraSIM вече 7 години - това е най-добрия вариант. Да не говорим че Виваком нямат такава услуга - за другите също не зная.

Сега като се замисля аз моята не съм я чупил, а май при пускане на телефона ме пита за ПИН и после от менюто на слушалката го деактивирах.
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: SIM карта за Е38

Мнение от Mollov » 04 Яну 2016, 20:20

deank написа:Да не говорим че Виваком нямат такава услуга - за другите също не зная.



Само Мтел го предлагат това.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 14.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е 38 740i 1999г.
Мечтае да кара: Lockheed SR-71 Blackbird

Re: SIM карта за Е38

Мнение от asennikolov » 04 Яну 2016, 22:39

deank написа:Със сигурност с карти на ВИВАКОМ не работи и със сигурност с карти на МТЕЛ работи. Задължително махни PIN-lock на картата.

Дори и с карта на ВИВАКОМ ако всичко е ок пак ще показва мрежата, но няма да можеш да провеждаш разговори, така че CHECK SIM означава или че картата е заключена с ПИН или не пасва добре заради адаптера. Пробвай да я сложиш директно в модула в багажника вместо в подлакътника.


Искам да се извиня - като казах адаптор, имах предвид не отделен адаптор, а че не съм отчупвал картата от пластината, с която се продава. Затова би трябвало да пасва. Крачетата са О.К.
Старата ми карта беше на М-ТЕЛ и преди да махна пина искаше да го въвеждам при всяко палене, но работеше.
Щом колегата Митко Стоянов използва от новите карти на Теленор, би трябвало да стават и на другите Е38, а при мен не ще :(

Ще трябва да пробвам да я сложа директно в модула в багажника, но нямам представа къде е и как се слага картата в него, моля колегата Deank или някой друг колега ако знае да каже.
И ако не стане, ще купя М-телска като колегата Amampam, и дано да стане и на моята кола, а не като с теленорската - само на колите на колегите!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: SIM карта за Е38

Мнение от deank » 05 Яну 2016, 10:30

Ето моята къде я слагах. Не е нужно да махаш корите - става през вратичката за changer-a - просто бях свалял корите да ги чистя. :)

Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 14.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е 38 740i 1999г.
Мечтае да кара: Lockheed SR-71 Blackbird

Re: SIM карта за Е38

Мнение от asennikolov » 05 Яну 2016, 20:57

deank написа:Ето моята къде я слагах. Не е нужно да махаш корите - става през вратичката за changer-a - просто бях свалял корите да ги чистя. :)

Изображение


Благодаря, колега! И дано изказването ми не противоречи на правилата на форума, но да ти кажа- с удоволствие бих почерпил по едно-две питиета, и да си поговорим за седмите сериии... Че напоследък нещо се оглеждам и за Е65, ама няма читави... Ако си навит, за мен ще е удоволствие, пусни ми телефона си на л.с., за да ти звънна да се уговорим кога и къде! :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: SIM карта за Е38

Мнение от deank » 06 Яну 2016, 14:50

asennikolov написа:С удоволствие бих почерпил по едно-две питиета, и да си поговорим за седмите сериии... Че напоследък нещо се оглеждам и за Е65, ама няма читави... :bchug:


Ако подкараш телефона - тогава! :)

Изображение

Моята Е65-ца мисля, че е читава - дори днес един колега от форума идва да я гледа, но ако не се навие може ти да си късметлията. :)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 916
Регистриран на: 15.04.2007
Кара: Entwicklung 38
Мечтае да кара: B12

Re: SIM карта за Е38

Мнение от 7BREYTON » 10 Яну 2016, 14:06

Някой запознзт има ли с безжичният модел телефони. Не мога и не мога даа го направя да работи

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 14.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е 38 740i 1999г.
Мечтае да кара: Lockheed SR-71 Blackbird

Re: SIM карта за Е38

Мнение от asennikolov » 13 Май 2016, 8:22

Колеги, за тези, които се интересуват от темата-проблемът се реши елементарно. Оказа се, че телефонът работи само с карта от М-тел.
При слагане на карти от Теленор и Виваком изписва "Check card". Явно честотите на тези оператори не се поддържат от този телефон.

Следваща

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook