SIM карта за Е38

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 1.02.2010
Местоположение: Навсякаде и никаде...
Пол: Мъж
Кара: Е38 V8 bi TURBO & Е34 М52
Мечтае да кара: http://www.youtube.com/watch?v=8VOULfir ... re=related

Re: SIM карта за Е38

Мнение от Дифашир » 28 Авг 2016, 16:18

Моя работи и с трите оператора. 4g не съм слагал до сега но мисля че не трябва да има проблем.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1420
Регистриран на: 18.02.2007
Местоположение: Вече в собствена колибка!
Пол: Мъж
Кара: Е38, понякога Е61, Е34 и Е65
Мечтае да кара: КА-50

Re: SIM карта за Е38

Мнение от predel » 28 Авг 2016, 22:15

Аз съм с карта на Виваком и от 3-4 седмици имам следния проблем: Когато съм в моя град - няма сигнал за телефония, когато изляза се получава. Предполагам, че тъпанарите от виваком са започнали да ползват ниските честоти 800-900 мHz за G мрежите и за това няма телефония. Не съм пробвал още с М-телска карта, но утре ще направя пробата и ще пиша. Моята кола е с нокия 3110 и е с емерджи систем, но няма друго място за слагане на карта.
Ако няма повреда в компютъра - бийте провайдера :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: SIM карта за Е38

Мнение от gentata » 28 Авг 2016, 23:22

Телефоните в колите поддържат само стандарта GSM или 2G, работещ на честоти 900MHz-1800MHz, като горния обхват се ползва и за 4G. В града операторите изграждат мрежите си с предимство да се покрива 3G, 3.5G (2100MHz) и 4G (Band3-1800MHz). Така че е възможно на места да няма обхват. И при мен се получава нещо подобно с обхвата.
Телефона би трябвало да работи с карти и на трите оператора, разликата е че някои пластики (SIM-карти) са малко по-тънки от други и е възможно да има по-слаб контакт с пиновете в гнездото за симкартата, та явно от това идва "Check card".

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1420
Регистриран на: 18.02.2007
Местоположение: Вече в собствена колибка!
Пол: Мъж
Кара: Е38, понякога Е61, Е34 и Е65
Мечтае да кара: КА-50

Re: SIM карта за Е38

Мнение от predel » 09 Сеп 2016, 10:15

Направих пробата. Резултата е, че с карти на М-тел и Теленор телефончето си работи супер а с карта на вИваком не иска. Подозренията ми се оправдаха... вИваком са преустроили и преустройват мрежите си да работят на "ниските" честоти само с G3-4 и са забранили там телефонията за да не се товарят каналите.... В селцата има телефония, понеже още не са преустроили системите си :(
Ако няма повреда в компютъра - бийте провайдера :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1932
Регистриран на: 1.02.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 730д
Мечтае да кара: космически кораб Сатурн 5

Re: SIM карта за Е38

Мнение от Пресиян Василев » 09 Сеп 2016, 10:46

А какво е удобството или по друг начин да питам,защо искате да ползвате тези телефони ?
Диагностиката не е гледане на телевизия !
Бензина служи за измиване на дизелови части.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: SIM карта за Е38

Мнение от deank » 09 Сеп 2016, 16:09

Удобството е, че имаш независима сим-карта в колата и дори телефона ти да остане без батерия пак имаш връзка, имаш хендсфрий и слушаш разговора през говорителите на колата, можеш да си настроиш бързи бутони за набиране на най-честите ти контакти, можеш да набираш директно от волана и т.н. Ако ползваш услугата ExtraSIM на М-Тел - и телефона и колата са с един и същ номер и няма пренасочвания.

Не се ползва самата слушалка/БМВ-телефон (така или иначе по нашите закони е забранено да се ползва в движение), а просто удобно handsfree.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 11.06.2006
Местоположение: София бате центъра на....
Пол: Мъж
Кара: ше 30,38,39 вече само Гранд Чероки
Мечтае да кара: Грейдер на Ибиза

Re: SIM карта за Е38

Мнение от RORO » 09 Сеп 2016, 21:31

Пресиян Василев написа:А какво е удобството или по друг начин да питам,защо искате да ползвате тези телефони ?






Изпревари ме :D в едната имам и само съм го пробвал а , в другата не . Какви са плюсовете :тая без телефона не ми гори лакътя , местото под капака е по голямо за разни предмети и не ми се мятка кабела от слушалката .Минусите : под лакетника е два сантиметра по нисък и не се мести на пред .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1932
Регистриран на: 1.02.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 730д
Мечтае да кара: космически кораб Сатурн 5

Re: SIM карта за Е38

Мнение от Пресиян Василев » 10 Сеп 2016, 21:16

RORO написа:
Пресиян Василев написа:А какво е удобството или по друг начин да питам,защо искате да ползвате тези телефони ?






Изпревари ме :D в едната имам и само съм го пробвал а , в другата не . Какви са плюсовете :тая без телефона не ми гори лакътя , местото под капака е по голямо за разни предмети и не ми се мятка кабела от слушалката .Минусите : под лакетника е два сантиметра по нисък и не се мести на пред .


Ми да де ,защо да се ползват тия антики.Моя работи но даже го изключих .Имам зарядно за телефон в колата и почти винаги имам два телефона на различни оператори.
Единствено виждам ,че като обурудване е било супер за времето си.Не исках да спамя темата но се зачудих какво пропускам.
Поздрав
Диагностиката не е гледане на телевизия !
Бензина служи за измиване на дизелови части.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 14.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е 38 740i 1999г.
Мечтае да кара: Lockheed SR-71 Blackbird

Re: SIM карта за Е38

Мнение от asennikolov » 17 Сеп 2016, 21:05

Понеже аз пуснах темата, да се изкажа за последно. От всички мнения е видно, че телефоните в различните коли са различни - иначе не мога да си обясня защо някои работят с различни карти, а други-не.
А на въпроса защо ми е този телефон-искам всичко в колата ми да работи. Кефи ме. Например- откакто цифровизираха телевизията, нямам телевизия и се дразня. Не че гледам телевизия в колата, освен когато чакам някой, но бих се радвал да имам... А от друга страна не ми се дават луди пари, за да я подкарам.
Благодаря отново на всички отзовали се колеги. Бъдете здрави и се радвайте на най-красивата седма серия!

Предишна

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook