CCFL + E38 = Проблем парктроник

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 15.05.2008
Местоположение: София

CCFL + E38 = Проблем парктроник

Мнение от Shock » 30 Дек 2015, 8:40

Здравейте колеги,

Вчера си монтирах Angel Eyes на Е38 face с модул за автоматични габарити в мигачите. След монтажа забелязах, че когато са пуснати ангелите и е активиран PDC - парктроника пищи постоянно и не спира щом спра габарита се оправя и всичко е нормално пускам го и отново бърна нещо и започва да пищи моля дайте съвет какво да направя тъй като си прецаках екстрата на колата заради ангелските очи.

Поздрави,
Теодор Янков
Карам оборотомера да сънува кошмари

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: CCFL + E38 = Проблем парктроник

Мнение от DLVasilev » 02 Яну 2016, 23:21

Тя таз кола си има фабрична опция за габарити в мигачите ако не се лъжа и всяка една китайска измишльотина не и се отразява добре ;)
Изображение
ATR-42/72

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 332
Регистриран на: 2.12.2012
Пол: Мъж
Кара: BMW E38 750i,CL55AMG
Мечтае да кара: Е60 М5 или САМОЛЕТ

Re: CCFL + E38 = Проблем парктроник

Мнение от amgpower » 03 Яну 2016, 0:16

Аз имах на моята ангелски очи заедно с пуснати US Style мигачи и всичко си беше наред.Само че моите бяха LED и струваха 100лв.Тея със запалките са боклуци и ебават електрoниката.Моите бяха без запалки директно + и - през реле и бушон разбира се.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: CCFL + E38 = Проблем парктроник

Мнение от deank » 03 Яну 2016, 13:53

Преди 4-5 години и аз бях писал, че имам такъв проблем, но така и не успях да намеря решение. При мен пищенето беше заради предните сензори - явно инверторите на CCFL излъчват високочестотни вълни, които смущават PDC датчиците. Не мога да се сетя дали проблема не беше по-изразен, когато съм на фарове (xenon)... Колата я продадох лятото.

Ето я моята тема: viewtopic.php?f=123&t=263887
Изображение

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook