Хабене на акумулатор

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 14.12.2015
Пол: Мъж

Re: Хабене на акумулатор

Мнение от carousi » 28 Дек 2015, 19:49

След като беше зареден акумулатора го поставих и всичко точно.На следващия ден колата не беше палена.На по следващия я запалих и я покарах 10 мин.На следващия не е беше палена и днес я пробвах.Ами акумулатора пак беше паднал.Загледах клемите и на минуса клемата жичките половината са скъсани.Предполагам пак си правят контакт покрай другите но не съм сигурен.Вие какво ще кажете дали може да е оттам аз така или иначе ще зема нова клема и ще изрежа наново кабела че оригиналната е капсолована.

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 17.09.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е 38 740

Re: Хабене на акумулатор

Мнение от amampam » 29 Дек 2015, 10:18

Всичко до тук добре, в крайна сметка проверили за утечка или ще си правиш гимнастика и свободни съчиниения до край? :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1422
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: Варна/Враца/Селановци
Пол: Мъж
Кара: Е65 745d
Мечтае да кара: Мотор с Кош!
Детайли за колата: Огин!

Re: Хабене на акумулатор

Мнение от sambeto » 29 Дек 2015, 22:55

И наистина мери за излишна консумация след 16-тата минута. Колегата дето ти го е казал това е прав, тогава се мери, а не по рано! ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 591
Регистриран на: 16.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 730 d
Мечтае да кара: X5

Re: Хабене на акумулатор

Мнение от mpp82 » 30 Дек 2015, 7:42

Ако е от клемата си вземи от някоя морга, кабела с клемата е 5-10 лв.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 210
Регистриран на: 15.06.2008
Местоположение: beyond the Milky Way
Пол: Мъж
Кара: SR1 NORMANDY
Мечтае да кара: 320 turbo DRM

Re: Хабене на акумулатор

Мнение от ddinobot » 03 Яну 2016, 10:39

Колегите, които са имали утечки, биха ли казали къде са били, защото при мен също има но не мога да я хвана?
...the perfect race car crosses the finish line in first place and then falls to pieces
40354

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1422
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: Варна/Враца/Селановци
Пол: Мъж
Кара: Е65 745d
Мечтае да кара: Мотор с Кош!
Детайли за колата: Огин!

Re: Хабене на акумулатор

Мнение от sambeto » 09 Яну 2016, 23:16

При мене проблема с консумацията на ток беше някаква платка на климатроника.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 18.11.2011
Пол: Мъж
Кара: W221 S550 AMG / CLA 220d / X5 3.0d

Re: Хабене на акумулатор

Мнение от AngelG » 10 Яну 2016, 12:26

На сенника лампичката беше при мен

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 15.04.2012

Re: Хабене на акумулатор

Мнение от aristocrat » 12 Яну 2016, 0:08

carousi написа:След като беше зареден акумулатора го поставих и всичко точно.На следващия ден колата не беше палена.На по следващия я запалих и я покарах 10 мин.На следващия не е беше палена и днес я пробвах.Ами акумулатора пак беше паднал.Загледах клемите и на минуса клемата жичките половината са скъсани.Предполагам пак си правят контакт покрай другите но не съм сигурен.Вие какво ще кажете дали може да е оттам аз така или иначе ще зема нова клема и ще изрежа наново кабела че оригиналната е капсолована.

При мен имаше проблем в гайката за затягане на клемата. Гайката уж стягаше и спираше да върти и клемата си беше поставена върху акумулатора, но като я размърдаш, шаваше, което означава, че не е правила добър контакт. Докато се отворя, че е от такава глупост, сумати пъти ми падна акумулатора и се разкарвах с кабелите за подаване на ток все като някой циганин. Беше тъкмо като си купих колата и уж си купих кола (с гаранционен акумулатор) и все подавах ток от голфчето... :D
Така, че имай предвид, че е много възможно да ти е от клемите проблемът, ако не се зарежда добре акумулаторът.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 591
Регистриран на: 16.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 730 d
Мечтае да кара: X5

Re: Хабене на акумулатор

Мнение от mpp82 » 12 Яну 2016, 22:23

И при мен превърташе гайката на минусовата клема,затова написах колко струва от моргата.Иначе забава аз го зареждам и след половин ден пак "пада" и аз си мисля че тотално си отишъл,а то какво било.

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 14.12.2015
Пол: Мъж

Re: Хабене на акумулатор

Мнение от carousi » 13 Яну 2016, 19:56

Смених клемата но въпреки това сега ще я карам на ел. техник да я погледне понеже ми е по-лесно от това да правя пак проби със акумулатора ,че това зареждане разреждане и без това е малко над минимума на товарна вилка.

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 14.12.2015
Пол: Мъж

Re: Хабене на акумулатор

Мнение от carousi » 22 Яну 2016, 18:38

След като намерих майстор който се съгласи да се заеме с проблема по отечката се разбрахме да му я закарам.Вечерта включих акумулатора да го зареда 12 часа за по сигурно сега няма да му я карам на човека с паднал акумулатор и тази сутрин слагам акумулатора всичко точно засветиха лампите отвсякъде.Въртя ключа на контакт всичко точно.Давам да завъртя няма никой.Даже не завъртя стартера.Може ли някой да ми каже от какво може да е все едно има имобилайзер и някаква защита и неможе да запали.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 18.11.2011
Пол: Мъж
Кара: W221 S550 AMG / CLA 220d / X5 3.0d

Re: Хабене на акумулатор

Мнение от AngelG » 23 Яну 2016, 23:45

Може да прозвуча грубо , но спри да занимаваш целия форум с твойте глупости . Всеки гаражен еликтричар ще ти вземе 10-15 лева да ти замери отечка и после си оправяй проблема . Един месец пишеш едни и същи тапотии и глупости , а не отиваш да ти решът мача . Аман от шофьори на "висок" клас коли ..........

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 11.06.2006
Местоположение: София бате центъра на....
Пол: Мъж
Кара: ше 30,38,39 вече само Гранд Чероки
Мечтае да кара: Грейдер на Ибиза

Re: Хабене на акумулатор

Мнение от RORO » 24 Яну 2016, 11:21

carousi написа:След като намерих майстор който се съгласи да се заеме с проблема по отечката се разбрахме да му я закарам.Вечерта включих акумулатора да го зареда 12 часа за по сигурно сега няма да му я карам на човека с паднал акумулатор и тази сутрин слагам акумулатора всичко точно засветиха лампите отвсякъде.Въртя ключа на контакт всичко точно.Давам да завъртя няма никой.Даже не завъртя стартера.Може ли някой да ми каже от какво може да е все едно има имобилайзер и някаква защита и неможе да запали.



Не се разбра защо не пали опитали да завърти лампите намалиха ли светлината или изощо не понечи да завърти ?
Като за последно ОТКАЧИ И ДОПРИ плюсовата и минусувата клема и както са опряни завърти на стартер и задръж , след два три опита върни всичко по места и опитай да запалиш .Ако не запали ще и трябва наистина човек с диагностичен уред и компетентност.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1420
Регистриран на: 18.02.2007
Местоположение: Вече в собствена колибка!
Пол: Мъж
Кара: Е38, понякога Е61, Е34 и Е65
Мечтае да кара: КА-50

Re: Хабене на акумулатор

Мнение от predel » 24 Яну 2016, 17:24

Ако е "умрял" стартера ще е така... аз го "ядох" веднъж....
Ако няма повреда в компютъра - бийте провайдера :)

Предишна

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook