Подмяна на 5HP24 в E38

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2386
Регистриран на: 9.06.2005
Кара: 518
Мечтае да кара: БМВ с кожен салон

Re: Подмяна на 5HP24 в E38

Мнение от ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ » 19 Яну 2016, 11:23

Може да са съквартирани и да точат нет от един рутер :) .

АЗ не разбрах с кутиите как става играта ?
Изображение
М50B20 - Ни на баир ме радва , ни в завой ме плаши!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Подмяна на 5HP24 в E38

Мнение от boris » 19 Яну 2016, 11:24

Може да живеят заедно :gay: :oops: :roll:



:mhihi:
Изображение

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Подмяна на 5HP24 в E38

Мнение от Atsalov » 19 Яну 2016, 11:29

ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ написа:Може да са съквартирани и да точат нет от един рутер :) .

АЗ не разбрах с кутиите как става играта ?





С тези динамични ИП-та едва ли ще има толкова много съвпадения! Виж boris също има вероятна теза за случващото се :mrgreen:

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Подмяна на 5HP24 в E38

Мнение от Mollov » 19 Яну 2016, 13:07

Айде стига с офтопика...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 18.06.2013
Пол: Мъж
Кара: E34,E38,E70
Мечтае да кара: Eleanor

Re: Подмяна на 5HP24 в E38

Мнение от borovina » 19 Яну 2016, 13:16

Като чета поредните глупости почвам да си мисля ,че в този форум почти не са останали зрели хора , а основно група сейрджий.

За колегите които на са разбрали как става монтажа на скоростна кутия от Х5 -4.4 бензин на е38-3.0д , мога да кажа ,че е елементарно.
Просто се сменя раздатката която е на 6 или 8 болта и готово . Няма нужда да се отваря кутията или да сменят други части от нея.
Хидрото си е отделно от самата кутия и си остава ходрото от 38-цата. С две думи това е . Няма нищо сложно . Кутията е вече повече от година на колата и си върви без никакви проблеми. Та по този въпрос нека спрем да остроумничим.

По следващия въпрос мога да кажа , че Димитрис и Вранков са колеги и техния обект както и моя офис са собственост на една и съща фирма и са на 30-40м растояние един от друг. От тук идва и съвпадението на ИП-тата. Не исках да го вмятам ,защото смятам ,че да се коментират втори и трети лица когато те не очастват пряко в диалога ,но сега ще ви го кажа ,че лично Вранков я направи тази манипулация
със скоростната кутия точно преди да купя колата от него. Затова знам какво и как е направено и ,че Вранков е напълно прав.

И вече можете да си ръсите безмислените коментари колкото си искате.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Подмяна на 5HP24 в E38

Мнение от boris » 19 Яну 2016, 13:37

borovina написа:Като чета поредните глупости почвам да си мисля ,че в този форум почти не са останали зрели хора , а основно група сейрджий.

За колегите които на са разбрали как става монтажа на скоростна кутия от Х5 -4.4 бензин на е38-3.0д , мога да кажа ,че е елементарно.
Просто се сменя раздатката която е на 6 или 8 болта и готово . Няма нужда да се отваря кутията или да сменят други части от нея.
Хидрото си е отделно от самата кутия и си остава ходрото от 38-цата. С две думи това е . Няма нищо сложно . Кутията е вече повече от година на колата и си върви без никакви проблеми. Та по този въпрос нека спрем да остроумничим.

.


Из като чета поредния глупав цитиран пост, почвам да си мисля, че в форума пишат хора, които дори не са виждали такива кутии на снимка, камо ли на живо :banghead:
Какво правим с различния "балон"/не хидротрансформатора/ отпред на скоростите, не е ли малко по-голям :mhihi: , различното местоположение на стартера и т.н. и т.н.

Моля, погледнете снимките на предната страница. :cry:
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Подмяна на 5HP24 в E38

Мнение от Mollov » 19 Яну 2016, 15:54

borovina написа: По следващия въпрос мога да кажа , че Димитрис и Вранков са колеги и техния обект както и моя офис са собственост на една и съща фирма и са на 30-40м растояние един от друг. От тук идва и съвпадението на ИП-тата. Не исках да го вмятам ,защото смятам ,че да се коментират втори и трети лица когато те не очастват пряко в диалога ,но сега ще ви го кажа ,че лично Вранков я направи тази манипулация със скоростната кутия точно преди да купя колата от него. Затова знам какво и как е направено и ,че Вранков е напълно прав.

И вече можете да си ръсите безмислените коментари колкото си искате.


ОК... толкова ли беше трудно директно да напишеш това относно съвпадението на IP-тата и да не си губим излишно взаимно времето? На теб може да ти е за първи път, и да ти е все тая, но модератори и админи в този форум буквално са се нагледали на какви ли не ситуации на съвпадения на IP-та и мултиакаунтинг и може да се каже, че им е писнало от схеми. В конкретният случай проявата на малко уважение и горното обяснение щеше да спести много писаници... но, нали, само ние (модератори и админи) трябва да се съобразяваме с потребителите, в обратната посока мое да е "все тая". Ако погледнеш какво си написал в няколкото си поста относно дублиращите се IP-та вероятно ще разбереш какво имам предвид. Ако не го разбираш - живи и здрави.


Колкото до манипулацията - ако тя също беше обяснена как е станало, а не написано просто в стил "Става бе, пичове", също доста писания щяха да бъдат спестени. Ако Вранков не иска с детайли да каже как го е направил, също можеше да напише ясно и просто "Направил съм го, не е баш директно, но не искам да го споделя". Но, отново, нещата не могат да бъдат прости и ясни, а трябва да са възможно най-затлачени и неясни. Дори на моята кола нещата не станаха директно, без смяна на "опашката" на кутията заради разликата между двете, че и каретата. Та дори и в моят случай нещата не бяха "махаш старата, слагаш новата и си готов".

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Подмяна на 5HP24 в E38

Мнение от Ненко Вранков » 22 Яну 2016, 10:02

Бях казал, че повече няма да пиша, но тук нещата стават прекалени.
Mollov, ти си един от малкото в този форум, които не се държат пристрастно, затова пиша за последно, надявайки се, че поне един човек ще разбере.
Проблема дойде от там, че вместо да се се каже и попита.. "наистина ли става... може ли да споделите как и много ли е занимавката", започнахме да се бием в гърдите с "ти мен май не ме познаваш" ...
Наскоро имах подобна ситуация с една от най-големите фирми в Бг, които се занимават с продажбата и поддръжката на кабели и софтуер за диагностика на автомобили и камиони. След като влезнах в офиса им с предварително уговорена среща и ме видяха с MacBook PRO в ръка, направо ме "изгониха", понеже нямало как да стане.. е, платих си кабелите и след 20мин отпред пред офиса им, въпросната машина работеше с едно Е60. От там вместо да ме попитат как стана, те ми се разсърдиха... буквално ми хвърлиха гаранционната карта за кабелите и дори довиждане не ми казаха. В България е така... винаги е било така.
Но тук в този форум до преди известно време, идеята беше да си помагаме.... сега далеч не е така. Последните няколко пъти, когато съм попитал за нещо как става, все ми се обяснява колко е сложно, трудно и отговорно, но срещу 150лв могат да ми помогнат ако отида... е, с ровене, четене и няколко опита, се оказа, че сложното става за 5-10 мин буквално с нужния софтуер.
В предвид, че повечето не се познаваме кой кой е, мисля, че би било правилно да си говорим с уважение, а не като Красимир по-горе, да ми обяснява дали съм гей.. педал или с кого живея. Но нищо .. нали сме администратори.
С Христо (LiTtLeRoCk) също мислех, че се познаваме... явно не е така, след като изобщо стигаме до разправии за айпита и т.н. Най-малкото поне може да се направи бърз преглед на постовете и да се види , че въпросният dimitris няма никакви постове, освен в платените си обяви за части, които мисля че вече не са активни. Той е собственик на морга и преди време съм работел при него... това обяснява защо имам постове от същия адрес, но и не само... колегата borovina работи в същия град, в съвсем различна фирма.. за целия град има един доставчик на интернет и защо хората нямат реални айпита не знам , но и не ме интересува. Когато някой си прави няколко акаунта, то е защото се опитва да купува/продава/ мами и така нататък. Тук с един бърз преглед на постовете, това бързо можеше да се види, че не е така.
Колега boris, искаш ли да ми кажеш теб с какво съм те обидил, та още в самото начало започна да се подиграваш какъв съм разбирач, а след това и намеците ти че съм обратен. Купувал съм части от теб.. както за мен, така и по телефона за мои клиенти. В предвид колко коли си разглобил точно ти , как може да пишеш глупусти от рода на "Какво правим с различния "балон"/не хидротрансформатора/ отпред на скоростите, не е ли малко по-голям :mhihi: , различното местоположение на стартера и т.н. и т.н."
Да ти отговоря ли, понеже виждам, че ти е много смешно... - ами просто отвиваме 10-сетина болта, които го държат и го сменяме с този от другата кутия, отнема около 5 мин. При тази кутия, за разлика от при повечето ZF, камбаната си е отделна част иманно поради факта, че се монтира на много и различни автомобили. След това остава само да се свали раздатъчната кутия и да се смени "опашката", това отнема още десетина минути, след което кутията е готова да се монтира на автомобила. Има още две-три дребни неща странично. Но никакви валове и пакети не се вадят и сменят. Сега, ако имаш желанието да си я сервизираш, още по-добре. Тогава ще се наложи да се разглоби. Има представители на ЗФ в България. С едно телефонно обаждане получавате всички нужни ементи, заедно с фрикционните дискове, уплътненията и соленоидите... правите си я като нова и знаете, че само карате после.
За мен темата е приключена. Който иска да пише и плюе... аз нямам повече желание... няма смисъл в това.

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Подмяна на 5HP24 в E38

Мнение от Atsalov » 22 Яну 2016, 10:30

Atsalov написа:
ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ написа:Може да са съквартирани и да точат нет от един рутер :) .

АЗ не разбрах с кутиите как става играта ?





С тези динамични ИП-та едва ли ще има толкова много съвпадения! Виж boris също има вероятна теза за случващото се :mrgreen:



Всъщност, аз май съм един от най-либералните в мод екипа, може да не повярваш, но ще цитирам и защитя само себе си, което по подразбиране ще онивини и другите участници в дискусията. Ненко, ти къде прочете в мое изказване, че си гей?! Разбери, че нямам нищо против твоите сексуални ориентации, стига те да не нарушават моето лично пространство и на семейството ми. Освен, че виждам, че си изключително изнервен от създалата се дискусия ще ти кажа, че в спора се ражда истината и дано това ти помогне в твоето интелектуално и социално израстване. А когато решиш, че искаш да поговориш с мен, знай че съм насреща. :wave:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Подмяна на 5HP24 в E38

Мнение от boris » 22 Яну 2016, 11:37

Точно,защото знам кой си, точно затова :winky:

Ама нали просто взимаш едната кутия и я слагаш? Май май се приближаваме към това, което Илко ви написа...После аз глупости съм пишел :mhihi:
Изображение

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: Подмяна на 5HP24 в E38

Мнение от LiTtLeRoCk » 25 Яну 2016, 18:56

Ненко Вранков написа:
С Христо (LiTtLeRoCk) също мислех, че се познаваме

Искам да ти кажа едно. Това, че се познаваме не означава, че ако има нередност и ще си затворя очите. За съвпадението на ИПтата при теб и dimitris знаех защо го има, но не и при borovina. Защото явно не него му беше трудно да го обясни кратко и ясно. Разграничавайте познанството си с мен и работата ми като модератор в форума!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 8.01.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Бавно....
Детайли за колата: 40-ска с газ ;)

Re: Подмяна на 5HP24 в E38

Мнение от Morridin » 06 Фев 2016, 14:33

Тая тема заприлича на селска свада. Не е мястото във форума за заяждания или ако искате, направете си отделна стема.

Колкото до ИП-тата - господа модератори, би трябвало да разбирате достатъчно от комуникации, щом сте на тези позиции...Това с еднаквите ИП е толкова изтъркано вече, че не е истина как все още се взима под внимание. Ама мога да обясня за лаиците с малко примери:
1. В момента работя във фирма, която има над 300 служители само във Варненския офис. От тях поне 10 човека сме с е39-ки (поне тези , които познавам). Пишем от офиса, излизаме с ЕДНО реално ИП навън, което е само и единствено за браузинг. Това не означава, че седим един до друг, че имаме нещо общо или че сме любовници
2. Интербилд имат към 10 000 абоната, от които не повече от 1500-2000 са с реални ИП-та. Всичкото друго паплач излиза от общо 10 реални ИП-та
3. Село вдън гори Тилилейски, 1 ISP, всички излизат с 1-2 реални ип-та

Толкоз.

П.С.: Спорете с конкретни доказателства зад гърба си, не с "на баба Гицка приятеля на дъщерята на леля и каза че става" и някой ако има малко снимки да покаже.

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Подмяна на 5HP24 в E38

Мнение от Atsalov » 06 Фев 2016, 17:03

С цел избягване на излишни коментари се заключва!

Предишна

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook