Подмяна на 5HP24 в E38

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1422
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: Варна/Враца/Селановци
Пол: Мъж
Кара: Е65 745d
Мечтае да кара: Мотор с Кош!
Детайли за колата: Огин!

Re: Подмяна на 5HP24 в E38

Мнение от sambeto » 05 Яну 2016, 8:52

На мене ми стана интересно, не искам да подклаждам спорове, ама в крайна сметка може или не може да стане тая замяна?
Аз не съм разбирач в тая област, обаче ми е интересно дали може?
И питам понеже, на приятел с Е39 525тдс автоматик му се прецака кутията преди години и майстор му предложил да сложи такава от Е39 540i :paranoid:
Ще взема да го питам дали е станала работата :mhihi:

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Re: Подмяна на 5HP24 в E38

Мнение от Ilko Ivanov » 05 Яну 2016, 9:20

sambeto написа:На мене ми стана интересно, не искам да подклаждам спорове, ама в крайна сметка може или не може да стане тая замяна?
Аз не съм разбирач в тая област, обаче ми е интересно дали може?
И питам понеже, на приятел с Е39 525тдс автоматик му се прецака кутията преди години и майстор му предложил да сложи такава от Е39 540i :paranoid:
Ще взема да го питам дали е станала работата :mhihi:

Според инж.Ненко Вранков със сигурност ще може !
Даже мисля ,че от Опел тигра 1.6 дизел автоматичната кутия е най подходяща за всички модели на БМВ .......

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 18.06.2013
Пол: Мъж
Кара: E34,E38,E70
Мечтае да кара: Eleanor

Re: Подмяна на 5HP24 в E38

Мнение от borovina » 05 Яну 2016, 10:27

Много са ми забавни хора които се бият в гърдите колко много разбират ,а не спират да дрънкат глупости.
Тази манипулация беше извършена на личната ми кола Е38-730д ,на която сложихме кутия от Бмв Х5-4.4 бензин. Верно ,че не е просто взимаш едната и слагаш другата, но факт е че стана и всичко е наред.
Така ,че г-н Илко Иванов ( ужасно разбиращ от скоростни кутий и т.н) моля те спри да пишеш и да объркваш хората с явното си невежество.
Чак ми е странно как се решаваш да твърдиш нещо , с което не си наясно и после казваш ,че много ги разбираш.
Лично аз се моля да не попадам на много разбиращи майстори като теб,но уви в България сте прекалено много за жалост.

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Re: Подмяна на 5HP24 в E38

Мнение от Ilko Ivanov » 05 Яну 2016, 10:36

borovina написа:Много са ми забавни хора които се бият в гърдите колко много разбират ,а не спират да дрънкат глупости.
Тази манипулация беше извършена на личната ми кола Е38-730д ,на която сложихме кутия от Бмв Х5-4.4 бензин. Верно ,че не е просто взимаш едната и слагаш другата, но факт е че стана и всичко е наред.
Така ,че г-н Илко Иванов ( ужасно разбиращ от скоростни кутий и т.н) моля те спри да пишеш и да объркваш хората с явното си невежество.
Чак ми е странно как се решаваш да твърдиш нещо , с което не си наясно и после казваш ,че много ги разбираш.
Лично аз се моля да не попадам на много разбиращи майстори като теб,но уви в България сте прекалено много за жалост.

Както сам казваш "Верно ,че не е просто взимаш едната и слагаш другата" като използвате САМО вътрешностите на едната кутия и ги слагате в кожуха на другата много ясно ,че ще стане :mhihi: Да не забравяме и разликите в бензиновия и дизеловия редуктор на кутиите обаче...... И какво излиза в крайна сметка : използвали сте пакети с дискове и валове втора употреба от безинова кутия да ги сложите в дизеловата ,нали ? Е това според теб "взимаш бензиновата от Х-са и я слагаш в дизелово Е38 " ли е ?
Или просто ползваме едни части втора употреба за да си направим нашата кутия ?
Хайде сега ти господин разбирач да ми отговориш ......
П.С. пропуснах да спомена и за тотално различните хидротрансформатори,това че изглеждат подобно на външен вид съвсем не означава ,че са еднакви отвътре..... Но това ще ти го обясни инженера ;)

П.С. 2 Интересно защо двамата с инженера пишете от едно и също IP ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1422
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: Варна/Враца/Селановци
Пол: Мъж
Кара: Е65 745d
Мечтае да кара: Мотор с Кош!
Детайли за колата: Огин!

Re: Подмяна на 5HP24 в E38

Мнение от sambeto » 05 Яну 2016, 11:14

Ilko Ivanov написа:
sambeto написа:На мене ми стана интересно, не искам да подклаждам спорове, ама в крайна сметка може или не може да стане тая замяна?
Аз не съм разбирач в тая област, обаче ми е интересно дали може?
И питам понеже, на приятел с Е39 525тдс автоматик му се прецака кутията преди години и майстор му предложил да сложи такава от Е39 540i :paranoid:
Ще взема да го питам дали е станала работата :mhihi:

Според инж.Ненко Вранков със сигурност ще може !
Даже мисля ,че от Опел тигра 1.6 дизел автоматичната кутия е най подходяща за всички модели на БМВ .......


Ъъъъ обадих му се да го питам.... не е станала работата :angel:

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Re: Подмяна на 5HP24 в E38

Мнение от Ilko Ivanov » 05 Яну 2016, 20:24

Ето ти и малко литература още за четене,защото тази която си чел до сега явно не ти е достатъчна:
За съжаление този pdf е само за щатите и за това няма дизеловия вариант на 5hp24,но пък за сметка на това забележи за бензиновите колко са различни частите вътре /ориентирай се по каталожните номера/. Съответно и номерата на цяла кутия са доста различни /има ги в началото на файла/.

Във втория файл след около 270 стр. се виждат различните каталожни номера за всички видове кутии.
Едва ли от ZF им бият различни номера на кутиите щом са напълно еднакви според великия инж. Вранков.......
Пък и кои са тия от ZF ,че да казват кое какво е като си имаме теб :mhihi:


Ето ти и разликите във външния вид между дизел-бензин V8 и задно и 4х4:
Изображение
Изображение
Изображение
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Подмяна на 5HP24 в E38

Мнение от Atsalov » 10 Яну 2016, 22:26

Ilko Ivanov написа:
borovina написа:
П.С. 2 Интересно защо двамата с инженера пишете от едно и също IP ?




Май някой се нуждае от дългосрочен БАН! Надявам се скоро да се поправи грешката, защото ще следя постовете изкъсо.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 18.06.2013
Пол: Мъж
Кара: E34,E38,E70
Мечтае да кара: Eleanor

Re: Подмяна на 5HP24 в E38

Мнение от borovina » 14 Яну 2016, 14:17

Явно някои хора винаги имат какво да кажат пък дори да са и глупости.
Първо, няма такова нещо да сме ползвали пакети , дискове или валове от едната да ги прехвърлим на другата, но явно колегата трябва да има последната дума . Нали много ги разбира , та да се чувства ,че ние нищо не знаем ( хахаха).
Второ . Относно твърдението на някои хора дали аз и г-н Вранков пишем от едно и също IP, което е абсурдно ,та мога да кажа само,че с хора
като колегата Илко Иванов далеч ще стигнем .
И за да приключи глупавия спор ще кажа само г-н Иванов ,ти си , имаш последната дума да кажеш още един куп глупости и да заблуждаваш хората ,които са тук ,за да получат съвет.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Подмяна на 5HP24 в E38

Мнение от Mollov » 14 Яну 2016, 15:15

Остави другото, ама наистина, как можеш да обясниш съвпадение на IP-то в доста повече от 4-5 мнения? Нали не смяташ, че тук ядем доматите направо с колците??? Това, както и да го погледнеш, не е съвпадение... и да, има съвпадение на IP-тата (не за всички постове, разбира се)... колкото и абсурдно да ти звучи... и не, не си го измислям.

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Re: Подмяна на 5HP24 в E38

Мнение от Ilko Ivanov » 14 Яну 2016, 17:57

Остави кой колко разбира и кой ще има последната дума ......... То който трябваше да разбере за какво говоря ме разбра !
Сега дай да обясниш за IP адресите,защо са тези съвпадения и ако не дадеш смислено обяснение ,Молов ако не Ви BAN-не аз ще го направя,пък ти ако искаш си мисли ,че е заради скоростните кутии.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 18.06.2013
Пол: Мъж
Кара: E34,E38,E70
Мечтае да кара: Eleanor

Re: Подмяна на 5HP24 в E38

Мнение от borovina » 18 Яну 2016, 14:53

Много интересно. Явно ако някой се опълчи на някой от модераторите ,пък дори и да е с право (но това няма значение) те се съюзяват срещу този някой. Много зряло.
Мисля ,че не е нужно да се обеснявам в темата кой съм аз , и дали случайно пък аз не съм аз ,а съм някой друг.
Ако някой иска да си говорим нещо нека ми пише на лично съобщение, а не да си говорим глупости по темите.

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: Подмяна на 5HP24 в E38

Мнение от LiTtLeRoCk » 18 Яну 2016, 22:13

borovina написа:Много интересно. Явно ако някой се опълчи на някой от модераторите ,пък дори и да е с право (но това няма значение) те се съюзяват срещу този някой. Много зряло.
Мисля ,че не е нужно да се обеснявам в темата кой съм аз , и дали случайно пък аз не съм аз ,а съм някой друг.
Ако някой иска да си говорим нещо нека ми пише на лично съобщение, а не да си говорим глупости по темите.

Айде спри да се оправдаваш и нападаш, че нещо взе да ми лазиш по нервите. Твоето ИП, на Ненко Вранков и dimitris съвпадат, какво ми се правиш на разсеян и отклоняваш темата в посока, която ти отърва. Никой не се съюзява срещу теб! Ти си последния човек, на който сме решили дружно да отмъстим :banghead: Ако колегите културно те чакат да обясниш съвпадението на ИПтата аз нямам намерение да го правя. Това е редовния номер на потребители като теб, които като ги хванат на тясно и почват да нападат по този начин. Измисли нещо ново!


Потребители пишещи от този IP адрес
dimitris 29 мнения
Ненко Вранков 18 мнения

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Подмяна на 5HP24 в E38

Мнение от Atsalov » 18 Яну 2016, 23:25

borovina написа:Много интересно. Явно ако някой се опълчи на някой от модераторите ,пък дори и да е с право (но това няма значение) те се съюзяват срещу този някой. Много зряло.
Мисля ,че не е нужно да се обеснявам в темата кой съм аз , и дали случайно пък аз не съм аз ,а съм някой друг.
Ако някой иска да си говорим нещо нека ми пише на лично съобщение, а не да си говорим глупости по темите.



Да те защитя пък аз, да речем сте писали от едно и също заведение където на различни маси си чешете езиците, ама "разсърдения" ще дадеш ли обяснение за еднаквоста на колите в снимките и стила в който са правени?

Аз нямам против кой и кога лъжеш в личния си живот, но тук след като си приел правилата ще ги спазваш, както правим всички потребители!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 18.06.2013
Пол: Мъж
Кара: E34,E38,E70
Мечтае да кара: Eleanor

Re: Подмяна на 5HP24 в E38

Мнение от borovina » 19 Яну 2016, 9:24

Нито се оправдавам ,нито има за какво да се оправдавам.
А тук определено си нарочвате някой и става виновен до доказване на противното,а би трябвало да е обратното,но нали все пак вие сте администраторите и можете да си правите каквото си искате .
Относно приликата в колите мога да кажа ,че не е прилика,а две от колите ми съм ги купил точно от Ненко Вранков и с него се познаваме, но
това означава ли ,че аз трябваше да го вметна преди да изкажа собствено мнение господа Модератори и Администратори.
И последно, хайде ей така лекичко да почнете да си мерите малко приказките. Това ,че сте с по-големи права във форума не ви дава право
да съдите който и да било без да можете да докажете неговата вина и не ви прави всесилни и всеможещи. Никой от вас не ме пеознава лично
а си мислите че можете да ми говорите аз какъв съм бил в личния си живот. Ако докажете ,че аз съм нарушил правилата на форума, лично сам ще помоля да ме изтриете. Но ако не съм ги нарушил ..... тогава вие предложете как да посъпите

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: Подмяна на 5HP24 в E38

Мнение от LiTtLeRoCk » 19 Яну 2016, 10:33

borovina написа:Нито се оправдавам ,нито има за какво да се оправдавам.
А тук определено си нарочвате някой и става виновен до доказване на противното,а би трябвало да е обратното,но нали все пак вие сте администраторите и можете да си правите каквото си искате .
Относно приликата в колите мога да кажа ,че не е прилика,а две от колите ми съм ги купил точно от Ненко Вранков и с него се познаваме, но
това означава ли ,че аз трябваше да го вметна преди да изкажа собствено мнение господа Модератори и Администратори.
И последно, хайде ей така лекичко да почнете да си мерите малко приказките. Това ,че сте с по-големи права във форума не ви дава право
да съдите който и да било без да можете да докажете неговата вина и не ви прави всесилни и всеможещи. Никой от вас не ме пеознава лично
а си мислите че можете да ми говорите аз какъв съм бил в личния си живот. Ако докажете ,че аз съм нарушил правилата на форума, лично сам ще помоля да ме изтриете. Но ако не съм ги нарушил ..... тогава вие предложете как да посъпите

Говориш за мерене на приказките, а ти самия си в нарушение на правилата. На всичко отгоре обвиняваш екипа, че те е нарочил по лични причини. При всички положения и ние сме хора, на които им е писнало едно и също. Едни и същи обвинения, че правим своеволи, че когато някой не се съгласява с нашето мение го нарочваме. И все пак не обясняваш съвпадението на ИПтата. Доказах ти противното, като публикувах кой е писал от твоето ИП и с колко мнения. Какво още да ти доказвам или си достатъчно безочлив и продължаваш да отричаш. Толкова ли е трудно да си признаеш?
Ще ти обясня, защо получаваш това отношение!
При проверка на твоето ИП се оказва, че от него пишат още dimitris и Ненко Вранков, с който се води спор. Някак си съмнително е, че пишете от едно ИП, вземаш и неговата страна. На теб как ти се струва тази ситуация? Как ще обясниш съвпадението на ИПтата? Задава ти се въпрос да обясниш това съвпадение, а ти почваш да се жалваш, че екипа те е нарочил и пак не даваш обяснение за съвпадението. Какво друго очакваш?

ПредишнаСледваща

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook