Проблем навигация ..

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 14.10.2015
Пол: Мъж

Проблем навигация ..

Мнение от K0ntrax » 24 Окт 2015, 19:15

Здравеите колеги.. от няколко дни е38-цата ми създава ми ядове ... Днес както карам ми спря навигацията спря радиото,спря всичко на волана темпомат клаксон всичко ... След време заработва .... Забелязах че когато спре ми свети съвсем леко AIRBAG-га ... А когато заработи всичко свети силно ... И не мога да разбера какво става .... Вадихме всички букси праскаме с контактен спреи но нищо .. Пак е така вадих навигацията-буксата пак спреи но пак нищо ...И на диагностика нищо не излиза ... Има някакв слаб ток някъде поне така си мисля аз ... Ако някои се е сблъсквал с такъв проблем моля за помощ.... :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 14.10.2015
Пол: Мъж

Re: Проблем навигация ..

Мнение от K0ntrax » 25 Окт 2015, 10:18

Аз ли съм първия с такъв проблем бре тцццц :(

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 4.11.2014
Местоположение: гр. Свищов
Пол: Мъж
Кара: E38 M62B35 97'
Мечтае да кара: BMW E38 Аlpina B12 6.0

Re: Проблем навигация ..

Мнение от Peev_92 » 25 Окт 2015, 19:08

Ще се намери, кой да ти помогне :) Просто в момента няма и по-добре да не пишем глупости !!!
Не страст, а диагноза :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 14.10.2015
Пол: Мъж

Re: Проблем навигация ..

Мнение от K0ntrax » 26 Окт 2015, 8:45

Ахаа Другото което забелязах е че колата не върви откакто стана така ... пускам на спорт преди на 3-та правеше 170 сега 160 .... от спорт и деректна разликата почти няма става въпрос че оборотите не отива както преди на 6200к а вклучва на 6к ... Не съм сменял маслото на ск.кутя нз дали това може да е причината ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1266
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: Sofia/Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: E39 - 540
Мечтае да кара: Trabant

Re: Проблем навигация ..

Мнение от omegaart » 26 Окт 2015, 10:17

Да си слагал скоро ксенон ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Проблем навигация ..

Мнение от stony1 » 26 Окт 2015, 11:25

K0ntrax написа:Аз ли съм първия с такъв проблем бре тцццц :(


Най-вероятно не си първия, нито ще си последния, но определено си поредния, който не споменава от къде е и какво последно е правил по автомобила, непосредствено преди появяването на описания проблем.
Почти във всяка тема, свързана с ел. проблеми по любимата марка, пиша, че диагностика на ел. инсталация не се прави, седейки зад компа и пишейки във форума.
Та сподели по-детайлна иформация и може някой колега да успее да познае какво и има на колата или да се притече на помощ.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 14.10.2015
Пол: Мъж

Re: Проблем навигация ..

Мнение от K0ntrax » 26 Окт 2015, 15:00

Благодаря на всички колеги които помогнаха ... Проблема беше буксата под волана една бяла окислена зверски напръсках с контактен спреи и колата се оправи веднага ....


omegaart написа:Да си слагал скоро ксенон ?



Да преди 2 месеца ... колега :)

stony1 написа:
Най-вероятно не си първия, нито ще си последния, но определено си поредния, който не споменава от къде е и какво последно е правил по автомобила, непосредствено преди появяването на описания проблем. Почти във всяка тема, свързана с ел. проблеми по любимата марка, пиша, че диагностика на ел. инсталация не се прави, седейки зад компа и пишейки във форума.
Та сподели по-детайлна иформация и може някой колега да успее да познае какво и има на колата или да се притече на помощ.


Колега нищо не съм правил по колата стана така за първи път пред блока говореики по телефона спря радиото навигация и всичко ..... за моя радост проблема е решен Но причината за окислената букса не се знае или поне аз не знам но спреия оправи нещата за сега .

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 3.02.2008

Re: Проблем навигация ..

Мнение от ba4ev » 31 Мар 2018, 17:54

и при мен се появи съштия проблем колега къде е тази букса

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook